• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان


  شماره تلگرام
  09169568480
  کانال تلگرام:
  telegram.me/baloutestan

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / گذری بر روند یک خواسته ی به حق و هجوم جواب های ناحق

  نگاهی به انتقاد نماینده پلدختر و پاسخ های غیر منطقی منتقدین مصاحبه کاظمی

  گذری بر روند یک خواسته ی به حق و هجوم جواب های ناحق

   

  سید حمیدرضا کاظمی نماینده مردم پلدختر و معمولان، بازوند استاندار را محکوم به سیاسی کاری و شانتاژ تبلیغاتی کرد و همین موضوع را باعث نارضایتی و نا امیدی توده مردم نسبت به دولت دانست”
  این سرآغاز و طلیعه ی یک جنگ تبلیغاتی در واپسین روزهای دولت یازدهم توسط کارگزاران تدبیر و امید در لرستان برعلیه نماینده مردم شهرستان همیشه محروم پلدختر بود.
  مطابق اصول مصرح قانون اساسی کشور نمایندگان مجلس شورای اسلامی وظیفه قانونگذاری و نظارت بر اجرای قوانین را برعهده دارند.متاسفانه در طی سالیان متمادی این چنین به اذهان مردم تفهیم شده است که یک نماینده وظیفه ای جز پیگیری امور اجرایی ندارد یا تلاش بی وقفه برای جذب اعتبارات مالی برای حوزه انتخابیه اش از وظایف حتمی و قطعی ایشان می باشد،
  حال آنکه دولت و کارگزاران دولتی من جمله نهاد ارشد و نماینده دولت یعنی استانداری یا فرمانداری ها و دستگاههای اجرایی و ستادی یا خدمات رسان در این مورد مسئولیت امور پیش گفته را بطور کامل بر عهده دارند.
  جای بسی تاسف است که صدای اعتراض نماینده شهرستان پلدختر جناب آقای سید حمید کاظمی برای بیان انتقاد در خصوص کمبودها و ضعف های مدیریتی و عملکردی استاندار لرستان باعث ایجاد جبهه ای کاملا سیاسی و یکپارچه علیه ایشان گردیده است.
  در ابتدای مطلب جهت روشن شدن وظایف اصلی نمایندگان مجلس بشکل مختصر توضیحاتی ارائه گردید که با اندک تامل و دقتی در موضوع بخوبی خواهیم یافت که تدارک دهندگان هر دوجوابیه اقای ملک اسا و امیدی فقط در پی فرافکنی و بزرگنمایی موضوعاتی بوده اند که عمدتا ارتباطی هم با انتقاد جناب کاظمی یا حوزه انتخابیه پلدختر نداشته است.
  جذب سرمایه گذار؛ حربه ای که تنها مجال و فرصت فرار و شانه خالی کردن تمام دولت ها و استانداران از کسری بودجه و عدم تخصیص منابع مالی در اثر اشتباه کابینه هنگام تنظیم لایحه بودجه میباشد
  ‘ احیای مجتمع کشت و صنعت ‘ سدهای درحال ساخت
  افتتاح چندین باره سد هایی که سالهای سال است از شروع و ساخت آنها می گذرد’
  مجتمع پارسیلون و …….
  نمونه های ذکر شده در جوابیه کسانی است که هیچ گونه سنخیتی با انتقاد نماینده و یا با بیکاری جوانان و محرومیت مضاعف حاکم بر اوضاع اقتصادی مردم پلدختر ندارد. بیکاری جوانان بخصوص جوانان تحصیلکرده در شهرستان پلدختر را بایستی بصورت میدانی مشاهده کرد ، کمتر خانواده ای در شهرستان پلدختر است که یک یا دو جوان تحصیلکرده ی بیکار نداشته باشد .
  اگر آمار بیکاری پایین آمده است مسئولین مربوطه شفاف آمارها را اعلام نمایند .چرا باید با انتقاد وکیل مردم در یک شهرستان به این اندازه حاشیه بوجود آید ؟اگر نماینده ، منتقد و مدافع مردم نباشد چه کسی باید مطالبه ی مردم را بیان نماید .آیا مداح مسئولان و مدیران استانی بودن ، مشکلی را از مردم حل می کند ؟استاندار لرستان ، بدانند که حاشیه درست کردن به نفع هیچ کس نیست .مردم کار عملی و جهادی می خواهند نه شعار و آمارهای کاغذی .
  چرا در سطح کلان بین مجلس و دولت همدلی و تعامل برقرار است ولی عده ای تندرو در لرستان می خواهند به دور دولت حصاری بلند بکشند . آیا با حاشیه سازی و تندروی مشکلی حل می شود .آقای مهندس بازوند ، شما به عنوان نماینده ی دولت بایستی با وکلای مردم تعامل داشته باشید و اجازه ندهید عده ای تندرو و منفعت طلب به اسم اعتدال شما را بسوی افراط و تفریط بکشانند .
  وکلای مردم ، سخنگوی مردم هستند نمی شود از آنها انتظار داشته باشیم وکیل الدوله شوند پس نقش نظارتی را چه کسی اعمال نماید ؟استناد به آمار ساختگی و بعضا دستکاری شده به همراه تهیه لیست پروژه هایی که بیش از 10 سال از شروع آنها گذشته و بیشتر آنها در صورت کمی توجه و تخصیص منابع مالی سال ها پیش تر از امروز میتوانستند در دوره بهربرداری و استفاده قرار گرفته باشند هم از موضوعات مهم میباشد که دل هر شهروندی را از تکرار مکررات به درد خواهد آورد.

  در پایان امید آن میرود که استاندار محترم و مجموعه کاری تیم تدبیر و امید در لرستان به دور از جبهه گیری های مضر، اکنون که در واپسین ماههای خدمت دولت یازدهم قرار گرفته ایم وآغاز دولت دوازدهم فارغ از بازی های سیاسی یا مهره چینی های انتخاباتی، جهت خروج از وضعیت اسفبار و بیکاری مفرط حاکم بر جامعه جوان شهرستان پلدختر تلاش بیشتری بعمل آورند.

  سید یاسر موسوی / بلوطستان

  2 نظر

  1. مهرداد گودرزی

   باسلام.فقط تشکر میکنم از نماینده شهرموم.همین

  2. کاظمی کاظمی امید تیم مایی!!

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا