• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان


  شماره تلگرام
  09169568480
  کانال تلگرام:
  telegram.me/baloutestan

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / برخی مفهوم کلمه “برنامه” را نمی‌دانند ، اکنون زمان انتخابات نیست، اهل جمع‌کردن یک گروه برای تبلیغات دور خود نیستم

  استاندار لرستان مطرح کرد:از این‌پس ارتباطمان را با رسانه‌ها بیشتر می‌کنیم

  برخی مفهوم کلمه “برنامه” را نمی‌دانند ، اکنون زمان انتخابات نیست، اهل جمع‌کردن یک گروه برای تبلیغات دور خود نیستم

   

   

  استاندار لرستان گفت: اهل جمع‌کردن یک گروه برای تبلیغات دور خود نیستم و از این کارها بیزارم. به گزارش بلوطستان سید موسی خادمی با بیان این مطلب در جمع برخی از فعالان رسانه ای استان اظهار کرد: اگر استاندار خوب یا بد است رسانه‌ها طبق واقعیت و حقایق بگویند که ما خوب هستیم یا بد!

  وی بیان کرد: استخوان‌بندی رسانه‌ها خبرگزاری‌های رسمی هستند و این در صورتی است که رسانه‌های غیررسمی هم گسترش پیداکرده که موضوع بدی نیست.

  استاندار لرستان با بیان اینکه مدیرکل ارشاد از تعداد خبرنگاران با خبر نیست،افزود:ایشان گفته که نمی‌دانیم چقدر خبرنگار داریم، ممکن است 100 نفر یا 200 نفر باشند!

  استاندار لرستان با اشاره به اینکه اکنون تعریف ارتباط سیستمی با خبرنگاران کار سختی است،تصریح کرد:خبرنگاران را به‌صورت غیر محسوس رصد می‌کنم و چهره‌هایی که در جلسات، مراسمات و بازدیدها حضور دارند را می‌شناسم.

  خادمی گفت: هرکسی که در جلسات و مراسمات حضور دارد و تهیه خبر می‌نماید، خبرنگار واقعی تلقی می‌شود البته خیلی‌ها هم در جلسات می‌نشینند اما هیچ‌گونه خبری از جلسه تهیه نمی‌کنند.

  وی افزود: این افراد وقت خود را تلف‌کرده‌اند چراکه اگر کسی خبرنگار است باید خبر یک جلسه‌ای را منعکس نماید.استاندار لرستان با بیان اینکه نشست خبری با اصحاب رسانه را برگزار خواهیم کرد اما این نشست باید دارای شرایطی باشد،اظهار کرد: نخست اینکه کسانی که در این جلسه حضور دارند باید خبرنگاران تعریف‌شده باشند یعنی کسانی که ساماندهی شده باشند و خبرنگار واقعی باشند

  وی گفت: دوم اینکه سؤالاتی که مطرح می‌شود باید تخصصی باشد و قبل از پرسش باید در خصوص آن مطالعه لازم انجام‌شده باشد.خادمی با بیان اینکه سؤال یک خبرنگار با یک فرد عادی جامعه تفاوت دارد،افزود: خبرنگاران در همه حوزه‌ها باید مطالعه داشته باشند و زمانی که سؤالی مطرح می کند، مفاهیم اولیه آن را خودشان بایستی بدانند.

  وی گفت: برخی مفهوم کلمه “برنامه” را نمی‌دانند ،خیلی افراد از من می‌پرسند که برنامه شما برای استان چیست؟،  برخی از این افراد حتی تعریف برنامه را نمی‌دانند بعد مدام پرسش می‌کنند که برنامه شما چیست؟!

  استاندار لرستان گفت: ما برنامه و پروژه‌های کلیدی استان را تعریف کرده‌ایم و آن را هم رسانه‌ای نموده‌ایم. خادمی تصریح کرد: اگر کسی در خصوص برنامه‌های ما سؤالی دارد و یا اینکه این برنامه‌ها نیاز به اصلاح دارد به ما بگوید که پیگیر شویم نه اینکه مُدام بپرسیم برنامه چیست؟

  وی گفت: رسانه همانند یک آب است که اگر زیر قایق باشد موجب هدایت می‌شود و اگر درون قایق باشد موجب غرق شدن می‌شود. خادمی بیان کرد: رسانه‌ها باید عملکرد خوبی داشته باشند و نباید به دنبال دعواها باشند چراکه این کار ضد توسعه است.

  استاندار لرستان با بیان اینکه  اکنون زمان انتخابات مجلس، ریاست جمهوری، شورای شهر و… نیست،افزود: اکنون فقط وقت کار و وحدت است، اما در زمان انتخابات هرکسی هر مقداری که می‌خواهد پیگیر این قضایای دعوایی و سیاسی باشد!

  وی گفت: از این‌پس ارتباطمان را با رسانه‌ها بیشتر می‌کنیم و جلسات بیشتری با رسانه‌ها برگزار خواهیم کرد اما به ارتباطات غیررسمی و مشکوک اعتقادی ندارم!!

  استاندار لرستان گفت: خبرنگاران تابع تعریف و تخریب سازمان‌یافته نباشند و کار خود را مستقلانه و منصفانه انجام دهند. وی گفت: در سطح کشور هم دیده‌ایم که استانداران دستور می‌دهند کلیه شکایت‌ها از رسانه‌ها پس گرفته شود اما این دستورات در صورتی است که نقد یک رسانه به عملکرد و برنامه‌ها باشد اما اگر کسی به مدیری توهین و او را تخریب کرد نه‌تنها دستور پیگیری ویژه‌تری را می‌دهم بلکه هیچ‌وقت واسطه عدم پیگیری نخواهم شد چراکه حق‌الناس است.وی بیان کرد: گاهی برخی با عکس گرفتن از خانه، ماشین و… یک مدیر او را تخریب می‌کنند که باید این موضوع پیگیری قضایی شود.

  با وجود برخی واکنش ها از سوی برخی رسانه ای های استان به دلیل عدم دعوت از همه رسانه ها ، گفتنی است نشست های رسانه ای استاندار به گفته تیم اطلاع رسانی استانداری با مابقی خبرنگاران نیز در روزهای آتی برگزار خواهد شد.

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا