• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان


  شماره تلگرام
  09169568480
  کانال تلگرام:
  telegram.me/baloutestan

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / با رفاقت و همدلی برای توسعه شهرستان رومشکان گام برداریم

  فرماندار رومشکان در گفتگوی اختصاصی با بلوطستان مطرح کرد:

  با رفاقت و همدلی برای توسعه شهرستان رومشکان گام برداریم

   

   

  فرماندار رومشکان گفت: رقابت های انتخاباتی تمام شده و همه باید با رفاقت و همدلی برای توسعه شهرستان رومشکان گام برداریم. نورالدین درمنان در گفتگوی اختصاصی با بلوطستان با بیان این مطلب افزود: انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر در رومشکان بدون چالش با حفظ بی طرفی، آزاد ،سالم و با همکاری هیات های اجرایی و نظارت و بازرسی برگزار شد و مردم حضوری پرشور و حماسی داشته وآگاهانه در پای صندوق های رای حماسه ساز شدند.

  وی بیان کرد:ملاک برای ما انتخاباتی پرشور و حماسی و سالم در تزار مردم رومشکان بود که خوشبختانه این مهم محقق شده و امروز با پابان یافان رقابت های انتخاباتی باید رفاقت ها آغاز شده و با همدلی و وحدت با تمرکز بر شعار کلیدی سال یعنی تولید و اشتغال برای پیشرفت همه جانبه شهرستان فعالیت کنیم.

  فرماندار رومشکان افزود: در چند ماه گذشته اقدامات و فعالیت های خوبی در شهرستان رومشکان انجام گرفته و لازم است سرعت کار را زیاد تر کرده و گام های بلند تری برداشته و به سمت توسعه و آبادانی شهرستان برویم . درمنان گفت: در حوزه درمان با اجرایی شدن پروژه های بهداشتی و درمانی روستایی و شهری و رایزنی و پیگیری برای برای ساماندهی فاضلاب رومشکان ، نصب تجهیزات مخابراتی در پادروند و چغابل و عملیات برگردان برای رفع اختلالات مخابراتی و ارتقای اینترنت شهرستان به 3Gدر همه حوزه های شهری و روستایی ،ارتقای سیستم اداری و استقرار ادارات در شهرستان با ایجاد ساختمان اداری گام های خوبی برداشته شده است.

   

   

  درمنان با اشاره به مشکلات حوزه ورزش شهرستان رومشکان گفت: اداره ورزش و جوانان رومشکان به تناسب مسئولیت ، اهداف و چشم انداز های که دارد ، اعتبارات لازم را در اختیار ندارد و انتظار می رود به نسبت اعتباری که برای سایر شهرستان های استان اختصاص داده شده است برای رومشکان نیز بودجه اختصاص یابد.وی بیان کرد: پیگیری برای اختصاص اعتبار به پروژه های حوزه ورزش و ارتقای اداری ورزش وجوانان از نمایندگی به اداره از فعالیت های انجام گرفته در این حوزه بوده است.

  وی بیان کرد: مجتمع آبرسانی رومشکان غربی در ۱۵ روستا و با جمعیت ۱۶ هزار و ۳۰۶ نفر و با اعتباری بالغ بر ۲۷ میلیارد ريال به بهره برداری رسیده است.نورالدین درمنان گفت: برای افتتاح این طرح، عملیات حفر یک حلقه چاه آهکی به عمق ۲۷۰ متر و تجهیز یک حلقه چاه در دستور کار قرار گرفته است.

   وی اضافه کرد: در این راستا ساخت ۲ باب مخزن با حجم ۲۰۰ متر مکعب، ایستگاه پمپاژ و محوطه سازی و لوله گذاری خط و شبکه به طول ۴۰ کیلومتر اجرایی شده و برای تکمیل این طرح ۵۵ باب حوضچه شیرآلات و راه دسترسی به طول ۳۰۰ متر نیز عملیاتی شده است.

  فرماندار رومشکان اظهار کرد: از اولین روزهایی که بعنوان فرماندار رومشکان منصوب شدم با توجه به اینکه ادارات در شهرستان  یا استقرار نداشتند یا اکثراً بصورت نمایندگی اداره می شدند، لذا بنا را بر آن نهادیم که مطالبات و مشکلات شهرستان را از طریق مدیران استانی پیگیری نماییم و خوشبختانه از حیث اداری نیز با استقرار ادارات گام های خوبی برداشته شده است.

  وی افزود: در این شهرستان شاهد حضور نزدیک به 40مدیر استانی بوده ایم که در چندین سنوبت استاندار لرستان و معاونت سیاسی امنیتی استاندار و  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز به رومشکان آمده اندو  خروجی حضور چشمگیر مدیران استانی بالغ بر 70 مصوبه بوده است که عمدتا اجرایی با موانع اجرایی آنها رفع  شده است.

  درمنان گفت: دور جدیدی از سفرهای مدیران استانی را نیز آغاز کرده ایم که در این دور مدیران استانی برای پیگیری مصوبات قبلی و نظارت و بازدید میدانی از طرح ها و پروژه ها و وعده هایی که داده شده قرار است به رومشکان بیایند و اگر موانع و مشکلاتی وجود دارد این موانع رفع شوند.

  وی تصریح کرد: عمليات اجرايي 12 پروژه به متراژ 5200 متر مربع و بالغ بر 7 ميلياردتومان با حضور استاندار لرستان آغاز شده است. درمنان با بيان اينكه گام هاي بسيار بزرگي در حوزه بهداشت و درمان شهرستان رومشکان برداشته خواهد شد  ٬ گفت: از 234 پروژه در استان تعداد 12 پروژه شامل اين شهرستان شده که گامي است بسيار بزرگ در حوزه بهداشت و درمان و به طور قطع بخشي از مشكلات و موانع سر راه ارائه خدمات در حوزه سلامت را مرتفع مي كند. وي ادامه داد : اميدواريم تا پايان سال٬ بخش عمده ای از اين پروژه ها تکمیل شوند.

  فرماندار رومشکان گفت: در سال جديد استاندار لرستان به همراه ديگر مسئولين استان دو سفر به شهرستان رومشكان داشته اند و اين بيانگر آن است كه بطور جد پيگير مطالبات مردم هستند.درمنان خاطر نشان کرد: اگر کار برای رضای خدا باشد رضایت مردم نیز حاصل خواهد شد.

  درمنان گفت: 36میلیارد تومان اعتبار به شهرستان رومشکان اختصاص یافته است. وی ادامه داد: بر اساس توزیع پیشنهادی اعتبارات ، جمع کل اعتبارات اختصاص یافته به شهرستان رومشکان 36میلیارد تومان بوده که این رقم در مقایسه با سال گذشته 49درصد رشد داشته و چشمگیر است.

  وی بیان کرد: هر گاه به این نتیجه برسیم که از خود چیزی نداریم و همه چیزمان متعلق به خداوند است کارها خوب پیش می رود زیرا به او توکل کرده ایم .وی تصریح کرد: هر جا ظهور انسانیت بیشتر باشد آنجا آرامش بیشتر و زندگی بهتر خواهد بود.

  یک نظر

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا