• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان


  شماره تلگرام
  09169568480
  کانال تلگرام:
  telegram.me/baloutestan

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / دولت دوازدهم به دنبال تشکیل یک کابینه چابک باشد

  امام جمعه پل دختر :

  دولت دوازدهم به دنبال تشکیل یک کابینه چابک باشد

   

   

  امام جمعه پلدختر گفت: وزرای دولت دوازدهم روحیه جهادی، استکبارستیزی وتعهدداشته باشند. به گزارش بلوطستان حجت الاسلام و المسلمین محمد سوری در خطبه های نماز جمعه این هفته پلدختر گفت: دولت دوازدهم به دنبال تشکیل یک کابینه چابک باشد و رئیس جمهور باید وزرایی را انتخاب کند که بتوانند، بر اساس وعده‎های داده شده رئیس جمهور پاسخگو باشند.

  وی بیان کرد: جامعه به مدیرانی جهادی نیاز دارد که بتوانند، با تلاش مضاعف و اتکاء به روحیه اعتقادی و جهادی کشور را از تنگناهای اقتصادی نجات داده و نیازهای مردم را در سطح کلان مرتفع کنند.امام جمعه پلدختر در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه به آزاد سازی موصل اشاره کرد و افزود:  آزاد سازی موصل یک مرحمی برای مردم مظلوم عراق ومسلمانان عالم بود که به یمن فتوای مرجعیت و بسیج مردمی عراق حاصل شد.

   

   

   

  وی تصریح کرد: موصل توسط گروه تکفیری داعش با خیانت و همراهی برخی مسئولان عراق طی 24ساعت به تصرف داعش درآمد اما با تشکیل بسیج مردمی حشد الشعبی و با فتوای آیت اله سیستانی مرجعیت شیعه سرانجام بعداز37ماه در سایه وحدت مثال‌زدنی مردم عراق به دست آمد.امام جمعه پلدختر خاطر نشان کرد:آمریکاوصهیونیست بیرون کردن داعش از موصل را غیرممکن می‌دانستند اما ارتش ومردم بسیجی عراق همان حشدالشعبی وفتوای مرجعیت به خاطر جهاد دفاعی همه را درکنارهم قرارداد و نمی‌توان ازنقش سردار دل‌ها یعنی حاج قاسم سلیمانی چشم‌پوشی کرد.

   

   

  وی ادامه داد: آن چیزی که مردم را به جهاد کشاند، فتوای آیت الله العظمی سیستانی بودکه مردم را تشویق کرد و آنها در این رابطه احساس تکلیف کردند و همین اتحاد باعث پیروزی آنها شد.حجت الاسلام والمسلمین محمد سوری تصریح کرد:وزیر دفاع آمریکا در ادامه یاوه‌گویی‌هایش علیه ایران خواستار تغییر نظام حاکم بر ایران شد زیرا کنار آمدن با ایران کار سختی است و بایدتحریم را بر ایران بیشتر کرد.

  اما جمعه پلدختر گفت: وزیر دفاع آمریکا به نقش ایران در خاورمیانه اشاره می‌کند و می‌گوید ایران حزب‌الله لبنان را برای تهدید اسرائیل به کارمی‌گیرد و سبب شد بشاراسد در حکومت باقی بماند واین کشور مهم‌ترین عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه است.

  4 نظر

  1. سیدصادق محمدی وفایی

   سیدصادق محمدی:
   آتنای اصلانی پرپر شد اما…
   آتنا دختری هفت ساله بود .پدری دست فروش داشت .دل دختر برای پدر سوخت و همراه پدر رفت تا در خرید و فروش لباسها به بابا کمک کند.
   او یار بابا بود تا این که گرمی تابستان و جنب و جوش کاری، تشنه اش کرد . به عشق رسیدن به آب و با ضمیری معصومانه از بابا فاصله گرفت تا از مغازه ا ی در آن نزدیکی آبی بنوشد.
   به آب رسید اما دستان نامردی چهل و دو ساله دهن او را بست و …
   ساعتها و روزها با تلخی و چشم انتظاری فراوان برای والدینش گذشت اما از آتنا خبری نشد!
   دلها سوختند و اشکها جاری شدند اما گویا دلی برای آتنا نمانده بود و آتنایی در دنیا وجود نداشت!
   نیروی انتظامی دوربینها را چک کرد و مظنون و مجرم اصلی شناسایی شد اما جانی به جنایتش اعتراف نمی کرد تا اینکه بوی جنازه آتنای پرپر شده برخی از بستگان جانی را به اصل ماجرا رهنمون کرد و با یک گزارش جانی چهل و دو ساله به جنایتش اعتراف کرد!
   واقعا این انسان اگر از انسانیتش مواظبت نکند چه نمی کند؟!
   آتنا مظلومانه و معصوماته رفت و دلهای میلونها انسان را جریحه دار کرد ولی باید به آتنا داران گفت با تمام وجودتان مواظب گلهای زندگیتان باشید. یادتان نرود باید هرگلی را در جای خاص خود قرار داد.
   باید به مساله محرم و نامحرم بیش از این توجه کرد.
   باید از بد پوششی و…بیش از اینها متنفر بود.
   باور کنیم گاهی قاتل و جانی در چند قدمی آتناها قرار دارند .
   گاهی سوار شدن بر ماشینی …مقدمه ای برای قتل و جنایت خواهد شد .
   باید باور داشت جانیان زمان ما ، گاهی از فضای محازی می آیند و آبروی چندین ساله یک خانواده را قطعه قطعه می کنند!
   پس باور کنیم دنیا آبستن حوادث است و گاهی فقط یک تشنگی آتنایی را در چنگال یک جانی گرفتار می کند.
   ای جان من باور کن غیر از قاتل آتنا ، نامردهای فاسد دیگری وجود دارند .
   https://telegram.me/seratsadegh

  2. سیدصادق محمدی وفایی

   جای مهر!
   گفتند حضرت استاد ! فلان طلبه دزدی کرده است !
   فرمود او یک دست لباس نیز از حوزه دزدیده است!
   گفت فلانی که اختلاس کرده پیشانی ورم کرده و …دارد !
   فرمود جای مهر و پیشانی ورم کرده را نیز دزدیده است
   گفت روباه بچه زاست یا…؟
   گفت نمی دانم از او هرچه بر آید!
   گفت از انسانهای پلید چه زاید؟
   گفت
   از انسانهای خبیث و پلید و…هرچه بر آید.
   فرمود سید هیچ کدام از اختلاس گران روحانی نیستند!
   گفت عزیز می دانم
   ولی این را هم می دانم که سارق و اختلاس گر از هر لباس و ابزار ی و…استفاده می کند.
   برای او رسیدن به طعمه مهم است نه لباس و شیوه.
   https://telegram.me/seratsadegh

  3. مصطفی شکری - جهت درج

   در مورد اعتراض سیدحمیدرضا کاظمی نماینده محترم پلدختر که اظهار داشته است: “اعتقاد ما این است که کار خاصی در استان لرستان انجام نشده و مدیریت استان نتوانسته است کار موثری در حوزه اشتغال، تولید و توسعه استان انجام دهد.” باید گفت که منظور شما از «کار خاص» چیست و چه انتظاری در زمینه «اشتغال، تولید و توسعه لرستان» داشته اید که برآورده نشده است؟
   در پاسخ به اظهارات این نماینده محترم که در ادامه بیان داشته است: “مردم نسبت به عملکرد مدیریت عالی استان لرستان ناراضی هستند.” باید پرسید که ایشان با چه مکانیسم و مطالعه ای به این نتیجه رسیده اند که «مردم» نسبت به عملکرد «مدیریت عالی استان» ناراضی هستند؟! آیا منظور ایشان از «مردم»، خود و نزدیکانشان هستند یا با مطالعه علمی به« واژه عمومی مردم» رسیده اند ؟! باید متذکر شد که کلمه مردم «سور عمومی» است و شامل همه ی مردم می شود و صرفاً «نزدیکان» ایشان مردم نیستند!
   در پاسخ به اظهارات کلی این نماینده محترم باید عرض کرد که به شواهد آمار و ارقام، مهندس «هوشنگ بازوند» از مدیران موفق استان لرستان بود است. از نقاط قوت استاندار لرستان همین بس که با دید تخصصی و اقتصادی همواره بر دو اصل تاکید داشته است:
   ۱- جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی
   ۲- ایجاد شرایط جذب توریسم و گردشگر
   ناگفته پیداست که در شرایط روز اقتصادی ایران دو اصل فوق مهمترین راه های توسعه یک استان هستند. البته راهی که نیازمند صرف زمان زیادی است و باید آرام آرام و با ایجاد ثبات اقتصادی و تضمین امنیت سرمایه گذاری، ادامه داد.
   خوب است که جناب کاظمی به این نکته توجه کنند که در تعبیر اقتصادی، سرمایه گذار را با گنجشک مقایسه می کنند! یعنی برای جذب یک سرمایه گذار باید هزاران زحمت کشید و هزاران مشوق ایجاد کرد تا اندکی سرمایه گذاری صورت بگیرد. ولی همین سرمایه گذار که با هزاران زحمت جذب می شود؛ همانند گنجشک با کوچکترین بی ثباتی «پر» می گیرد و می رود. حال چه کسی می تواند منکر زحمات مهندس بازوند در زمینه جذب سرمایه گذاری و ایجاد ثبات اقتصادی در استان لرستان باشد؟ پیشنهاد می کنم عزیزانی که در این زمینه اطلاعات کافی ندارند، نگاهی به آمار و ارقام داشته باشند. به انصاف باید گفت که مهندس هوشنگ بازوند استاندار محترم لرستان در زمینه ایجاد شرایط جذب سرمایه گذاری موفق عمل کرده اند.
   البته به نظر می رسد که اعتراض نماینده محترم پلدختر نه بخاطر دغدغه «اشتغال، تولید و توسعه لرستان»که بخاطر عدم همراهی مدیریت ارشد استان با انتصابات نزدیکان و همفکران ایشان است که در این زمینه هم باید متذکر شد که با توجه به حضور «دولت تدبیر و امید» و رای اکثریت قریب به اتفاق مردم شریف ایران به دکتر حسن روحانی، باید کسانی در رأس امور قرار بگیرند که با مواضع دولت تدبیر و امید «همراه» باشند.
   *دانشجوی دکترای اقتصاد

  4. مهدی"واشیان"

   میشه این وسط یکی توضیح بده مدیریت قبلی حوزه علمیه امام رضا(ع) پلدختر ومخصوصا” امامت موقت جمعه جای کی رو تنگ کرده بود مه عوضش کردنننننننند

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا