• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان


  شماره تلگرام
  09169568480
  کانال تلگرام:
  telegram.me/baloutestan

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / فرهنگی / پنج سكه ناقابل

  نورالدین عبداله پور

  پنج سكه ناقابل

   

  در فضاي پرالتهاب و دگرگوني سياسي امروز جامعه از بست نشيني بهاري ها تا افشاگري ريز و درشت مقامات دولت دهم و بي نيازي از هرگونه پاسخ گويي و به نوعي سرباز زدن با سكوت فراگيراصول گرايان نكات برجسته وقابل تاملي يافت مي شود كه ذهن مردم را به نوعي در حول و حوش صحت و سقم ان درگير مي نمايد ولي با بي تفاوتي همچنان با شبهه افكني ها بي پاسخ مي ماند.
  در آخرين ويديوي كوتاه منتشر شده از حميد بقايي بست نشين ، زنبيل به دست تني چند از مطرح ترين چهره هاي جريان اصول گرايي از جمله مهندس محمد رضا باهنر متهم به دريافت ٥ سكه بهار آزادي جهت شركت در جلسات از دفتر ريس جمهورسابق مي شوند، و صورت جلسه امضا شده آنهم منتشر مي شود اما بلافاصله از طرف دو نامبرده مصباحي مقدم و ريسي تكذيب مي شود .
  اما روي سخن كوتاه و بيشتر در حول اين ماجرايي جديد جنجال سازي بي محابايي بهاري ها به محمد رضا باهنر بر مي گردد.باهنر يكي از باسابقه ترين نمايندگان ادوار مجلس در ايران است كه به غير از يك دوره نمايندگي مردم كرمان ، نماينده مردم تهران ، نايب ريس دوم مجلس و از چهره هاي تاثيرگذار و مطرح اصول گرا شناخته مي شودو دبيركلي تشكل جامعه اسلامي مهندسين را هم بر عهده دارد  كه از وي بعنوان كاشف احمدي نژاد در شهرداري تهران بعنوان كانديداي اصول گرايان براي رياست جمهوري هم نام برده مي شود.
  اما در چرايي حادث شدن اين موضوع تامل برانگيز و شوك جديد دو نقطه مهم و كليدي مي توان ياداور شد ؛ اگر دادن سكه قانوني بوده است چرا امروز افشاگري مي شود و با آبرو و اعتبار سرمايه هاي اصول گرايان به راحت بازي مي شود و اگر غير قانوني بوده است سكه دهنده و سكه دريافت كننده هر دو متهم به خيانت در امانت و تعرض به بيت المال مي شوند ، نيازمند بررسي حقوقي و قضايي است . و نكته پاياني اينكه آيا شان نايب ريس دوم وقت مجلس با جايگاه حقوقي تعريف شده ارزش تسليم شدن و دريافت قانوني و غيرقانوني ٥ سكه بهار آزادي را دارد. و يا باهنر تاوان خوش خدمتي چند ساله خود را در حمايت تمام قد از دولت قانون گزيزو كلكسيونر تخلفات سابق مي پردازد .

  نورالدین عبداله پور / فعال رسانه ای اصلاح طلب

  یک نظر

  1. مهدی"واشیان"

   البته یک طرفه به قاضی رفتن وتحلیل منفعت طلبانه عادت جناح اصلاح طلب هست
   چراکه زمانی که لاک ناخن خبرنگاری خط می افته بسیج روشنفکر و تحلیلگر و رسانه اینوری وانوری شون بلند میشه که وامصیبتا اما بابت افشاگری ها و صحبت های رئیس جمهوری سابق و یارانش نه تنها موضع شفافیت طلبی نمیگیرند وپوشش خبری در جهت روشن شدن موضوع نمی دهند که همصدا با متهمین در این افشاگری ها و بایکوت خبری جناح مقابل تنها وتنها این ضرب المثل به ذهن متبادر میشود ” آسه برو، آسه بیا که گربه شاخت نزنه “” و در واقع چون با ما کاری ندارند پس ما هم نقدشون نمیکینم.

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا