• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان


  شماره تلگرام
  09169568480
  کانال تلگرام:
  telegram.me/baloutestan

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / گزارش کاهش نرخ بیکاری در استان لرستان بی‌پایه و اساس است

  الهیار ملکشاهی در صحن علنی مجلس و در تذکر شفاهی به رئیس‌جمهور و وزیر نیرو:

  گزارش کاهش نرخ بیکاری در استان لرستان بی‌پایه و اساس است

  عدالت اجتماعی در تقسیم آب برای استان لرستان رعایت نمی‌شود. به گزارش بلوطستان الهیار ملکشاهی، نماینده مردم کوهدشت و رومشگان در مجلس شورای اسلامی با بیان این حرف، در نشست علنی دوشنبه، ٢٠ دی ماه، مجلس شورای اسلامی و در تذکر شفاهی به رئیس‌جمهور گفت: علی رغم مصوبه مجلس در ردیف ماده ١٨٠ قانون بودجه سال ٩٤ برای اختصاص اعتبارات به استان ها و مناطق محروم، اما یک ریال از محل این ردیف اختصاص نیافته و این ظلم مضاعف به استان های محروم است زیرا شأن نزول این ماده در بودجه برای ایجاد توازن میان استان های محروم و بهره مند بود و قرار بود که فاصله استان ها در موضوع عدم برخورداری کم شود اما در شرایط کنونی فاصله بیشتر شده است.

  وی افزود: گزارش کاهش نرخ بیکاری در استان لرستان بی پایه و اساس است که موجب انحراف تصمیم گیری مسولان رده بالا مى شود و متاسفانه موجب شده لرستان در بودجه سال ۹۶ از جرگه استانهای محروم خارج و از ردیف توازن این بودجه محروم شود و این مسئله یک خیانت بزرگ است.وی با بیان اینکه  رئیس جمهور در مورد این گزارشها دقت بیشتری داشته باشدگفت: عدم تخصیص ماده ۱۸۰ ظلم مضاعف به استانهای محروم است.

  Image result for ‫نماینده مردم کوهدشت‬‎

  نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شوراى اسلامى با بیان اینکه عدالت اجتماعی در تقسیم آب کشور رعایت نمی شود گفت: متاسفانه اراده برخی معاونان وزیر نیرو مانع از عملی شدن پروژه سد معشوره شده است.

  نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اخیرا گزارش بی پایه و اساسی در رابطه با کاهش نرخ بیکاری در استان لرستان ارائه شده که این گزارش یک دروغ بوده و موجب انحراف تصمیم گیری مسئولان رده بالا شده متأسفانه این گزارش موجب شده که استان لرستان را در بودجه سال ٩٦ از جرگه استان های محروم خارج و استان از ردیف توازن این بودجه محروم شده است که قطعا این مسئله خیانت بزرگ به استان لرستان است بنابراین رئیس جمهور در مورد این گزارش ها دقت بیشتری داشته باشد.

  وی در تذکری به وزیر نیرو گفت: متاسفانه اراده برخی معاونان وزیر نیرو مانع از عملی شدن پروژه سد معشوره شده اما واضح و مبرهن است که کوهدشت در شرایط کنونی در وضعیت بحرانی آب قرار دارد و معدل اراضی آبی نسبت به دیم در کشور ٤٥ درصد بوده در استان لرستان ٢٠ درصد و در کوهدشت کمتر ١٠ درصد است بنابراین عدالت اجتماعی در تقسیم آب کشور رعایت نمی شود.

  یک نظر

  1. باسلام
   آفرین لا اقل صدایی برخاست از نای شما

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا