• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان


  شماره تلگرام
  09169568480
  کانال تلگرام:
  telegram.me/baloutestan

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / خبری / اجتماعی / هارت و پورت‌های آمریکا و هزینه‌های ایران

  ✍️چوپان فراش ممصارم بیرانوند

  هارت و پورت‌های آمریکا و هزینه‌های ایران

  بکار بردن کلمه « هارت و پورت » برای اقدامات اخیر آمریکا در منطقه نشان روحیه انقلابی نگارنده است ؛ و‌ در  واقع امر «من هم یک انقلابی ام » اما ان چه می گویم ؛ با واقعیت قدرت آمریکا در منطقه خاورمیانه و دنیا منافات دارد.هر چند تا دیر نشده است ؛ باید بگم « نه جاهلم و نه مرعوب» بلکه ؛ یک جامانده از قافله شهدای دفاع مقدسم .
  اینکه اقدامات این ابر قدرت را به سخره بگیریم خوشم میاد . چون تحقیر دشمن ناشی از شجاعت ماست ، وقتی رجز خوانی لازم باشد.
  امام خمینی ره می فرمودند ؛ « آمریکا هیچ غلطی نمی تواند ، بکند »
  این عبارت نشان عرفان بالای حضرت ایشان بود ، و گرنه آمریکا خیلی غلط ها تاکنون کرده است و منبعد هم می کند .
  آمریکا عراق را تصرف و اشغال کرده است !!
  آمریکا افغانستان را تصرف و اشغال کرده است!
  آمریکا در جنگ بالکان نظر و قدرت خود را بر صربستان و جهان تحمیل کرده است !
  آمریکا با تحرکات نظامی طی صد سال اخیر ، برتری نظامی خود را حفظ نموده است و طی این مدت قدرت برتر دنیا از منظر نظامی بوده است .
  البته ما می گوئیم در حال اضمحلال است !! و ساعتها فیلم های تظاهرات کنندگان ۹۹ درصدی ایالات مختلف این کشور را به نمایش می گذاریم .
  رئیس جمهورش را دیوانه در معرض دید مردم معرفی می کنیم .؟!
  کشت و کشتار های مسلحانه در خیابانهای منهتن را در بوق و کرنا می کنیم .!!
  جامعه آمریکا را سراسر ظلم و فساد و… معرفی می کنیم ؛ لیکن آمار مفاسد و معتادان و آسیب های اجتماعی کشور خودمون را مرتب دستکاری می کنیم ، تا آبرویمان نرود. امکان ندارد معلوم شود !! ما چقدر فساد مالی و اداری و چه میزان آسیب اجتماعی داریم !
  کشور عجایب هستیم .
  با غیرت و شهامت جنگ هشت ساله و دفاع مقدس را اداره کردیم ؟!
  آنقدر دروغ گفته ایم ؛ که مردم حرف راستمان را هم باور نمی کنند.. این یک حقیقت است ؛ که تقابل ما و آمریکا بسیار جدی است !
  همچنان ! رابطه امان از نوع رابطه گرگ و میش است.
  آمریکا شیطان بزرگی بر سر عدم رشد و توسعه کشور ماست .
  آمریکا مسبب جنگ تحمیلی است .
  آمریکا مسبب تحریم و مشکلات اقتصادی و … است.
  آمریکا مسبب گرانی دارو و تورم در کشور ماست ؟!
  ایا حضور رجال دست پاک !!! در مصادر مختلف ، هیچ نقشی در عقب ماندگی کشور عزیزمان ندارند .؟ حقیقتا دارند ، ولی اندازه شیطانت آمریکا ، بزرگ نیست .


  هزینه فوروارد های ما در خصوص مشکلات کشور و اختلاس ها نیر کم تاثیر در وضعیت روحی و اقتصادی امان نیست .
  اما به پیر به پیغمبر « هر چه بدبختی داریم بخش اعطمش از آمریکاست» ؛ حرف بی جایی نیست ؟!
  چرا که با تدبیر آمریکا میلیارد ها تومان در جنگ هشت ساله
  میلیارد ها تومان در افغانستان
  میلیارد تومان در عراق بعد از جنگ
  میلیارد ها تومان در سوریه
  میلیارد ها تومان در لبنان
  میلیارد ها تومان در یمن
  میلیارد ها تومان در ونزوئلا
  میلیارد ها تومان در ده کوره های آفریقا
  میلیارد ها تومان در جیب کاسبان تحریم و… آمریکا از ما گرفته است.
  آری ما هر چه مشکل داریم ؛ زیر سر آمریکاست ، و این سخن با این ادله درست است.
  البته آنچه گذشت ؛ نشان می دهد ، که علیرغم این طراحی ها و خباثت آمریکایی ها و انگلیسی و اذنابشان در منطقه به صورت تدریجی کشورمان را با بحران آفرینی و ایجاد هزینه‌های گزاف طی این چهار دهه مواجه کرده اند ، اما ما همچنان راست قامت ایستاده ایم و الان در وضعیت بسیار بهتری نسبت به گذشته قرار داریم.
  اما همه باید بدانیم که دشمنان ایران اسلامی هیچ تغییر رویه ای در تقابل با ما نداده اند . تا ما هم یک ذره دیدگاهمان نبست به آنان مثبت شود .
  اتحاد جماهیر شوروی سابق را که با همین سیاست و نه رویایی مستقیم تجزیه کردند ؛ ۱۵:کشور از آن جدا شدند ، لیکن درجلوی چشم ما دوباره روسیه به قدرت اولیه خود از منظر نظامی و… رسیده است ، لیکن جز تصرف سرزمینهای روس نشین همانند کریمه تاکنون موفق به فتح سرزمینی ، طی یک قرن اخیر ؛ همانند آمریکا نشده است .
  برادر و خواهر گرامی هم استانی و هم وطن عزیز
  دامنه امپراتوری ما الان بیشتر از رقیبان منطقه ای ما مانند ترکیه ، پاکستان و عربستان است . اما این دامنه همانند بلوک سابق شرق ؛ هم توسعه‌ نیافته ، هم دفاعی ، هم هزینه بر و هم فرسایشی است .
  تشریح این وضعیت خسارت بار است ، که برخی افراد برد موشک های بالستیک و حوثی ها را بر خلاف منافع ملی ما ارزیابی می کنند ، و از آن تعبیر به « چاله » می نمایند ؟!
  عده ای به دلیل تداوم این وضعیت و فراهم شدن زمینه نارضایتی مردم از عملکرد نظام ، رجوع به آرا عمومی مردم را خواستارند.
  ما چه رجوع به آرا عمومی مردم کنیم و چه با تدابیری و نرمش های قهرمانانه تاکتیکی برجامی انتظار رونق اقتصادی داشته باشیم ، متغیر « دشمنی » آمریکا با ایران را بایستی در قرار داده های فی مابین فعلی و آتی توام با بدعهدی و شیطانت دائمی تلقی کنیم .
  علیرغم آنچه از دشمنی بین ما و آمریکائی ها گذشته است ‌.
  ما در وضعیت دفاعی ۴۰ ساله خسارت های فراوانی دیده ایم ؛ موفقیت های چشمگیری هم داشته ایم . خیلی قوی تر از گذشته ایم  . موشک های هم که از سوی اسرائیل به سوریه شلیک می شوند ، برای دفاع از نیروهای داعش و تأخیر انداختن تکمیل پیروزی جبهه مقاومت در منطقه است . هرچند، طرح های دایمی آن، ان در منطقه برای پس گرفتن دلارهای نفتی ایران و افزایش فقر بی کاریتورم و گرانی در کشورمان
  بی تاثیر نبوده است .اما آنان از دشمنی دست بر نمی دارند که ما دستمان را به سوی آنان دراز کنیم .
  مردم همه باید صبوری کنند ؛ و رزم های آتی نسل زیدبند علی ( سجاد) را به تماشا بنشینند .


  در وضعیت خوبی از منظر آمادگی دفاعی و جنگی قرار داریم و آنان دیگر نمی توانند به تعبیر فرماندهی کل قوا ما را بزنند و در بروند .
  با طغیان ها عربستان سعودی بر علیه یمن نیر ؛ دومین گلوگاه دشمن در دستان توانمند ، دلیر مردانی از نسل حضرت امام سجاد علیه السلام قرار گرفته است .
  در حالی که دشمن اصلی اسلام و کشور های اسلامی در منطقه ، اسرائیل قبل تر از این در دستان توانمند سید حسن نصرالله و نسل جهاد و شهادت قرار داشته و دارد و هر وقت لازم باشد این بازوان قدرتمند گلوی وی را به شدت بیشتری خواهند فشرد. . ما اکنون مترصد دشمنان هستیم ؛
  اما دشداشه های بلند بی غیرتی لبخند حقیقی را منبعد بر لبان خود نخواهند دید . چون ما به بیش از گذشته به آنان نزدیک شده ایم و دست توانمند رزمندگانمون ، بزودی بر روی صورت ملک سلمان و حاکم ابوظبی فرود خواهد آمد ؛ و لبخند رضایتشان از اینکه آمریکا و اسرائیل غاصب ، که گاهی جرات پیدا می کنند به یک کشور اسلامی ضربه نظامی بزنند را بر صورت سیاه اشان ، یخ زده خواهیم کرد .
  هر چند هارت و پورت های آمریکا برای ما هزینه بر و طاقت فرسا بوده ست ، اما کرنش در مقابل دشمنی که همواره در طول چهل سال اخیر در صدد نابودی ماست ، با شجاعت ما هم ساز گاری ندارد .
  تحرکات نظامی اخیر آمریکا دارای سابقه است ، اما این بار برای تجارت و دریافت دلار های نفتی از عربستان و‌حاکم ابوظبی است ، هنوز برای نبرد نهایی زود است ، چون کیسه آل سعود پر پول است .

  ✍️چوپان فراش ممصارم بیرانوند، بلوطستان

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا