• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان


  شماره تلگرام
  09169568480
  کانال تلگرام:
  telegram.me/baloutestan

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / تجدید میثاق با شهدا و نشست خبری فرمانده انتظامی پلدختر در روز آخر از هفته نیروی انتظامی

  گزارش تصویری و تشریحی بلوطستان از آخرین روز از هفته نیروی انتظامی در پلدختر

  تجدید میثاق با شهدا و نشست خبری فرمانده انتظامی پلدختر در روز آخر از هفته نیروی انتظامی

   

   

  آخرین روز از هفته نیروی انتظامی با تجدید میثاق با مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همچنین نشست خبری فرمانده انتظامی پلدختر با اصحاب رسانه پیگیری شد. به گزارش بلوطستان پیش از ظهر امروز  پنجشنبه و در اخرین روز از هفته نیروی قبور  شهدای پلدختر با حضور مسئولین شهرستان پلدختر و جمعی از مسئولان محلی و مردم، غبارروبی و عطر افشانی شد.

   

  در این مراسم مسسئولین و مردم شهرستان پلدختر  با حضور بر مزار مطهر شهدا و نثار شاخه‌های گل، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این عزیزان، با نثار فاتحه، با آرمان‌های شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی  و امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.

   

  در این مراسم امام جمعه پلدختر گفت :مسولان در عمل ولایتی و ولایت مدار بوده  و به خون شهدا پای بند باشند. حجت الاسلام والمسلمین محمد سوری با بیان اینکه یکی از صفات برجسته شهدا اهل عمل بودن است ،افزود: مسئولین باید در عمل به آرمان ها و وصایای شهدا عمل کنند. وی بیان کرد: اگر وصیت نامه شهدا را مطالعه کنید در می یابید که فکری الهی داشتند .

  امام جمعه پلدختر با بیان اینکه ولایت پذیری ولایت پذیری  شاخص اصلی شهدای ما بوده است ،اظهار کرد:  کسانی که درکشورولی فقیه زندگی میکنند باید فرمایشات ایشان را نصب العین قرار دهند. حجت الاسلام و المسلمین سوری گفت:  شاید برخی حتی مسول هم باشند ومسولیت خود را فراموش کرده که این صندلی که نشسته ایدخون برایش ریخته شده وشهید دادیم وی افزود:بی تفاتی یک آفت است و آفت یک نظام پویا بی تفاوتی این گونه افراد است که همه باید جلوی این آفات را بگیریم .

  همچنین فرمانده انتظامی پلدختر در نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: اعتماد امروز مردم بزرگترین سرمایه و دستاورد نیروی انتظامی است. سرهنگ عبدلوند با بیان اینکه نیروی انتظامی بزرگترین نهاد اجتماعی در بحث امنیت است،اظهار کرد: برقراری امنیت عینی مردم با نیروی انتظامی و امنیت روانی با اصحاب رسانه است و در این زمینه معتقدیم رسانه ها نقش خطیری دارند و همکار ما در بحث امنیت هستند.

   

  وی بیان کرد: مردم به نیروی انتظامی اعتماد دارند زیرا نیروی انتطامی پرچمدار نظم و امنیت در خدمت مردم است . وی افزود: در پلدختر اعتقاد داریم با مردم باید شفاف و درست صحبت و رفتار کنیم. فرمانده انتظامی پلدختر گفت: مبارزه با سوداگران مرگ و توزیع کنندگان مواد مخدر  ، مبارزه با کالای قاچاق و برخورد با خرده فروشان جمع آوری معتادان سطح شهر ، برخورد با سارقان مسلح و خشن و ارتقای سطح آموزش کارکنان از برنامه های نیروی انتظامی است که  با ۱۸طرح پیشگیرانه و ۴طرح عملیاتی در دستور کار قرار دارد.

   فرمانده انتظامی پلدختر گفت: 90 برنامه در هفته نیروی انتظامی از سوی نیروی انتظامی برگزار شده است. وی خاطر نشان کرد: در هفته نیروی انتظامی در بحث برخورد با سارقان و کشفیات مواد مخدر نیز دستاوردهای خوبی داشته ایم به طوری که در این هفته کشف 11فقره سرقت ۱۱فقره سرقت ،دستگیری ۱۱نفر سارق ،دستگیری ۲۸معتاد تابلو و ۶خرده فروش ،کشف ۶۱۹گرم مواد مخدر و  ۵دستگاه ماهواره و کشف یک فقره امور امنیتی ،توقیف ۸دستگاه خودرو و ۲۴موتور سیکلت ، کشف ۱۴۳تخته پتو به ارزش ۹۲میلیون و ۹۵۰هزار ریال و ۱۴هزار ثوب انواع البسه به ارزش ۲میلیارد و ۸۰۰میلیون ریال ،کشف ۴۶۳ثوب انواع البسه ۴۵دستگاه پلی استیشن به ارزش ۳۸۴میلیون ریال بخشی از اقدامات نیروی انتظامی بوده است.

  سرهنگ عبدالوند با تشریح عملکرد نیروی انتظامی پلدختر گفت: در بحث موادمخدر از مهر پارسال تا کنون کشف ۳۹۵کیلوانواع مواد مخدر با ۲۷۰درصد افزایش نسبت به سال های گذشته ، دستگیری ۹۵۲معتاد ولگرد و متهاجر با ۱۶درصد افزایش نسبت به گذشته ، متلاشی شدن شبکه های تهیه و توزیع مواد مخدر ،کشف شبکه تهیه و توزیع هروئین با دستگیری ۱۱نفر و کشف ۱۰کیلوگرم هروئین ،458مورد پاکسازی مناطق آلوده با ۱۹درصد افزایش نسبت به سال قبل ، دستگیری ۱۳نفر قاچاقچی عمده با ۱۹۲درصد افزایش نسبت به سال گذشته  از مهمترین اقدامات بوده است.

  وی با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی در زمینه مبارزه با کالای قاچاق و ارز نیز گفت: در زمینه کالای قاچاق ۱۱۳محموله قاچاق به ارزش  ۵۶میلیارد و ۹۱۹میلیون و ۶۰۰هزار ریال و دستگیری ۱۲۵نفر که  ۲۹۵تن از این کالاها برنج بوده دستاورد نیروی انتظامی در این زمینه بوده است.

  سرهنگ عبدالوند تصریح کرد: در بحث سرکشی از صنوف ۱۱۰۰مورد  سرکشی صورت گرفته که پلمپ ۴۳واحد متخلف صنفی با ۹۵درصد افزایش نسبت به گذشته از جمله اقدامات بوده است . وی گفت: 500مورد مشاوره و مددکاری سازش با ۲۴۵درصد افزایش نسبت به سال گذشته از دیگر اقدامات بوده است.

  وی با بیان اینکه ۲۴هزار و ۶۴۵ثبت خبر از طریق ۱۱۰صورت گرفته است ،اظهار کرد: در این زمینه  ۲۰درصد افزایش داشته ایم که نشان دهنده اعتماد بالای مردم به نیروی انتظامی است. وی بیان کرد: ۳هزار و ۱۴۳مورد عملیات پلیسی با ۳۰درصد افزایش نسبت به سال گذشته ، ۱۸هزار و ۷۳۲ارشاد و مشاوره  قضایی و ۲۳هزار و ۸۴۲با ۱۳درصد افزایش در زمینه ابلاغ اوراق قضایی ، ۴هزار و ۱۴۵پرونده در زمینه خبرهای منجر به تشکیل پرونده با ۱۱درصد افزایش ،۴۹دستگاه توقیف موتور سیکلت با ۲۲درصد افزایش با هدف امنیت ترافیکی ،۸۸۲توقیف خودرو با ۱۰درصد افزایش توقیف ،۲۲هزار و ۳۰۳فقره اعمال قانون توسط راهور ،۱۶۳۲مورد صدور گواهینامه ،۱۸۲۲مورد تعویض گواهینامه ،۶۳۹مورد تعویض پلاک خودرو و موتور سیکلت از دیگر اقدامات نیروی انتظامی در یکسال گذشته بوده است.

   

   

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا