• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان


  شماره تلگرام
  09169568480
  کانال تلگرام:
  telegram.me/baloutestan

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / محیط های جغرافیایی و بیماران جنسی

  رحمان شهسواری

  محیط های جغرافیایی و بیماران جنسی

   

   

  چندسالی است که در گوشه و کنار شهرها و مناطق شهری شاهد رخدادهای تلخ و تجاوزهای نامشروع متجاوزینی هستیم که حر کت شنیع آنان علاوه بر آثار سوء روحی و روانی که بر جامعه وارد می کنند، فضای ناامنی حاصل از تجاوز به کودکانی که مظلومانه قربانی خشونت و تجاوز می شوند بنیادهای خانواده را دچار استیحصال نموده است. آنچه که در گزارش اولیه بیشتراین تبهکاران منتشر میشود گویای سابقه دار بودن آنهاست که بعلت ارتکاب جرایمی مدتی در زندان بسر برده اند. در این نوشتار نگارنده دنبال چرایی موضوعی اساسی است و معتقداست که این مجرمان و بیماران جنسی نه افراد جامعه بلکه محیط های جغرافیایی هستند که پرورش دهنده بیجه ها و خفاش شبهای دیروز تا متجاوزین کودکان معصومی که بصورت سریالی در گوشه و کنار درحال وقوع است می باشد.

  براستی چرا با اینکه هرچندوقتی که جامعه دچار التهابی حاصل از تجاوز به کودکان معصومی میشود که قربانی بیماران و مجرمان و تبهکاران جنسی میشوند ولی خانواده ها با آنکه حساسیتی نسبت به کودکان خود دارند اما باز غفلتی کوتاه باعث خساراتی جبران ناپذیرمیگردد؟ پاسخ این سئوال در مسئولیت پذیری همه شهروندان در انتخاب مسئولین مدیریت شهری است که بدون شناخت از اوضاع محیطی و انسانی منطقه تحت مدیریت خود صرفا با نگاهی سیاسی به مدیریت ها نگاه کرده و اعمال قدرت می کنند.

  هر شخصی که بعنوان شهردار، فرماندار، مسئول انتظامی و امنیتی و دادستان در هر شهری مشغول انجام وظیفه است می بایست آنچنان شناختی از محیط جغرافیایی تحت حوزه قدرت خود داشته باشد که از وقوع هرحوادثی هولناکی نظیر قتل و غارت و تجاوز توسط مجرمین جلوگیری و پیشگیری نماید. در شهرهای قدیم که دارای برج و بارو و دروازه بود اگر غریبه ای وارد شهر میشد از همان لحظه ورودش به شهر زیر نظر داروغه و حاکم تا تک تک شهروندان بود و همه حرکات و سکناتش از نگاههای تیز بین شهروندان مسئولیت پذیر پنهان نمی ماند و اگر امروز ما با حجم وسیعی از جمعیت متراکم انسانی در درون شهرها مواجه هستیم اما نباید فراموش کنیم که میزان دسترسی به فناوری های مدرن اطلاعات و تشخیص هویت به همان میزان در اختیار مدیران هستند.در کشورهای پیشرفته اگرمجرم ویا بزهکار اجتماعی مدتی در زندان باشد و دوران محکومیتش به پایان برسدو آزاد شود پس از آزادی تا سالیانی دراز زیر نظر خواهد بود و امکان فرصت دوباره وقوع جرم و جنایتی از او سلب خواهد شد ، اما در کشورهای کمترتوسعه یافته این امکان وجود ندارد و بعضا کسانی که به دلایلی مدتی در زندان بوده در محیط زندان با کسب مهارتهای دیگر آنان را پس از آزادی در جامعه عملی خواهد کرد. نمونه عینی و ملوس آن قاتلین سریالی است که مدتی سابقه حبس داشته اند.

  شهروندان سراسر ایران باید توجه کنند که در کنار کودکانشان همچون ستایش و حنانه و آتنا اصلانی فرصت جویانی هستند که در زمان و مکان مناسب کودکان را طعمه وسوسه های شیطانی خود می کنند چرا که امروز دیگر این اشخاص نیستند که به فساد و جنایت افسارگسیخته ای کشانده شدند بلکه محیط های جغرافیایی هستند که فاسد و مجرمند و باید محاکمه و پاکسازی شوند و مردم باید باورکنند که با اعدام قاتلین قربانیان خشونت هرگز محیطهای که هزاران قاتل و فاسق و فاسددر درون خودش پرورش داده پاک نشده اند و ممکن است فردا نوبت فرزندان معصوم شماها باشد.سرنوشت دردناک آتنا اصلانی را بومی و محلی کنیم و مواظب محیط های باشیم که درآنجا فرزندانمان زندگی می کنند و میکروبهای در آن هست که دنبال کوچکترین فرصت اند البته نباید فضای ناامنی نسبت به انسانهای شریفی که بعضی مواقع بیشتر از والدین از کودکان و نونهالان مواظبت می کنند ایجاد شود بلکه مراد از مطلب کسانی هستند که دارای سابقه شرارت و تجاوز و زورگیری بوده و بنا به ملاحظلاتی اکنون در محیط رها شده اند..

  رحمان شهسواری/ بلوطستان

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا