• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / کارخانه قالی‌شویی مکانیزه کونانی

  گزارش تصویری-تشریحی بلوطستان از پیشرفته‌‌ترین قالی‌شویی غرب کشور//

  کارخانه قالی‌شویی مکانیزه کونانی

  صمد کونانی مدیر کارخانه از افراد بی‌ادعا و با اراده ایست که با ایده‌ی نو توانسته درآمدزایی و کارآفرینی کند بی‌آنکه ریالی از جایی وام بگیرد و جز از خدا از کسی کمک نگرفته است. آقای کونانی در گفت‌گو با بلوطستان می‌گوید: برای راه اندازی این کار 700 میلیون تومان هزینه کرده ام و از هیچ تسهیلات استفاده نکرده ام و برای گسترش آن برنامه دارم.

  این کارآفرین کوهدشتی در گفت‌وگو با بلوطستان، انگیزه‌اش را برای شروع این کار شستن قالی‌های مساجد و اماکن متبرکه عنوان می‌کند و می‌گوید:  سال گذشته فرش‌های خانه ‌مان را به یکی از قالی‌شویی‌های شهر دادیم، متاسفانه هم کثیف شسته بود و هم به فرش‌ها صدمه وارد کرده بود، همین باعث شد پی به ضرورت راه‌اندازی چنین مجموعه ای ببرم.

  با استعانت از خداوند متعال تیرماه سال جاری (1396) کار را شروع و ساخت مجموعه را در 6 ماه انجام دادیم، در واقع برج چهار شروع کردیم و برج ده (دیماه) از آن بهره برداری کردیم.

  ایشان دستگاه‌های بکارگرفته شده را مدرن‌ترین دست‌گاه غرب کشور دانست و گفت: روزانه 150 تخته فرش شست‌وشو و خشک می‌شوند و بصورت رایگان حمل و تحویل متقاضی داده می‌گردند، کونانی درباره مشکلات گریبان‌گیر کارخانه اظهار کرد: هزینه آب و برق بالاست و نیاز است که در این‌باره مسئولین ما را حمایت کنند؛ کم بود آّ هم باعث شده نتوانیم آن‌گونه که باید از ظرفیت مجموعه استفاده کنیم. بواسطه آن اکنون برای 15 نفراشتغال ایجاد شده است.

  وی در پایان نوید داد که سال آینده بگونه ای فعالیت کارخانه را گسترش می‌دهد که دیگر فرش کسی از همشریان متقاضی نشسته نماند و گفت: عموم مردم می‌توانند کارخانه بیایند و از نزدیک با روند کار آشنا شوند.

   

  نشانی کارخانه : کوهدشت،کیلومتر یک جاده اولادقباد

  تلفن: همراه 09166707398 09166707397  ثابت: 32637770

  رفتن به بالا