• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان


  شماره تلگرام
  09169568480
  کانال تلگرام:
  telegram.me/baloutestan

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / فرجام نجفی و نومیدی طبقه رای دهنده به اصلاح طلبان

  اکبر خیری

  فرجام نجفی و نومیدی طبقه رای دهنده به اصلاح طلبان

   

  باهم بسازیم آنچه را که ساختنی ست و باز پس گیریم آنچه را که مدتهاست زیر پامانده،فراموش نکنیم که تهران متعلق به ماست و همگی در قبال آن مسئولییم.

  اینها بخشی از یادداشت شهردار مستعجل تهران بمناسبت روز تهران در کمتر از6ماه پیش است که همه آنرا بعنوان فردی تکنوکرات،خوشنام،سالم و موفق در دستگاه بورکراسی جمهوری اسلامی ایران می شناسند؛چه در زمان وزارت یا معاون وزیر یا معاون رئیس جمهوری و غیرو!

  دلیل استعفای آقای نجفی را چه دخالت دادستانی بدانیم(که اتفاقا به گواه اعضای شورا پرونده های عریض و طویل گزارش تحویل و تحول شهرداری درباره فساد ساختاری12سال گذشته در دستگاه قضایی مسکوت مانده است)،چه فشارهای وارده از سوی اقتدارگرایان و چه افشاگری فساد12ساله ی گذشته و حتی بیماری ایشان؛در هر حال عینی ترین نشانه شکست اصلاح طلبان و میانه روها در یک سالگی انتخابات اردیبهشت ماه پارسال است که یاس و نومیدی جامعه مدنی و طبقه رای دهنده به اصلاح طلبان را بدنبال دارد!

  در حالی که مشارکت شهروندان برپایه ی عقلانیت در تعیین سرنوشت شهر مورد انتظار و امیدواری مدیریت شهرداری تهران بود اما اراده ای برای مشارکت در رویارویی با بحران های فراینده از سمت نخبگان دانشگاهی و  جامعه مدنی شکل نگرفت.نتیجه آنکه رهاسازی مدیران در میانه ی بحران سازی های رقیب و افزایش سطح توقعات عمومی تنهایی مدیریت شهرداری را در پی داشت که شعار های ساختاری اش همانند آرام سازی شهر و مبارزه ی با فساد و شفافیت مالی در هیاهوی رقص نوباوگان به سن تکلیف نرسیده!!!و بیماری مسئله دار گم شد و جز خاطره ای کوتاه چیزی از آن در اذهان باقی نخواهد ماند.

  آقای نجفی آدم ساده ای نبود.فردی باهوش و تکنوکرات بود که پست شهرداری را با همه مخاطراتش پذیرفت و زود عطای مدیریت را به لقایش پذیرفت. و اکنون در فاصله ای کوتاه بار دیگر شاهد تنش میان بال راست و چپ جناح میانه رو برای انتخاب شهرداری دیگر خواهیم بود و شورایی را به نظاره نشسته ایم که بیش از هرچیزی خاطرات شورای اول را برای ما مرور می کند که بعنوان اولین نشانه های شکست اصلاحات در سالهای اولیه ی دهه هشتاد جامعه را با رخوت وحشتناکی مواجه ساخت!تا اوضاع به کدام سو پیش برود!

  اکبر خیری/بلوطستان

  کارشناس ارشد حقوق عمومی

   

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا