• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • طبیب دردهای بی درمان ایرانیان!

  نوروز

  یا مقلب القلوب والابصار….

  همه ی ملت ها میراث هایی تاریخی ازخودبه یادگارگذاشته اند.خیلی ازاین میراث ها به تاریخ پیوسته است.میراث ماندگارملت ایران، “نوروز” باستان است که هماره ی روزگار، ماندگارمانده است و ماندگارخواهد ماند ازآن روی که “نو”شدن درذات آن نهفته است.”بهار” با این عظمت و شکوهندگی یکی ازجلوه های “نوروز” است، به همین روی من علاقه مندم که “نوروز” رابه دوستان وعزیزانم تبریک و شادباش بگویم. چرا که “نوروز” خود یک
  مکتب است ومدرن ترین و بهاری ترین و آسمانی ترین مفاهیم زندگی و باهم بودن سرفصل این مکتب است. همه ی زیبایی ها وخوبی ها درنوروز هست:عشق و مهربانی، خنده و شادمانی، تدبیرو خردورزی، پاکی وتازگی، شکوفه و نوشدن، سبزی و سرزندگی، دعا و معنویت ، اعتدال و میانه روی درسنامه های نوروزاند.
  اگربناباشد روزی “جشنواره ی جهانی سلیقه های برتر ملت ها” به خاطر”آگاهی جمعی” آن ها برگزارشود دراین میان شاید بتوان جایزه ی خوش سلیقه ترین ملت جهان را به “ایرانیان” تقدیم کرد!
  این ملت بزرگ بهترین زمان را برای نوشدن خویش و جشن آغاز و پایان یک سال تلاش و زندگی و فراموش کردن دردها و آلام برگزیده است.اگر نوروز نبود این ملت بزرگ بعد ازحمله های خانمانسوزاسکندر و اعراب و چنگیز و خون ریزی های تیمور و تاتارهای خرد و کلان نایی برای ادامه ی زیستن نداشت.


  این نوروز بودکه درهنگامه های بی کسی، بی پناهی، دردمندی و شکسته دلی ملت ایران، از راه می رسید و مصیبت هارا به شادی ختم می کرد و تخم لبخند را برلب های بارگرفته می کاشت ازاین روی نوروز، طبیب درد های بی درمان ایرانیان بوده و هنوز هم هست.
  دردرازای تاریخ هروقت این ملت به نوروز رسیده است تازه و منسجم شده است و خودرا بازیافته است.اگربگوییم “نوروز” هزاراران سال است که مردم ایران را درکنار هم جمع کرده است و مردم درمکتب نوروزهزاران سال است مثل زنجیر پولادین به هم پیوسته اند سخن گزافی نگفته ایم.ازخدای بزرگ به حق خوبان عالم برای همه ی ایرانیان که نوروز را پاس می دارند بهترین ها را آرزو می کنیم.
  درودبر سلیقه ی ایرانیان!
  درودبرشما! نوروزتان ماندگارو پیروزباد!

  علی گودرزیان / بلوطستان

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا