• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / عزل ونصبها برای 1400و1398 حساب شده هست

  حمزه فیضی پور

  عزل ونصبها برای 1400و1398 حساب شده هست

   

  بهترین فرصت برای استقرار یک دولت در سال1400 با رویکردی منطبق برخواسته اصولگرایان ، اعضای جمنا و دیگر گروههای سیاسی همسو با این جریان ، استفاده حداکثری از رویکرد جاری دولت روحانی درمناسبات داخلی و چینش نیروهای به ظاهر اعتدال گرا در بدنه مدیریتی کشور می باشد.

  برای نگارنده مدیران منصوب «نوعا مهندسی» توسط افرادی چون واعظی ، نوبخت و دیگراشخاص با مواضع اعتدال گرایانه ، ازتفاوت فاحش ماهیتی و نگرشی با تیپ سیاسی جریان تماما اصولگرا برخوردار نیستند و چه بسا رویکرد عملگرایانه آنها ،کاملا با مسیر مورد نظر رقیب روحانی همخوانی دارد . اصول گرایان و اتاق فکر متکثردر زیرشاخه های آنها هم از کم وکیف و جمعیت همراه اردوگاه خود در سراسر کشور اطلاع دارند ، هم از بدنه ی اجتماعی ، وزن وپایگاه اجتماعی / سیاسی اردوگاه مقابل خود به خوبی آگاهست وهم به نقش تشکلات دانشجوی و همراهی طبقه متوسط با تفکر اصلاحی ونیز کارآمدی چهره های بی بدیل این جریان که دارای نفوذ کلام و قدرت بسیج کنندگی غیرقابل انکار هستند به خوبی واقفند .

  از استراتژی نانوشته آنان این برداشت بر می آید که از شرایط حاکم بر دولت روحانی نهایت بهره برداری را بکنند از جمله ی نارضایتی افکارعمومی ، ایجاد ناامیدی در میان هواداران روحانی ، دل نگرانی و دل سردی گروههای سیاسی از بی توجهی عامدانه اتاق فکر و دفتر مستقر در نهاد ریاست جمهوری ، اوضاع نامساعد اقتصادی ،ترکیب و چینش اعضای دولت «از وزراء تا معاونین ، مدیران کل و منصوبین در سطوح میانه و خرد مدیریتی » با برادران ناتنی رقیب هم و البته نوسانات پیش آمده در اوضاع بین الملل ، برجام و دیگر اتفاقاتی که به ضرر دولت تمام شده است .

  این استراتژی بدنبال توفیق روحانی درحالت ضعف و یک گام به پیش و دوگام به پس هست لذا هوشمندانه از این شرایط در حال بهره برداری است و با بررسی اوضاع استانی ، شهرستانی و منطقه ای آرای همراه روحانی با تکیه گاه فکری اصلاحات ، با عملیاتی کردن تاکتیک هایی تصمیم به انفعال ، بریده شدن و انزوای مدیریتی و سیاسی این نیروهای تاثیر گذارگرفته اند که جلوی صحنه تصمیم گیری با تیم لاریجانی است و پشت صحنه که اصول گرایان باشند در صدد استفاده کوتاه مدت قبل از موعد انتخابات از ” جلوی صحنه ” هستند ، بازوی اجرای جلو صحنه همان نمایندگان نزدیک به ریاست مجلس می باشند که به خوبی و ماهرانه خود را به دولت نزدیک کرده اند و بستر ساز عزل و نصب هایی شده و می شوند که به بهانه ” تعامل ” وزراء را با خود همراه نموده تا چهره های ضعیف را به مدیریت ها بگمارند تا به وقتش استفاده نهایی را ببرند البته و زیرکانه با در نظر گرفتن و متحقق شدن اهداف زیر:
  افزایش نارضایتی عمومی کنترل شده از نحوه مدیریتی دولتی که با رای اصلاحیون سر کار آمده است نا امید ساختن رای دهندگان از جریان اصلاحات با به رخ کشاندن ضعف مدیریتی دولت روحانیانشقاق در همگنی چهره های اصلاحی ذهنیت سازی منفی نسبت به اصلاحیون در استانهای که پایگاه اجتماعی اصلاحات بالاست «سیستان / کردستان و شمال کشور ، نتیجه آنکه : تمام حرکات متوجه دو انتخابات پیش رو است …… اما برخی نزدیکان محترم روحانی به فکر ادامه وزارت وصدارت خویش هستند.

  حمزه فیضی پور / بلوطستان

  3 نظر

  1. ای کاش جناب فیضی که اینروزها فعال مایشا در عرصه تحلیل مسایل سیاسی شده اند پاسخ دهند چرا پس از اعتماد مردم شریف کوهنانی در انتخابات چهارمین دوره شورای شهر ، این اعتماد را با مدیریت یک اداره و در راستای حس جاه طلبی خویش عوض نمودند؟ و پاسخ دهند در طول یک سال مدیریتشان بر آموزش و پرورش کوهنانی چرا نتوانستند حتی یک نفر از اصلاح طلبان را در پایین ترین رده های مدیریتی حتی بعنوان معاونت مدارس بکار گیرند ؟ چرا توان جابه جایی معاون اصولگرا و عضو جبهه پایداری را نداشتند؟چرا در آنزمان خبری از تحلیل های کارشناسی اشان نبود؟ آقای فیضی دو صد گفته چون نیم کردار نیست ، لطفا فرافکنی ننمایید زیرا عملکرد شما کاملا در تضاد با نوشته های امروزتان است . جناب بلوطستان اگر شهامت و صداقت دارید نشر دهید

  2. براتون متاسفم، شما که شهامت نشر یک‌کامنت در نقد حمزه را ندارید به چه حقی از همه انتقاد می کنید

  3. باسلام. هرچندتمایل به ارائه نظریا پاسخ مطلب فوق را ندارم اما… حیف…
   اما بااین تحلیل تقریبا عجولانه و در ابتدای دوره دوم روحانی بااین همه فرصت بنظرمیرسد فقط میخواهید تقصیر راگردن آیندگان بندازید…
   چنانکه دردوره قبل مقصر گذشتگان بودند….
   چرابه این زودی صحنه راخالی میکنید… باشجاعت درکناردولت باشید…

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا