• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / همیشه وسط لحاف

  غلامرضا مصدق

  همیشه وسط لحاف

   

   

  بعد از دوره تلخ و گزنده اصلاحات برای اصولگرایان و با روی کار آمدن احمدی نژاد ؛ واکنشها و مواضع حامیان اصولگرای وی چنان بود که گویی در های بهشت به روی آنان گشوده شده است . آنان برآمدن او را نه یک امر زمینی بلکه آسمانی و حاصل دعا ، شب زنده داری و نذر و نیاز خیل عظیمی از مومنان می دانستند . تعابیری در مورد او بکار میرفت که در سپهر سیاسی کشور بی سابقه بود ، در مجلس ته مانده لیوان آب او را بعنوان تبرک سر می کشیدند ، هر گونه مخالفت با او به فتوای بزرگان آن جماعت نعل به نعل مخالفت با خدا بود ، یکی توصیه می کرد سخنان و مکتوبات او که به سخنان پیامبران شانه می زند در کتابهای درسی گنجانده شود ، دیگری مدعی می‌شد اگر فرستادن پیامبران ادامه داشت ، پیامبر بعدی همانا او بود ، ملقب به معجزه هزاره سوم شد ،  خلاصه به زعم آنان کمال بصیرت در همدلی و همراهی با او و برائت از مخالفان مشی ایشان بود. زیرا او بود که قطار منحرف شده انقلاب را به ریل اصلی خود برگردانده بود .
  گذشت زمان ثابت کرد تشخیص مخالفان او از موافقان بیشتر بود . البته طبیعی است که رقبای سیاسی او در هر حال با او مخالف باشند اما همه مخالفان احمدی نژاد رقبای سیاسی او نبودند ، خیل عظمیی از نخبگان و دلسوزان کشور که تعلق خاطری به رقبای سیاسی ایشان نداشتند مدام نسبت به عواقب ویرانگر اقدامات نا بخردانه او هشدار می دادند. هشدارهای مکرر نخبگان اقتصادی و مدیریتی کشور در مورد عواقب انحلال سازمان برنامه و بودجه یکی از نمونه های بارز این مخالفاتهای غیر سیاسی بود .
  همراهان و موافقان با از پرده برون افتادن هر چه بیش‌تر چهره واقعی او که در تضاد آشكار با مشي اكثريت مطلق آنان بود ، ابتدا سیاست ماله کشی بعد توجیه و نهایتا سکوت را در مقابل آن حمایت های بی حد و حصر برگزیدند و حتی یکبار هم نشد که به اشتباه خود در مورد حمایت بیحد و حصر از او اعتراف کنند !
  استدلال موافقان سابق و ساکتین لاحق این است که ملاک حال فعلی افراد است ، احمدی نژاد در زمان حمایت پر شور و بی حد و حصر آنان بر صراط مستقیم بود اما بعدا از راه راست منحرف شد ، بنابراین آنها مرتکب هیچ اشتباهی نشده اند ، با این استدلال چون احتمال اشتباه در تشخیص این بزرگواران همواره صفر است پس همیشه وسط لحاف تشریف دارند . آنان حق دارند از هر کسی حمایت کنند و در راه حمایت از او حتی مقدسات را هم بی محابا هزینه کنند ، اگر بعدا هم معلوم شد او از اساس بر صراط مستقیم نبوده ، چه باک که با گفتن این جمله کوتاه “ ملاک حال فعلی افراد است “ از زیر بار حمایت های خود شانه خالی کنند ، اما به این سوال ساده جواب نمی دهند که چطور مخالفان احمدی نژاد که از بصیرت آنان بی بهره بودند چه رقبای سیاسی و چه غیر آن قبل اينكه أو چهره واقعی خود را نشان دهد او را بخوبی شناختند و هشدارهای خود را دادند ، اما آنها قبول نکردند و انواع بر چسب نا چسب را بر آنان زدند .

   اما احمدی نژاد برای در صحنه ماندن و دیده شدن بی محابا در حال عبور از خط قرمزهای نظام است و به بخوبی می‌داند همراهی و همدلی گشاده دستانه طرفداران سابق دیوار حفاظتی قطوری برای او فراهم کرده که برخورد با او را سخت می کند . زيرا برخورد جدي با او تشخيص اشتباه طرفدران سابق را آشكارتر مي كند.

  غلامرضا مصدق/بلوطستان

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا