• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان


  شماره تلگرام
  09169568480
  کانال تلگرام:
  telegram.me/baloutestan

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / ضریب گازرسانی به شهرهای لرستان 99درصد است

  مدیرعامل گاز لرستان در گفتگو با بلوطستان مطرح کرد:

  ضریب گازرسانی به شهرهای لرستان 99درصد است

   

  مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت:به استثنای دو شهر ،تمامی شهرهای لرستان متصل به شبکه گاز هستند. غلامرضا لطفعلیان در گفتگو با بلوطستان افزود: منابع مالی بسیار خوبی در اختیار شرکت گاز لرستان قرار گرفته و به همین دلیل پروژه های بسیار خوبی در دست اقدام خواهد بود.

  وی بیان کرد: در استان لرستان فقط دو شهر درب گنبد و شول آباد از نعمت گاز بهره مند نیستند و خوشبختانه با پیگیریهای انجام گرفته این دو شهر نیز در دست اقدام برای اتصال به شبکه گاز هستند.وی اظهار کرد:درب گنبد تا خرداد سال 97از نعمت گاز برخوردار می شود و در حال حاضر نیز گازرسانی سطح شهر انجام گرفته و تست نیز شده است اما به دلیل پاره ای اختلافات بین شرکت گاز و اوقاف پروژه را سه ماه به تعویق انداخت و اگر برخی موانع نبود الان این شهر نیز از نعمت گاز برخوردار بود.

  لطفعلیان گفت:ساخت ایستگاه برای گاز درب گنبد در دستور کار است و بزودی این شهر نیز به شبکه گاز متصل خواهد شد. مدیرعامل شرکت گاز لرستان تصریح کرد: شوال آیاد هم یکی از سردترین شهرهای لرستان است که از نعمت گاز به علت هزینه بالای گازرسانی محروم مانده است.

  وی افزود: گازرسانی به این شهر نیز در دست اقدام است و مجوز آن را گرفته ایم و منتظر مصوبه نهایی شرکت گاز ایران هستیم که با اخذ مصوبه نهایی این شهر به همراه 40روستای پیرامون از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

  مدیرعامل گاز لرستان با بیان اینکه ضریب نفوذ روستایی گاز در لرستان 70درصد است ،گفت: روستاهایی که از نعمت گاز بهره مند هستند بالای 20خانوار هستند زیرا استاندارد مد نظر برای گازرسانی به روستاها دارا بودن جمعیت بالای 20خانوار است.

   

   

  لطفعلیان افزود: مجوز گازرسانی به 127روستا را گرفته ایم که در سال 97کار طراحی و پیمان سپاری و اجرای آنها انجام خواهد گرفت.وی بیان کرد: پیمان ipcشرکت گاز 207روستا بود که به 213روستا رسید اما در این زمینه پیمان تعطیل بوده و از حیث فیزیکی 10درصد و از حیث مالی نیز کار 20درصد پیشرفت داشت اما با پیگیری ها و اقدامات انجام شده در دو هفته گذشته پیشرفت فیزیکی از 10درصد به 14درصد رسیده است.

  مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: در سال 95تعداد 856روستای لرستان گازدار شده اند که این تعداد تا پایان سال 96به 1056روستا خواهد رسید و در سال 97نیز با گازرسانی به 358روستا تعداد روستاهای گازدار لرستان بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته به یک هزار و 414روستا می رسد و تنها 120روستا باقی خواهد ماند که از محل منابع داخلی شرکت در سال 98آنها نیز گازدار خواهند شد.

  وی با بیان اینکه مجوزهای مالی و طراحی برای اجرای این پروژه ها اخذ شده است ،افزود: تعداد روستاهای گازدار استان تا پایان سال 96به تعداد یک هزار و 56روستا رسیده است .

  وی گفت: با انجام گازرسانی به 358روستا در سال 97ضریب گازرسانی روستایی لرستان به 86درصد رسیده و تعداد روستاهای بالای 20خانوار بهره مند از گاز در پایان سال 97به یک هزار و 414روستا خواهد رسید.

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا