• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان


  شماره تلگرام
  09169568480
  کانال تلگرام:
  telegram.me/baloutestan

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / لرستان، غایب در آمارهای مونسان…!

  آمارهایی که مشکوک می‌زنند؛

  لرستان، غایب در آمارهای مونسان…!

   

   

  ابوذر بابایی زاده مدیر خاستگاه‌نیوز در یادداشتی نوشت:در حالی که این‌روزها مدیریت میراث فرهنگی لرستان با شوق و ذوق از حضور تقریباً ۴ میلیون گردشگر در لرستان خبر می‌دهد، صبح روز گذشته مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور آمار جالبی از گردشگران نوروز ۹۷ داد که در آن خبری از لرستان نبود!!

  در ایام نوروز ۹۷ شاهد رشد ۲۰ درصدی سفرها در کشور بودیم.موزه ملی ایرانا در ایام نوروز روزانه میزبان ۱۴ تا ۱۵ هزار بازدیدکننده بوده است.رتبه اول گردشگری: استان مازندران با ۱۴میلیون و ۹۰۰ هزار نفر شب‌اقامت.

  استان گیلان رتبه دوم و استان بوشهر رتبه سوم را دارند، خراسان‌رضوی، هرمزگان، خوزستان، فارس رتبه‌های بعدی را در جذب گردشگران نوروزی به خود اختصاص دادند.

  در بین استان‌های کمتر شناخته‌شده چهارمحال‌وبختیاری با ۲۰۶ درصد رشد اقامت در رتبه اول قرار دارد، استان همدان با ۱۲۸ درصد رتبه دوم،کرمان با ۷۹ درصد رشد رتبه سوم و استان‌های گلستان، آذربایجان‌شرقی و قم با افزایش بالای ۵۰ درصد، رتبه‌های بعدی را دارند.

  گفتنی است، در روزهای گذشته شهرداری خرم‌آباد، میراث‌فرهنگی و استانداری لرستان بارها بر هجوم‌ گردشگران به استان لرستان و شهر خرم‌آباد تأکید داشته و حتا استاندار لرستان از افزایش ۱۰۰ درصدی گردشگران نوروزی به لرستان خبر داده بود.

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا