• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / خبری / اجتماعی / ژنِ خوب خانواده کوهدشتی

  از شهادت در راه خدا تا کمک به ساخت مسجد

  ژنِ خوب خانواده کوهدشتی

  ژنِ خوب خانواده کوهدشتی

  فرهنگ ایثار فرهنگی ست غنی که در وجود مردم لرستان از دوردست ها نهفته است و هر کجا که لازم باشد با عشق از همه چیز می گذرند خواه گذشتن از جان در دفاع از وطن باشد خواه سال ها پس از جنگ و در دفاع از ارزش های دین…و اما خانواده های فراوانی در این استان هستند که ایثار و از خودگذشتگی را با عشق در دل خانواده می پرورانند مانند حاج محمد سالاری که روزی فرزند دلبند و تازه جوانش در جبهه های جنگ حق علیه باطل به شهادت رسید و اکنون خود در حد وسعش بانی خیری می شود برای برپایی واجب خدا!

  شهید عیسی سالاری یکی از هزاران رزمنده دلاورمرد لرستانی است که در هشت سال دفاع مقدس مردانه در مقابل دشمن متجاوز ایستادند؛ شهید سالاری در 24 دی ماه سال 1365 و در سن 18 سالگی در عملیات کربلای5 به فیض شهادت نائل آمد.محمد سالاری پدر شهید عیسی سالاری مغازه لوازم ساختمانی دارد و وقتی از ساخت مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) در روستای جعفرآباد اولادقباد شهرستان کوهدشت مطلع شد تمام لوازم بهداشتی و لوله ها و خلاصه آنچه در مغازه اش پیدا می شد که مناسب مسجد بود را خالصانه در اختیار گذاشت تا انتظار طولانی مردم روستا با سرعت بیشتری به پایان برسد.

  اسماعیل حقی زاده رئیس هیات امنای این مسجد در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک می گوید: ساخت مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) روستای جعفرآباد اولادقباد سال 86 آغاز شده اما چند سال متوقف شده و سال 94 عملیات احداث آن مجددا آغاز شده است.وی با بیان اینکه مساحت این مسجد 700 مترمربع است، ادامه می دهد: هزینه ساخت این مسجد 250 میلیون تومان بود که از کمک های جزیی و کم مردمی آن را تهیه کردیم.

   

  حقی زاده می گوید: کمک حاج محمد سالاری بسیاری از هزینه های مسجد را کاهش داد و ساخت آن را تسریع بخشید؛ در حال حاضر مردم روستا در مسجد نماز اقامه می کنند اما به دلیل مشکلات مالی هنوز بخش هایی از آن تکمیل نشده که امیدواریم با کمک خیرین به پایان برسد.

  یک نظر

  1. خداوند روح بزرگ وملکوتی شهید سالاری رابا سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین علیه سلام محشور وبه بازماندگان این شهید مخصوصا پدر بزرگوارشون طول عمرباعزت وسلامتی عطا فرماید

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا