• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / ملوک خانم سرتیپ‌نیا درگذشت

  او که همیشه سیاه‌پوش دایی بود پس از یک دهه به دیدارش شتافت

  ملوک خانم سرتیپ‌نیا درگذشت

   ملوک خانم سرتیپ‌نیا بعدازظهر روز پنج شنبه دعوت حق را لبیک گفت. به گزارش بلوطستان وی دختر غلام شاه خان سرتیپ نیا بود و مادرش آغازیبا خانم نام داشت که دختر نظرعلی خان امیراشرف به حساب می آمد،  به قول معروف لری وی «هر دو سر نقد بود» از یک سو نوه ی دختری امیراشرف بود و از سوی دیگر نوه ی پسری یوسف خان امیربهادر ی محسوب می شد.

  با این که وی از خاندانی شناخته شده و نامدار بود اما چیزی که او را بیش از همه به مردم شناساند نوع زندگی بود که با محمدحسین خان غضنفری دایی والاتبارش داشت؛ او و دایی اش عمری با هم زیستند و خانه ی این دو طی پنج دهه گذشته محل رفت و آمد بزرگان لرستان بود؛ ملوک خانم چه سال های قبل و چه بعد از انقلاب یار و همراه دایی خویش بود و هیچ گاه او را در سختی ها و سال های آمد و رفت زندان و روزهای بیماری تنها نگذاشت. خودش می گفت من هیچ گاه او را تنها نگذاشتم و او ه قرار نبود مرا تنها گذارد ولی نمی دانم چرا با تمام باوفایی اش این بار(منظور مرگ) تنهایم گذاشت, پس از درگذشت محمد حسین خان (1386) او رخت سیاه پوشید و همیشه عزادار شد و هیچگاه جامه ی سیاهش را از تن در نیاورد .

  مطابق اعلامیه ای که از سوی بازماندگان این مرحوم چاپ شده، مراسم خاک‌سپاری ملوک خانم سرتیپ‌نیا روز شنبه از درب منزلش واقع در کوهدشت میدان توحید، پشت یگان امداد به سوی بهشت زهرا(س)ی شهرستان انجام می‌شود. بلوطستان ضمن عرض تسلیت به بازماندگان و آرزوی آمرزش الهی برای تازه درگذشته به مخاطبان نوید می دهد که در فرصت مناسب گفت گوی که با این بانوی کم نظیر لرستانی داشته همراه با خاطرات و تصاویری منتشر نشده از وی را  منتشر خواهد نمود.

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا