• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان


  شماره تلگرام
  09169568480
  کانال تلگرام:
  telegram.me/baloutestan

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / خبری / ضرورت راه اندازی سامانه پایش گرد و غبار در رومشکان

  فرماندار رومشکان در جلسه بررسی مسائل و مشکلات هواشناسی این شهرستان خواستار شد :

  ضرورت راه اندازی سامانه پایش گرد و غبار در رومشکان

   

   

  فرماندار رومشکان گفت: ضرورت دارد سامانه پایش گرد و غبار در شهرستان راه اندازی شود.به گزارش بلوطستان نورالدین درمنان با بیان این مطلب در جلسه بررسی مسائل و مشکلات هواشناسی شهرستان رومشکان گفت: هواشناسی در بخشهای مختلف بویژه حمل و نقل، کشاورزی و عمران  اهمیتی ویژه دارد و لذا تجهیز و ارتقاء هواشناسی در هر منطقه ای ضروری است.

  وی با بیان اینکه  یکی از مشکلات شهرستان رومشکان ورود پدیده گرد و غبار از خوزستان و ایلام به منطقه است ،اظهار کرد: ضرورت دارد سامانه پایش گرد و غبار در شهرستان راه اندازی شود.

  در ادامه جلسه محمد ناصر هاشمی مدیر کل هواشناسی لرستان بارش سال زراعی استان از اول مهر 96 تا 22 فروردین 97 را 252 میلیمتر بیان کرد و گفت: این میزان بارش به نسبت  نرمال 40 درصد و سال گذشته 42 درصد کاهش را نشان می دهد. وی گفت: در پاییز و زمستان 96 خشکسالی هواشناسی استان لرستان اتفاق افتاد که کمترین شدت خشکسالی در شهرستان رومشکان با 257 میلیمتر بارش بود به طوری که نسبت به نرمال 19 درصد و نسبت به سال گذشته 21 درصد کاهش را نشان می دهد.

  وی بیان کرد: این در حالی است که در شهرستان ازنا کاهش بارش نسبت به نرمال 61 درصد بوده و بیشترین شدت خشکسالی را در این شهرستان داشتیم.

  هاشمی در خصوص وضعیت بارش در فصل بهار 97 نیز گفت: پیش بینی می شود در فصل بهار از فروردین تا خرداد ماه  بارندگیهای استان در حد نرمال تا کمتر از نرمال باشد اما این بارندگیها خشکسالی پاییز و زمستان سال 96 را جبران نمی کند.

   

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا