• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / باخت شفر به تجربه برانکو

  حسین عبدی پور

  باخت شفر به تجربه برانکو

  بعد از سال ها شاهد یک شهرآورد با حضور دو سرمربی خارجی بر روی نیمکت باشکاههای پرطرفدار پایتخت بودیم.سوت پایان دربی 85که تقابل جنتلمن کروات و مرد پرهیاهوی آلمانی بود توسط دکتر بیژن حیدری داور توانای این مسابقه به صدا درآمد.و بازی پرحاشیه و جنجالی ای که چنگی به دل نزد با حساب یک بر صفر به نفع سرخپوشان پایتخت به پایان رسید.
  مهم ترین بازی هفته دهم ، تقابل پرطرفدارترین باشگاههای ایران با گل از روی نقطه پنالتی علی علیپور جوان آماده این روزهای پرسپولیس، تماشاگران پرسپولیس را دل گرم به قهرمانی مجدد در لیگ برتر کرده و شوک دیگری بر پیکره تیم سیزدهم جدول وارد نمود.


  آنچه در این بازی کمتر دیده شدبازی تاکتیکی دو تیم بود و استرس و فشارروانی در بازیکنان دو تیم مشهود بود.دو تیم با سیستم 4-4-2لوزی و محافظه کارانه ترکیب را ارنج کرده بودند و در حالی که انتظار می رفت محسن مسلمان مرد پاس های درعمق به عنوان پلی میکر به صورت فیکس در میدان باشد.برانکو مرد با تدبیر این روز پرسپولیس،دست به ترکیب تیم برنده هفته قبل در برابر نفت طلاییه نزد و ترجیع داده بود از ترکیب ربیع خواه و کامیابی نیا بهره گیرد و از بشاررسن به عنوان پاسور تیم بیشترین بهره را برد. برانکو در ششمین دربی پیاپی خود ،سومین برد را کسب نمود.در حالی که شفر در کمتر از یک ماه سرمربی گری استقلال سومین بازی بود که روی نیمکت نشسته بود.و به شناخت کاملی ازتیم نرسیده است.و مهم تر آنکه او اولین حضورش در دربی پرطرفدارترین تیم های آسیا را تجربه می کرد و این عدم آگاهی از شرایط این بازی پرتنش منجر به اولین شکستش گردید.
  در بازی ای که توپ بیشتر در میانه میدان می چرخید و بیشتر به نبرد گلادیاتورها شبیه بود این تجربه و بازی خوانی برانکو بود که بر بازی تا حدودی تاکتیکی استقلال وینفرد شفر چربید. در واقع بهترین تعبیر برای نتیجه دربی 85
  باخت شفر به تجربه برانکو بود.در این بازی سنگین به جرات می توان گفت سیدجلال حسینی کاپیتان خوش فکر پرسپولیس ناجی تیم شدو علی رضا بیرانوند و وحید امیری دو بازیکن لرستانی پرسپولیس خوش درخشیدند
  با این باخت خفیف و بحران جدید باید دید شفر و دستیارانش چه تدابیری برای ادامه راه لیگ برتر در نظر خواهند گرفت .تا استقلال را به مقام شایسته ای برسانند.

  مهندس حسین عبدی پور ، بلوطستان

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا