• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان


  شماره تلگرام
  09169568480
  کانال تلگرام:
  telegram.me/baloutestan

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / فرهنگی / درب گنبد یکی از بخش های مهاجر فرست استان است

  فرماندار کوهدشت :

  درب گنبد یکی از بخش های مهاجر فرست استان است

   

   

  فرماندار کوهدشت گفت : کلیه راههای روستایی این شهرستان فاقد علائم ایمنی راه هستند .به گزارش بلوطستان فردی بیرانوند در جلسه شورای اداری شهرستان کوهدشت با محوریت توسعه بخش درب گنبد با بیان این مطلب افزود: بخش درب گنبد با دو دهستان بلوران و درب گنبد , ۳۵ روستا و جمعیت ۱۰۶۰۰ نفری یکی از بخش های مهاجر فرست می باشد .

  وی گفت:  دو رودخانه سیمره و کشکان در محدوده شهرستان کوهدشت وجود دارد که استفاده مفیدی از آنها نمی شود و این در حالی است که اراضی این شهرستان به صورت دیم کشت می شود .

  فرماندار کوهدشت ادامه داد: در بحث گازرسانی , عملیات گازرسانی به بخش درب گنبد در حال انجام است و تاکنون ۱۲ کیلومتر شبکه داخلی به اتمام رسیده, با پیگیری نماینده محترم مجوز استفاده از خط ششم گرفته شده است .

  فردی بیرانوند با بیان اینکه هماهنگی های لازم بین اداره اوقاف و شرکت گاز در خصوص واگذاری زمین جهت ایستگاه گاز بعمل آمده است ،اظهار کرد:در بحث ورزش و جوانان , کاشت چمن های مصنوعی , تجهیز و تقویت سالن ورزشی شهدای درب گنبد , تجهیز هیئت های ورزشی بخش , ایجاد نمایندگی ورزش و جوانان درب گنبد و … از جمله ضروریات ورزشی این بخش می باشد .

  وی عنوان کرد: در بحث برق , عملیات اجرایی ۳ ایستکاه پمپاژ آب جهت مشروب ساختن اراضی کشاورزی بخش مراحل نهایی را می گذراند و مقرر شد ادارات برق و جهاد شهرستان نسبت به تامین برق این ایستگاهها اقدام نمایند .

  فردی بیرانوند گفت: در بحث مصرف نفت , برای روستاههای که کاملا فاقد گاز هستند باید کالابرگ مناسب جهت تهیه نفت مورد نیاز در نظر گرفته شود .فرماندار کوهدشت ادامه داد: در بعضی بخش ها گازرسانی انجام شده ولی مصرف کنندگانی وجود دارد که فعلا از نفت استفاده می کنند که باید برای آنان چاره اندیشی صورت گیرد .

  وی خاطر نشان کرد: در بخش بهداشت و درمان , مستقر نمودن پزشک درمانگاه بلوران , رفع کمبود پزشک در سایر بخش ها , تامین پزشک متخصص و … نکاتی است که نیاز به توجه و اقدام لازم دارد .

  وی بیان کرد: در بحث راهداری کلیه راههای روستایی این شهرستان فاقد علائم ایمنی راه هستند ,عملیات روکش آسفالت از درب گنبد تا روستای چم قلعه به طول ۱۵ کیلومتر تا پایان ۳ ماهه اول سال ۹۷ انجام خواهد شد .فردی بیرانوند گفت: عملیات اجرای راه ارتباطی محور کشماهور به درب گنبد به طول ۱۵ کیلومتر به تازگی شروع خواهد شد .

   ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس اسلامی نیز گفت:جلسه خوبی با حضور مدیران کل استانی در بخش درب گنبد برگزار گردید ,عملیات گاز رسانی به بخش درب گنبد از روز شنبه از سر گرفته می شود .

  وی گفت: در بحث ورزش , نمایندگی اداره ورزش و جوانان در این بخش مستقر خواهد شد .وی بیان کرد: در بحث بهداشت و درمان اقدامات خوبی در این بخش و به طور کلی در شهرستان در حال انجام است .ملکشاهی گفت: در آینده ای نزدیک ۷ چاه آب شرب در منطقه کشماهور احداث خواهد شد تا مشکل آب شرب آن منطقه رفع گردد .وی با بیان اینکه تا پایان خرداد سال ۹۷ مشکل برق پمپاژهای آب بخش درب گنبد رفع خواهد شد ،اظهار کرد:بحث مطالعات چهار خطه شدن جاده پل سیمره به بابازید انجام شده و ما به جد دنبال اجرایی شدن آن هستیم .

  عکس از فرزاد سوری

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا