• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان


  شماره تلگرام
  09169568480
  کانال تلگرام:
  telegram.me/baloutestan

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / نادر نوریان مسئول یگان حفاظت میراث فرهنگی کوهدشت شد

  طی جلسه‌ای با حضور فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان صورت گرفت

  نادر نوریان مسئول یگان حفاظت میراث فرهنگی کوهدشت شد

  به گزارش بلوطستان، در جلسه‌ای که روز دوشنبه با حضور عباس دولت‌شاهی فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان، اسماعیل رستمی‌مرادی فرمانده انتظامی شهرستان کوهدشت و تیمور گراوند رئیس پلیس پیشگیری این شهرستان برگزار شد؛ نادر نوریان مسئول پایگاه یگان حفاظت شهرستان کوهدشت انتخاب و معرفی گردید. وی از فعالین دلسوز و از کارشناسان میراث فرهنگی شهرستان کوهدشت به شمار می آید که پیش از این نماینده میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در بخش درب گنید فعالیت بود.
  به گزارش بلوطستان و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی لرستان؛ در این جلسه سرهنگ دولتشاهی ضمن تقدیر از فرمانده انتظامی و رئیس پلیس پیشگیری شهرستان کوهدشت به دلیل حمایت از عوامل یگان در گذشته و همچنین اهمیت حفظ آثار تاریخی و فرهنگی منحصر به فرد و غنای آثار باستانی کوهدشت، خواستار تعامل بیش از پیش پرسنل نیروی انتظامی با کارکنان یگان حفاظت این شهرستان در جهت پیشگیری از تخریب و حفظ آثار تاریخی شهرستان کوهدشت شد.
  گفتنی است در پایان این جلسه، با توافق فرماندهی انتظامی و رئیس پلیس این شهرستان مقرر گردید مراتب همکاری و تعامل نیروی انتظامی کوهدشت با عوامل پایگاه یگان حفاظت میراث فرهنگی جهت پیشگیری از جرائم در حوزه میراث فرهنگی و برخورد با مجرمین در این حوزه به تمامی رده‌های انتظامی شهرستان ابلاغ گردد.
  بلوطستان به خاطر این انتخاب (به راستی بجا)  باید به آقای دولتشاه تبریک گفته و از حسن انتخابش تشکر می نماید و برای آقای نوریان آرزوی موفقیت و بهروزی دارد و امیدوار است بتواند آثار در معرض آسیب و گزند شهرستان را از این وضعیت رهانیده و سروسامان بخشد.
  دهانه ی ورودی غار بتخانه
  DSC00355

  25 نظر

  1. با سلام وتبریک به دوست خوبم اقای نوریان موفق باشید

  2. سیدمجتبی حسینی(طرهان)

   آقای نوریان از برادران زحمت کش اداره میراث فرهنگی شهرستان کوهدشت هستند .
   خداوند به این بزرگوار توفیقات روز افزون عنایت فرماید
   تبریک خدمت آقای نادر نوریان
   موفق باشید …

  3. با سلام خدمت دوست عزیزم جناب اقای نادر نوریان ، انشاالله که خداوند بینا و شنوا و دانا شما و خانواده محترمتان را سلامت و پیروژ حفظ نماید . اینجانب به عنوان یک باستان شناس و یکی از همکاران شما این حسن انتخاب را به شما تبریک عرض مینمایم چرا که شما لایق تر و شایسته این سمت در میراث فرهنگی می باشید .
   پیروز و موفق باشید .
   حسین واحدی بیدگلی

  4. تبریک فراوان خدمت اقای نوریان
   با امید موفقیت های بعدی و سلامتی و سربلندی برای خانواده محترم.
   پیروز و موفق باشید.

  5. کوهدشت دارای آثار تاریخی و طبیعی فراوان است حفاظت از آنها و ظیفه همه انسانها ست چون که تاریخ هنر و نقاشی و نگار گری از نقاشی های همیان و میر ملا س شروع شده است این گفته یک خا نم با ستان شنا س بلزیکی به نا م دکتر رامیسل است که سال ۱۳۸۵این نقاشی ها رو ازمایش کرد و گفت اینها ۵۰۰/۱۲سا ل قدمت دارند ما هم به برادر نادر نور یان تبر یک و از عوامل میرا ث فرهنگی صنا یع دستی و گر دش گری لرستان بخصوص جنا ب سر هنگ عبا س دو لتشاه بخا طر این انتخاا ب تشکر می نما ئیم
   سپیده نوریان

  6. برادر ارجمند جناب آقای نادر نوریان : انتصاب بجاوشایسته جنابعالی بعنوان مسئول پایگاه میراث فرهنگی کوهدشت،که بیانگر تعهد،کارآمدی،لیاقت ،و شایستگی های برجسته آن برادرگرامی در صحنه های خدمت صادقانه به نظام و میهن اسلامی است تبریک عرض نموده ،موفقیت و سربلندی شما را از درگاه خداوند منان مسالت دارم ،،،

  7. جناب اقای نادر نوریان انتخاب شایسته شمارا بعنوان رییس پایگاه میراث فرهنگی شهرستان کوهدشت تبریک میگم

   • کیومرث کرمی

    برادر گرامی جناب اقای نادرنوریان انتخاب شایسته وبجای جناب عالی را به عنوان رییس پایگاه میراث فرهنگی شهرستان تبریک می گویم کیومرث کرمی

  8. این انتخاب شایسته را به برادر نادر نور یان تبر یک عرض مینماییم براستی که ایشان از پرسنل و عوامل بسیار دلسوز میرا ث فرهنگی صنا یع دستی و گر دش گری لرستان هستند و برای ایشان آرزوی توفیق روز افزون و کسب مراتب بالاتر را دارم و تبریک و تشکر به خدمت جنا ب سر هنگ عبا س دو لتشاه بخا طر این انتخا ب شایسته و دقیقشان.

  9. خدمت برادر ارجمند جناب آقای نوریان که از پرسنل خدوم و زحمتکش و دلسوز میراث فرهنگی میباشند تبریک عرض مینمایم و آرزوی توفیق و سربلندی روزافزون برای ایشان را در تمام مراحل زندگی دارم . براستی که لیاقت و شایستگی ایشان بیش از این بوده و در طول خدمت ایشان این موضوع برای همکان اثبات شده میباشد و همچنین خدمت جناب سرهنگ دولتشاه به خاطر انتخاب شایسته شان عرض تبریک و تشکر و آرزوی توفیق و سربلندی برای ایشان و همه دلسوزان و صدیقین نظام جمهوری اسلامی را دارم.

  10. با سلام خدمت جناب آقای نوریان
   به راستی که این انتخابی بسیار نیکوست و مطمئنم لیاقت خود را در بهترین شکل انجام وظیفه ادا خواهید کرد امیدوارم که شاهد کسب درجات عالی دیگر شما باشیم با آروزی پیشرفت برای شما.

  11. با سلام
   اکنون که آقای نوریان کمر همت برای نگهبانی و نگهداری از میراث تاریخی و فرهنگی شهرستان کوهدشت بسته است از ایشان خواهشمندیم که برای آگاهی مردم از ارزش و ارج رنگین نگاره های میرملاس و هومیان، پیام «یونسکو» درباره ی رنگین نگاره ها را بر روی یک تابلو نوشته و در جایی که مردم آن را ببینند نصب کند. این پیام چنین است:
   ۱- هرگز آن ها را لمس نکنید
   ۲- با اشیا نوک تیز به آن ها نزنید
   ۳- آن ها را همان گونه که هستند رها کنید
   ۴- تنها از فاصله ی مناسب از آن ها عکس بگیرید
   ۵- …
   با سپاس

  12. جناب آقای نوریان با سلام
   لطفا کاری برای سروسامان دادن به موزه میراث فرهنگی در کوهدشت انجام دهید. من چندی پش از این موزه دیدن کردم بسیار زیبا بود اما فضای درون و بیرون آن چندان خوشایند نیست. نه نظافت خوبی دارد و نه فضای سبزی دارد. با کمی آب و جارو کردن و کاشتن چند گل و رنگ کردن درو دیوار می توان آن را بسیار جذاب تر از این کرد. متاسفانه این موزه از بیرون مانند یک خانه ی متروکه است.

  13. مهرداد رشیدی

   با سلام آقای نوریان: ضمن تبریکات صمیمانه جهت انتصاب شما ونیزبمناسبت مجا ل بیشترتان برای خدمت به میراث کهن دیار غنی از آثار تاریخی کوهدشت وبا تشکر از حسن انتخاب جناب سرهنگ دولتشاه وسایرین… دوست عزیز امیدوارم سرکار بتوانید با مشارکت دادن وافزایش آگاهی به مردم بصورت عام،از طرق مختلفی که در دسترستان می باشد،در جهت صیانت ازآثار وابنیه ی باقی مانده از تاراج طولانی مدت که در سایه بی تفاوتی های گذشته باعث صدماتی غیر قابل جبران گشته ونیز برگزاری کلاسهای مستمرتوجیهی وایجاد حس مسئولیت برای ساکنان همجواراین آثار، بتوانید روند فزاینده تخریبات کنونی را کند ودر نهایت متوقف نمایید! ضمنن در مورخ ۹۴/۰۸/۰۴جلسه ی میراث فرهنگی درمحل فرمانداری شهرستان برگزار شد وچون تصاویری از آن جلسه در اخبار استان نمایش داده شد، شما را حاضر در جلسه ندیدیم وطبق اطلاع،گویا شما در آن جلسه حضور نداشتید،میخواستم دلیلش را بدانم ،چرا؟آیا تصمیمات وراهکارهای جلسه، مربوط به یگان حفاظت میراث فرهنگی نبوده… که بعید به نظر میرسد! یا اینکه از سربی تفاوتی غایب بوده اید؟ ویا کم لطفی هایی در میان بوده؟ ویا…؟

  14. احسان بساطی

   حقیر هم این انتخاب حقا بجارابه خانواده بزرگ میراث فرهنگی تیریک عرض نموده ٬ برای آقای نوریان آرزوی توفیق روز افزون خواستارم.

  15. مهرداد کاکیزاده

   سلام خدمت اقای نوریان
   محافظت از فرهنگ صرفا مربوط به آثار تاریخی نمباشد بلکه زبان و فرهنگ معنوی جزئی از اصالت هر سرزمین میباشد امیدوارم حالا که شما مسول پایگاه یگان حفاظت میراث فرهنگی میباشید گام های برای حقظ زبان مادری لکی بردارید

  16. جناب آقای نادر نوریان . انتخاب و انتصاب شایسته وبجا جنا بعا لی به ریاست پاسگاه میراث فرهنگی وصنایع دستی وگردشگری شهرستان کوهدشت که بیا نگرتعهد کارآمدی ولیاقت آن برادر ارجمندمی باشد تبریک می گویم امید است موفق وسر بلند باشید

  17. منیش موشم بمارکتون بو د مردم تریون

  18. سيده راضيه عطايي

   هر چند کمی دیر شده ولی تبریک عرض میکنم خدمت آقای نوریان
   انشاالله موفق باشن

  19. به نظر بنده بایدسازمان میراث فرهنگی کشور از این در گرابهایفرهنگ بیشتر از اینها استفاده کند.نوریان بزرگ یک تئوروسین بزرگ فرهنگی برای استان است

  20. سلام بر محافظین میراث فرهنگی کوهدشت تو را خدا به داد پل سیاپله برسید قبل از اینکه مثل پل کشکان بیاد پائین بر اثر بارندگی های پاییز۹۴ردیفی از یکی از طاقها پایین آمده من از عکس وفیلمای یکی از اهالی روستای سیاپله دیدم

  21. سلام برادر نوریان خدا کمکت کنه در راه دغدغه هایت

  22. با عرض تبریک و آرزوی موفقیت برای شما آقای نوریان.

  23. به نام خدا
   باسلام بدین وسیله انتخاب شایسته جناب آقای نوریان را به سمت مدیر میراث فرهنگی شهرستان کوهدشت تبریک عرض می نمایم.

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا