• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان


  شماره تلگرام
  09169568480
  کانال تلگرام:
  telegram.me/baloutestan

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / به خبرنگار چه‌ربطی دارد که چه‌کسی مدیر می‌شود

  استاندار لرستان : ما صداوسیما داریم و خودش می‌داند که چه‌کار کند

  به خبرنگار چه‌ربطی دارد که چه‌کسی مدیر می‌شود

   

  استاندار لرستان گفت: نشریه‌ای سالی یک‌بار، دوبرگ چاپ می‌کند و از عالم و آدم طلب‌کار است.به گزارش بلوطستان سید موسی خادمی در دومین نشست خود با برخی دیگر از اصحاب رسانه لرستان با بیان انی مطلب افزود: روزنامه‌ باید درست و حسابی باشد، شاید لرستان ۳ تا ۴ تا بیش‌تر نیاز نداشته باشد.

  وی با بیان اینکه نمی‌شود که هرکسی خود را خبرنگار بداند، باید این‌ها ساماندهی شوند.،اظهار کرد: کار باید با مسئولیت باشد. نمی‌شود که هرکسی خبر بزند و تحلیل بکند و مسئولیتش را نپذیرد، افرادی که شرایط دارند باید در کار باشند.

  استاندار لرستان بیان کرد:مشکلات مطبوعات به خودشان بر می‌گردد. همه‌ی مشکلات خبرنگاران مربوط به دولت نیست.وی با اشاره به اینکه خودتان نقد درونی بکنید، شاید یک عده‌ای حذف شدند،گفت:رسانه‌ها باید خودشان علیه سایر رسانه‌ها بنویسند که چرا آگهی‌های خلاف می‌گیرند و در این‌جا قول بدهند که علیه او بنویسید.

   

  وی گفت: کسی که آگاهی‌بخش می‌شود باید آگاهی خود را بالا ببرد و لذا اگر وارد جلسات شدید با آگاهی بیایید که درست حرف بزنید.سید موسی خادمی اظهار کرد: فکر می‌کنم دانش برخی پایین است، که باید این دانش بالا برود.وی ادامه داد: طرف می‌رود با یک مدیرکل مصاحبه می‌کند و پول می‌گیرد، من خودم به خبر پول نمی‌دهم، برای من هرکسی دوست داشت خبر بزند و هرکسی هم نمی‌خواهد نزند.

  استاندار لرستان گفت: ما صداوسیما داریم و خودش می‌داند که چه‌کار کند و رسالتش چیست.وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید براینکه اعتقادی به آمار و آمارسازی ندارم،اظهار کرد:  خودتان یک خبر دروغ را می‌سازید و خودتان هم به آن حمله می‌کنید، من هیچ‌وقت نگفتم که ۴ میلیون گردشگر وارد لرستان شده است، اصل خبر دروغ است.مثلا همین ۴میلیون گردشگر را ما نگفتیم. اصل امار سه میلیون و هشتصد و خورده ای بوده است!!

  وی افزود: ما با همه‌ی این آمارها، جز استان‌های خوب نیستیم، روش محاسبه‌ی آمار را در کل کشور قبول ندارم. خادمی عنوان کرد: آمار در برخی جاها مشکل دارد و ‌من قبولش ندارم. شاید جاهای دیگر آمارسازی بکنند ولی امسال ما در لرستان این کار را نکردیم.

  وی گفت: بعضی شهرها آمار داده‌اند که مثلاً ۱۵ میلیون گردشگر داشته‌اند، من قبول ندارم، گفته‌اند یک استان ۲۰۶ درصد افزایش گردشگر داشته و ماهم حدود ۴۵ درصد افزایش داشته‌ایم، خبرنگار باید تحلیل کند که اگر از قلعه بازدید شده، خوب است یا بد.

  استاندار لرستان با بیان اینکه من منتقد سفرهای هجومی هستم،گفت: این‌ها سیل است، باید از هتل‌های ما استفاده می‌شد. نه این‌که با در اختیار گذاشتن امکاناتی مثل چادر، پتو، چراغ و… به‌صورت مجانی به‌دنبال توسعه باشیم.

  این‌کارها خدمات‌رسانی است و در نوع خود ارزش دارد، ولی نمی‌تواند موجب توسعه شود.وی گفت: به خبرنگار چه‌ربطی دارد که چه‌کسی مدیر می‌شود و چه‌کسی معاون! شما به‌کار خودتان برسید! مگر ما از شما می‌پرسیم که چه‌کسی خبرنگار شما می‌شود!

  خادمی بیان کرد: من به ‌هیچ‌وجه به مدیران نمی‌گویم که شکایت خود از خبرنگاران را پس بگیرند! رئیس‌جمهور هم نمی‌گوید که همه‌ی شکایت‌ها را از خبرنگاران پس بگیرید.

  وی با بیان اینکه یک مدیر حق دارد در خصوص توهین‌ها و تخریب‌ها از خبرنگار شکایت کند،گفت: همه مشکلات مطبوعات به دولت برنمی گردد و بخشی به خود شما برمی‌گردد.

  استاندار لرستانذ گفت:در قدرت و اثرگذاری رسانه ها هیچ شکی ندارم زیرا اگر اینها نباشند دموکراسی در خطر است.البته رسانه به معنای واقعی ، رسانه ای که اصلاح کند و فسادها را منتشر کند》

   

   

   

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا