• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / فرهنگی / رضایت خدا در خدمت به مردم است نه معامله پشت پرده با سیاسیون !!!

  نگاهی به استیضاح های دیروز و امروز در مجلس

  رضایت خدا در خدمت به مردم است نه معامله پشت پرده با سیاسیون !!!

   

   

  شنیدم یک نفر از بیرون از مجلس پیام داده به نمایندگان لیست امید که به آقای آخوندی رأی اعتماد بدهید . نمی دانم این موضوع صحت دارد یا نه اما از سخنان آتشین نماینده شهر قم پیدا بود که  این اتفاق ناگوار دخالت در اراده ملت صورت پذیرفته و نمیدانم آن شخص کیست و در چه جایگاهی قرار دارد  !!

   نمی دانم آقای آخوندی خطاکار بوده یا نه !!  اما این اقدام  مداخله جویانه  به منزله دخالت در آزادی نمایندگان مجلس و نادیده گرفتن حق قانونی آنهاست ، این اقدام در قاموس دموکراسی معنا ندارد و هر کس چنین سفارشی کرده احتمالا با الفبای دموکراسی و اصل آزادی و اختیار بشریت و اصل حریت  انسانها  نا آشناست و شاید با اصول 84 و 86 قانون اساسی نیز  بیگانه باشد.

   واقعا برای ملت متأسفم که چنین نمایندگانی دارد که  به جای تعقل و استدلال ، یا با  احساس و بی هدف  استیضاح می کنند و یا با سفارش  دیگران از استیضاح پشیمان می شوند!! ( امیدوارم  موضوعی همچون کیف انگلیسی و معامله  در کار نباشد ) اگر نمایندگان  برای استیضاح  استدلال داشتند چرا امضاءکنندگان پشیمان شدند  و رأی مثبت دادند ؟ آیا از سخنان وزیر محترم قانع شدند ؟

  در جلسه دوساعته استیضاح آیا روش مدیریتی وزیر محترم تغییر کرد که نمایندگان تغییر ذائقه دادند ؟ آیا پیچهای نفس گیر و  پر پیچ جاده ها  راست شدند که وزیر رأی اعتماد گرفت ؟

   آیا پروزه 40 ساله جاده تهران – شمال در این جلسه دو ساعته به اتمام رسید و ثابت شد که مدیریت ضعیف وزرا دخلی در تعلل آن ندارد که وزیر محترم  ابقاء شد ؟

   آیا مشکل راهداری کشور حل شده ؟ آیا اتفاق کشتی سانچی  که باعث مرگ زحمتکشان جامعه شدند تکرار نخواهد شد ؟ آیا علت سقوط هواپیما مشخص شد و مقصر  کشته هموطنان عزیزمان ، آمریکا  و اسرائیل بودند نه ضعف مدیریت  وزیر و  مدیران وزارتخانه ؟

  آیا تآخیر مکرر در مکرر پروازها تکرار نخواهدشد که وزیر معزز و محترم ابقاء شد ؟ اگر  نمایندگان محترم و پشیمان حال احساس کردند که منافع مردم  به مخاطره افتاده  که مجبور به استیضاح وزیر شدند چرا با یک تلفن خارج از مجلس از حق قانونی خود و حق بر باد رفته ملت گذشتند؟ مگر وزیر را برای همین موارد استیضاح نکردند کدام مورد حل شد که وزیر رأی اعتماد گرفت ؟

  چرا منافع 80 میلیون ایرانی را بخاطر یک نفر نادیده گرفتند ؟ واقعا اگر آقای آخوندی خطا کار بوده چرا نمایندگان از استیضاح او پشیمان شدند ؟نمایندگان چطور میخواهند پاسخ خدا و خلق خدا را بدهند ؟ چگونه میخواهند پاسخ  وجدانهای بیدار جامعه را بدهند ؟ ملت همیشه مظلوم و همیشه محروم و همیشه مغموم و همیشه  گرفتار و همیشه شرمسار و همیشه دل آزار ،به لیست امید ، امید بست و نمایندگان با معامله سیاسی مردم را ناامید کردند !!

   اگر این نمایندگان از خودشان اراده و قدرت تصمیم گیری ندارند پس ملت به چه چیزی باید دلخوش باشد ؟همین سیاسی بازیها باعث شده که ملت گرفتار لقمه نانی باشند و کسی برای آنها کاری نمی کند . حفظ این انقلاب و دفاع از مردم  به صلابت قدم و سلامت نفس و صلاحیت تصمیمی گیری  بیشتر و ثابت قدم تر نیاز دارد ..  همین بازیهای سیاسی باعث شده که مردم هم از اصول گرا و هم از اصلاح طلب منزجر شوند و ماجرای سیاسیون جامعه  را تمام شده فرض کنند !! همین بازیهای سیاسی باعث شده که مردم  از اولین حقوق خود محروم شوند و از اصل و اساس نگران شوند !! اصلاحات نیاز به خانه تکانی دارد  تا دگر بار شاهد لیست ناامیدان  به نام امید نباشیم که ناامیدی را  حاکم نکنند ..

   به یاد استیضاح تاریخی بهزاد نبوی  وزیر صنایع وقت افتادم که  در جلسه دفاعیه خود گفت :” هر نماینده  استیضاح کننده ای  که از بنده حواله خودرو برای خودش یا نزدیکانش نگرفته بلند شود” در آن لحظه سکوتی مرگبار بر جلسه استیضاح حکمفرما شد ..  واقعا جای مدرس و  مصدق و  ملک الشعرای بهار و  فرخی یزدی  وبهشتی  و طالقانی  خالی !! ؟

   به قول افلاطون ایراد دموکراسی در همینجاست  که منفعت جمهور مردم در بعضی موارد فدای منفعت  افراد میشود  و منتخبین بخاطر شرایط خاص  و نیاز خود مجبور به معامله میشوند و حقایق را بازگو نمیکنند ،، پس جای شهریاران فیلسوف و دانا خالیست  و نمایندگان محترم بدانند رضایت خدا و عبور از پل صراط در گرو خدمت به مردم  و دفاع از مردم و نجات مردم  است نه  معاملات سیاسی  ….

  امیر ناصر غلامرضایی / بلوطستان

  یک نظر

  1. جناب آقای غلامرضایی متاسفانه این ملت دچارخرافات که ازجهل انسانهای ناطق درست شده است ،شده اندوتااین خرافات کنارزده نشودبه دموکراسی واقعی موردنظرورفع بی عدالتی وتبعیض های ناروانخواهیم شد!……..

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا