• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان


  شماره تلگرام
  09169568480
  کانال تلگرام:
  telegram.me/baloutestan

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / سرمایه‌گذار مثل گنجشک با کوچکترین بی‌ثباتی «پر» می‌گیرد

  در واکنش به سخنان سیدحمیدرضا کاظمی در انتقاد استاندار

  سرمایه‌گذار مثل گنجشک با کوچکترین بی‌ثباتی «پر» می‌گیرد

  در مورد اعتراض سیدحمیدرضا کاظمی نماینده محترم پلدختر که اظهار داشته است: “اعتقاد ما این است که کار خاصی در استان لرستان انجام نشده و مدیریت استان نتوانسته است کار موثری در حوزه اشتغال، تولید و توسعه استان انجام دهد.” باید گفت که منظور شما از «کار خاص» چیست و چه انتظاری در زمینه «اشتغال، تولید و توسعه لرستان» داشته اید که برآورده نشده است؟
  در پاسخ به اظهارات این نماینده محترم که در ادامه بیان داشته است: “مردم نسبت به عملکرد مدیریت عالی استان لرستان ناراضی هستند.” باید پرسید که ایشان با چه مکانیسم و مطالعه ای به این نتیجه رسیده اند که «مردم» نسبت به عملکرد «مدیریت عالی استان» ناراضی هستند؟! آیا منظور ایشان از «مردم»، خود و نزدیکانشان هستند یا با مطالعه علمی به« واژه عمومی مردم» رسیده اند ؟! باید متذکر شد که کلمه مردم «سور عمومی» است و شامل همه ی مردم می شود و صرفاً «نزدیکان» ایشان مردم نیستند!
  در پاسخ به اظهارات کلی این نماینده محترم باید عرض کرد که به شواهد آمار و ارقام، مهندس «هوشنگ بازوند» از مدیران موفق استان لرستان بود است. از نقاط قوت استاندار لرستان همین بس که با دید تخصصی و اقتصادی همواره بر دو اصل تاکید داشته است:

  نتیجه تصویری برای سیدحمید کاظمی استاندار لرستان
  ۱- جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی
  ۲- ایجاد شرایط جذب توریسم و گردشگر
  ناگفته پیداست که در شرایط روز اقتصادی ایران دو اصل فوق مهمترین راه های توسعه یک استان هستند. البته راهی که نیازمند صرف زمان زیادی است و باید آرام آرام و با ایجاد ثبات اقتصادی و تضمین امنیت سرمایه گذاری، ادامه داد.
  خوب است که جناب کاظمی به این نکته توجه کنند که در تعبیر اقتصادی، سرمایه گذار را با گنجشک مقایسه می کنند! یعنی برای جذب یک سرمایه گذار باید هزاران زحمت کشید و هزاران مشوق ایجاد کرد تا اندکی سرمایه گذاری صورت بگیرد. ولی همین سرمایه گذار که با هزاران زحمت جذب می شود؛ همانند گنجشک با کوچکترین بی ثباتی «پر» می گیرد و می رود. حال چه کسی می تواند منکر زحمات مهندس بازوند در زمینه جذب سرمایه گذاری و ایجاد ثبات اقتصادی در استان لرستان باشد؟ پیشنهاد می کنم عزیزانی که در این زمینه اطلاعات کافی ندارند، نگاهی به آمار و ارقام داشته باشند. به انصاف باید گفت که مهندس هوشنگ بازوند استاندار محترم لرستان در زمینه ایجاد شرایط جذب سرمایه گذاری موفق عمل کرده اند.
  البته به نظر می رسد که اعتراض نماینده محترم پلدختر نه بخاطر دغدغه «اشتغال، تولید و توسعه لرستان»که بخاطر عدم همراهی مدیریت ارشد استان با انتصابات نزدیکان و همفکران ایشان است که در این زمینه هم باید متذکر شد که با توجه به حضور «دولت تدبیر و امید» و رای اکثریت قریب به اتفاق مردم شریف ایران به دکتر حسن روحانی، باید کسانی در رأس امور قرار بگیرند که با مواضع دولت تدبیر و امید «همراه» باشند.

  نتیجه تصویری برای مصطفی شکری
  مصطفی شکری(دانشجوی دکترای اقتصاد)

  11 نظر

  1. متین و باوقار و کوبنده
   کاظمی بداند رئیسی رییس جمهور نیست

   • فرهنگی گرامی
    درست گفتید که آقای رییسی رییس جمهور نیست.کسی حاکم هست که خدماتش به لرستان و پلدختر می درخشد!!!!!
    برای یک حق معاونت یا مدیریت 300 هزار تومانی مجیز که را می گوییم.تا کی بخاطر اهداف کوچک و منافع حزبی و تعصبات حقایق را کتمان می کنیم.بحث نماینده نیست.دولت باید به استان ما توجه کند که خداییش چقدر هم توجه کرده….
    جوانان ما با بیکاری بزرگسال شدند و نوجوانان ما با درگاه تحصیلات عالیه و بیکاری نزدیک شده اند شما در حال تعصب ورزی با نماینده هستی.

  2. شهروند پلدختری

   باسلام.دانشجوی دکتری عزیز.مردم پلدختر بیکاری را با پوست و خون خود لمس می کنند.نیازی به مکانیزم شما یا حتی صحبت نماینده نیست.آنچه عیان است چه حاجت به بیان است.کدام سرمایه گذاری؟هنوز از جلسه قبلی که حضرات استانداری گفتند بیش تر 4000 هزار شغل در پلدختر ایجاد شده مدتی نگذشته است.کدام شغل؟؟ شما اهل کجایی که در مورد شهر نظر می دهی؟خود استاندار میگوید لرستان رکورددار بیکاری است شما حدیث دیگر میگویی؟چه چیز شما را هوایی کرده تا دست به قلم شوید؟حتما وقتی کامنت را میخوانی میگویی که یه بیسواد پیدا شده و حرفم را نقد کرد.اولا باور کن سواد خیلی ها از شما بیشتر است و مقاله نویس این و آن نیستند و همچنین وقتی آفتاب در آسمان بیکاری و بی رونقی استان و شهرمان می درخشد نمیگویند که هوا ابری است….

  3. خدا پدر شما را بیا مورزد اولا سرمایه گذار کجاست دومآ در این درگیری میا ن شما جواب ملت را چه کسی باید بدهد،

  4. ماشاالله حالا شما مطالعه داشتيد كه جواب خوبي داديد متاسف باشيد هروقت كسي اومد حرف دل مردم روبزنه أمثال شما حاضرجوابيد كاش ازاين مطالعات ودرجه هاي تحصيلي جهت پيشرفت استان استفاده ميكرديدنه هركس انتقاد بكنه چون شما به قول خودتون ازنزديكان ايشان نيستيد موضع بگيريد وامارًوارقام بديد معاونين مديريت عالي هم آمار وارقامهايي دادند ومردم هم ديدند امثال شما كه احتمالا ازنزديكان طرف هستند بدانيد كه اراده مردم قويست وكسي نميتواند جلودارباشد وهمه ميدانيم كه مديريت عالي استان فقط يك سوغات براي لرستان داشت اون هم اين بنرهاي خالي وسفرهاي بدون سودوزراومعاونينشان به لرستان كاش ازاين به بعد حداقل اقايون ازتهران زحمت ميكشند ميان اينجا زيارتي برن درب گنبد يا شاه احمد حداقل سفر زيارتي باشه شما ودوستانتون به رسانه ها واخبار توجه كنيد وبه ارشيو سخنان إمامان جماعت همه گله مندند ازاين سفرهاي خالي وسوري وهمه ميدانند كه مجتمع تفريحي درود مال كيه پيمانكارها كيا هستند و………

  5. فرود آزادبخت

   بایستی خدمت شما دوستان عزیز عرض نمایم برای مقایسه عملکرد یک مدیر با مدیران قبلی براساس داده های خاصی و با استفاده از مکانیسمی ما تحلیل می کنیم و میزان رضایت مندی رو اعلام می نماییم و این تحلیل قاعدتا در شرایطی مشهود و مساوی خواهد بود اما عملکرد این استانداری که شما ازشون صحبت می کنید را در شهرستان کوهدشت و پلدختر باید صفر داد بیایید از نزدیک مشاهده کنید برادر من جناب دکتر بزرگوار هیچ وقت با قاطعیت دفاع نکنید و یک نماینده را که از حوزه خود خبر دارد با مغلطه کاری حرفش را سیاسی نکنید بعنوان یک کوهدشتی که پیگیر تمام مشکلات کوهدشت بوده ام عرض می کنم استاندار حرف هایش و اقداماتش جنبه تبلیغاتی داشته و در عمل واقعا خروجی نداشته است اگر غیر از این است مدیران کوهدشت خروجی عملکرد استاندار را برای حقیر توضیح دهند یک استاندار باید برای کل استان کار کند نه یکی دو شهرستان ،پس بیاییم دقیق تر قضاوت کنیم

  6. واقعا متاسفم برات آقای شکری که کینه شخصی باعث میشه چشم بروی بیکاری لرستان ببندی

  7. امار بیکاری و اعتیاد در لرستان رو به افزایش است اقای کاظمی هم نگویند یه چرخ در خیابانها این را نشان میدهد عده ای سیاسی دالرن جوانان این دیار را قربانی منفعت خود میکنند و کور شده اند و این فلاکت لرستان رو نمیبینند.

  8. این کلمه شما اهل کجایید بسیارخوب است کسی نیست بگوید سیدسعیدشاهرخی معاون سیاسی سابق واقوامش که آمدن پلدختررای دادن چه کاره پلدختربودن که برای ماتصیم گرفتند درضمن کاظمی گفت من دربالا وسطح وزرا آنقدر دوست ورفیق دارم وسرمابه گذار که مردم فریب خوردن بندرخشک کارخانه ال۹۰کارخانه سیمان تبدیل درمانگاه تامین اجتماعی به شبانه روزی شهرک صنعتی سرابحمام ودسته کم دوکارخانه پس حالا چرامیگویی استاندار یادولت مقصراست

  9. داش عباس مطلب منو هم بزن تو كه عادت داري نترسي همه روميزني باتشكر

  10. نگاه تخصصی در مطلب شکری نسبت به موضوع بویژه بحث سرمایه گذاری و مثال گنجشک عالی بود.
   در مورد کاظمی هعم که همه واقعیت را می دانند… میخواد همفکران تندروی اصولگرایش را منصوب کند نمی تواند.

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا