• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان


  شماره تلگرام
  09169568480
  کانال تلگرام:
  telegram.me/baloutestan

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / ما کار خود را به درستی انجام می‌دهیم، مردم و مسئولین هم وظیفه خود را به جا آورند

  نیروهای خدمات شهری شهرداری کوهدشت در گفت‌گو با بلوطستان اظهار کردند:

  ما کار خود را به درستی انجام می‌دهیم، مردم و مسئولین هم وظیفه خود را به جا آورند

  نیروهای خدمات شهری از جمله افرادی هستند که زحمت نظافت و تمیزی شهر بر دوش آن هاست و به معنای واقعی کلمه مشغول خدمت هستند و  با آن که برخی از آن‌ها حدود دو دهه سابقه‌ی خدمت دارد اما هنوز رسمی نشده‌اند و نیروهای شرکتی محسوب می‌شوند، بگونه‌ای که هر سال قراردادشان تمدید می‌شود و پس از سال‌ها کار طاقت فرسا، نگرانی شغلی آن‌ها برطرف نشده است. یکی از آن‌ها که خواست نامش فاش نشود به خبرنگار بلوطستان گفت:شما را به خدا به مسئولین بگوید  بخاطر رضای خدا کمی هم به فکر ما باشد و چاره‌ای برای رسمی شدن ما بکنند.

  یکی دیگر از آن‌ها به بلوطستان گفت: خودتان گشتی در سطح شهر بزنید و با مردم گفت‌گو کنید، بینم از کار ما رضایت دارند یا نه؟ ما تمام تلاش خود را می‌کنیم، بار اصلی شهرداری بر دوش ماست و کسی در طول سال احوالی از ما نمی‌پرسد، به جرأت می‌گویم اولین بار است که رسانه‌ای می آید و پای درد دل می نشیند.

  وی با انتقاد از رسانه‌ها خاطر نشان ساخت، هم‌کاران رسانه‌ای شما هم تا مسئولین هستند به سراغ ما نمی آیند و کسی گوشش بدهکار حرف ما نیست،  درست است ما بخاطر نیازی که خود و خانواده‌مان به تامین معیشت و حقوق این کار  داریم مجبوریم تحت هر شرایطی کار کنیم و وظیفه خود را انجام دهیم اما انتظار داریم مردم و مسئولین هم وظیفه ی خود را به درستی به جا آرند.

  خبرنگار بلوطستان گشتی در سطح شهر زد و با برخی از اهالی کوهدشت در جای جای شهر انجام داد خوش‌بختانه حاصل صحبت‌های شهروندان نشان‌گر رضایت آن‌ها از خدمات انجام گرفته بود.
  یکی از اهالی بوعلی گفت: چند سال بود که بوی تعفن زباله ها ما را آزار می داد اما جمع آوری روزانه و تعبیه سطل های زباله در بعظی محل‌ها وضع را تغیر داده است. علی هم که در حاشیه‌ی سد ساحلی سکونت داشت، اظهار کرد: لای روبی مداوم جداول و شست‌وشوی بلوارها  و تمیز کردن سد و کانال اصلی شهر ما را به خدمات شهرداری امیدوار کرده است که جا دارد از طریق نشریه شما از تمامی پرسنل زحمت کش این حوزه شامل معاونت خدمات شهری (جناب آقای غلام دل انگیر )، بازرس محترم خدمات شهری (علی کاظم امرایی) و سرکارگران محترم و کارگران زحمت کش سپاسگزاری کنم. یکی از شهروندان که در پارک دلیجانی نشسته بود و پیدا بود فردی فرهنگی و اهل فضل است، در این باره به بلوطستان گفت: امیدوارم مردم زحمات و تلاش‌های شبانه روزی این خادمان بی ریا را ببیند و کاری نکنند که زحمت آن ها بیشتر شود.

  بنا به گزارش خبرنگار حوزه ی اجتماعی نشریه بلوطستان، یکی از نیروها مدرک کارشناسی ارشد روابط عمومی و امور بین اللمل دارد و چون فردی فعال و باتجربه ایست، بعنوان سرکارگر  در شهرداری خدمت می‌کند. بنا بر اطلاع بلوطستان،‌ پدر  و پدر بزرگ این فرد سال‌ها در شهرداری کوهدشت مشغول خدمت بوده‌اند، ولی چون این شخص از رابطه استفاده ننموده در حال حاضر  بعنوان نیروی شرکت خصوصی در  شهرداری فعالیت می‌کند.

  یکی از کارگران هم به بلوطستان گفت: از جمله کارهای خوبی که طی این مدت انجام گرفته حذف جايگاه زباله كنار بار فروشي قديم و باند كندرو بسمت بهشت زهرا است كه الان نزديك يكساله جمع شده وديگه شاهد دپو زباله داخل شهر نيستيم. وی دیگرهای صورت گرفته را فرهنگ سازي در ايام محرم عنوان کرد و گفت  با ارائه بنرهاي و كيسه زباله برای تكيه هاي سطح شهر و دادن نايلونهاي بزرگ براي اينگه گل (خره) روي آسفالت درست نكنند کارهای خوبی انجام دادیم، ایشان همكاري و تعامل با گروههاي اجتماعي مثل آواي ارديبهشت و اهدا كيسه زباله و دستكش  به آن‌ها برای انجام فعالیت‌های دواطلبانه را جمله اقدامات صورت گرفته برشمرد.
  ج . ا از  کارگران باسابقه نیز  از شهردار تشکر کرد و گفت: نورعلی انصافا فعال هست و پيگير امور، امیدوارم، بحث مالي را بيشتر پيگيري كند تا فاصله پرداختمون با نيروهاي رسمي كم گردد، زیرا ما هيچ گونه پشتوانه مالي نداریم. ایشان از شركت طرف قرار داد هم تشکر کرد و گفت: مشكلاتمان تا حدودي حل کرده، بصورت مساعده كمك حالمان بوده و هميشه نسبت به مشكلات و مسائلشون جوابگو بوده و بيمه مان را بصورت مرتب پرداخت کرده است، كه مجموع کارهای صورت گرفته جاي تقدير و تشكر دارد.
  برای اطلاع بیشتر خبرنگار بلوطستان سری هم به مدیر شرکت خصوصی طرف قرارداد شهرداری زد، همایون محمدی در این باره اظهار کرد: از کارهای صورت گرفته در این دوره، آزمايشات پزشكي نيروهاي مرتبط با برداشت زباله و لجن است که براي اولين بار با هزينه شركت، تمام آزمايشات مربوطه شامل: كزاز، اكسيمتري تنفسي، هپاتيت… انجام گرفت. وی اظهار امیدواری کرد: امیدوارم شرکت ما توانسته باشید رضایت کارگران عزیز و شهروندان محترم را فراهم آورده باشد. محمدی با بیان اینکه کارگران عزیز تا هنگامی شرکت ما فعالیت دارد دغدغه اخراج و از کار بیکار شدن و جایگزینی را نداشته باشند، گفت: از معاونت های شهری و روستای استانداری لرستان، درخواست دارم وضعیت این نیروها را مدنظر قرار دهند و برای این دغدغه ی به حقشان تدبیری بیندیشند. محمدی هم چنین از شهردار کوهدشت تشکر  کرد و گفت بنده اولین سال است که این شرکت را گرفتم، انصافا شهردار خودش پیگر  بود و تجارب ارزنده‌ای در اختیار  شرکت گذاشت. مدیر شرکت خصوصی هامون، در پایان گفت: امیدوارم بتواند کسی که شرکت را می گیرد هم ادامه دهنده را ه ما باشد تا همه بتوانیم در حوزه خدمات شهری موفق عمل کنیم و چه برای دغدغه کارگران اعم از اخراجی و حقوق و بیمه کارگران و چه برای نظافت شهری هیچ گونه مشکلی نباشیم و دارای شهری سالم و زیبا باشیم.

  جهت اطلاع مخاطبان تصاویری از فعالیت این خادمان بی‌غوغا که طی فصل های مختلف تهیه شده در زیر آورده می‌شود.

          

   

  محمدی، مدیر شرکت خصوصی ذکر شده در متن

   

  یک نظر

  1. همشهری با وجدان

   ن والقلم ومایسطرون
   من لم یشکر المنعم من المخلو قین لم یشکر الله عز وجل
   با عرض سلام وخسته نباشید خدمت مدیر مسئول فرهیخته تحصیل کرده واهل قلم نشریه ی وزین وپربار بلوطستان جناب آقای محمد بساطی عزیزشاعر نویسنده پژوهشگر وفعال رسانه ومطبوعات ومخا طبان فهیم وفرهیخته نشریه عارضم به حضور انورتان که استاد قیامت به پاکردی واقعان مطلبتان محشر به پا می کند وخواستم دست مریزاد به حضرت عالی وتمامی دست اندکاران نشریه بگم وخداقوت واقعان الحق والانصاف حضرت عالی اولین کسی هستی واولین نشریه ی که بدون ریا فقط بخاطر رضایت خلق الله که رضایت خداوندنیز درآن است از این قشر مظلوم وبیچاره وزحمت کش وسرخورده ومشکلا تشان گزارش تصویری تهیه ومنتشر کردید خواستم به نمایندگی از تمامی همشهریان باوجدان از حضرت عالی وهمکاران محترمتان تشکر نمائیم وهمچنین آرزوی توفیق وسلامتی برای شما وهمکاران محترم ومخاطبان فهیم وفرهیخته نشریه ی متفاوت و وزین وپربار بلو طستان که انصافان دریچه ای رابرای آگا هی مردم ومسئولین باز کرده است

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا