• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / مراجعه سفیر اکوادور به ستاد اسکان آموزش و پرورش خرم آباد در پوشش مسافر

  مسافری که سفیر از آب درآمد

  مراجعه سفیر اکوادور به ستاد اسکان آموزش و پرورش خرم آباد در پوشش مسافر

  در سفری غیر رسمی سفیر اکوادور امروز جمعه به خرم اباد سفر کرد. به گزارش بلوطستان امروز جمعه فردی با مراجعه به ستاد اسکان آموزش و پرورش خرم آباد خود را سفیر اکوادور در تهران معرفی کرده و خواهان اسکان در یکی از مراکز اسکان مسافرین نوروزی در این شهر می شود. اعضای ستاد اسکان که از مراجعه وی به ستاد اسکان تعجب می کنند خواهان ارائه کارت شناسایی و مدارک هویتی او شده و پس از بررسی مدارک هویتی معلوم می شود که وی آلخاندرو اورتگا آلمیدا سفیر اکوادور در تهران است که به صورت سرزده و گویا به قصد ارزیابی خود از فرهنگ مردم لرستان و میزان خدمات دهی آنها به مسافرین قبل از ورود خود به خرم آباد هیچکدام از مقامات سیاسی استان لرستان را در جریان سفر خود قرار نداده است.

  اعضای ستاد اسکان خرم آباد در تماس با برخی مسئولین موضوع را اطلاع داده و بوسیله اطلاع رسانی یکی از کارکنان آموزش و پرورش ناحیه یک خرم آباد بلافاصله مسئولین استانی نیز در جریان این سفر قرار گرفته و معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان شهردار خرم آباد را مامور به پذیرایی از سفیر اکوادور در تهران کرده و او در یکی از هتل های شهر خرم آباد اسکان پیدا می کند.

  آلخاندرو اورتگا آلمیدا سفیر اکوادور در تهران پس از استقرار در یکی از هتل های خرم آباد با ابراز خشنودی از سفر خود به لرستان گفت: طبق مطالعات محققین لرستان مهد تمدن بشری است.وی افزود: شیفته فرهنگ کهن و غنی و قدمت تاریخی خرم آباد شده ا م.وی با بیان اینکه مفرغ لرستان باعث اعتبار موزه لوور شده است،اظهار داشت : در مدت اقامتم در خرم آباد از برخی آثار باستانی این شهر بازدید خواهم کرد.

  عکس از شهرداری خرم اباد

  5 نظر

  1. مهدی اسدیان فیلی(خرمآبادی)

   عجب آدم باحالی خدایی
   قابل توجه مسولین
   و جالب اینجاست چیزی که خیلی اهمیت داره اینه این اقا که یک مقام عالی رتبه هست با فراق بال و احساس امنیت وارد این استان شده جالب هست خدایی.
   کلا از حق نگذریم مردم لرستان را هیچ جایی ایران نداره کاستی های دارند. ولی در خیلی از مسائل مانند مهمانوازی
   و غریب نوازی واقعا سرامد هستند.

   • این آقا ناشناس اومدن لرستان و جالب اینکه در برخورد اول اصلا تحویلشون نگرفتن از بس مهمان نوازن

   • این آقا ناشناس اومدن لرستان و جالب اینکه در برخورد اول اصلا تحویلشون نگرفتن از بس مهمان نوازن لرستانیا

    • ناشناس اومدن همین که جیبش رو نزدن مثل مابقی شهرها همینکه اطمینان داشته که اینجا میتونه بی محافظ سفر کنه خیلی اگر بجایی این مدارس در خونه هر لرستانی رو میزد با اغوش باز ازش استقبال میشد.
     جنابعالی هم کم سیا نمایی کن. طرف نان خوردن نداره ولی برای مهمان دنده کباب درست میکنه

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا