• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان


  شماره تلگرام
  09169568480
  کانال تلگرام:
  telegram.me/baloutestan

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / از کرباسچی تا نجفی!

  علی نظری

  از کرباسچی تا نجفی!

   

   

  محمدعلی نجفی نشان داد،مرد مبارزه در روزهای سخت نیست.اگرچه قاطبه اصلاح طلبان از احزابی چون اتحاد،کارگزاران و اعتماد ملی در جلسه یکشنبه نوزدهم فروردین قاطعانه بر ادامه مدیریت ایشان در شهرداری تهران تاکید ورزیدند،اما این سیاستمدار67ساله به دلایلی نامعلوم دوباره بر طبل استعفاء کوبید و روز سه شنبه بیست و یکم فروردین شورای پنجم راناچار به قبول استعفایش کرد و اصلاح طلبان شورابااکراه به استعفای وی رای مثبت دادند!
  نجفی باید از پتانسیل سرمایه اجتماعی بخوبی استفاده می کرد.رفتار شهردار مستعفی ناخود آگاه اذهان نخبگان سیاسی اصلاح طلب را به بیست سال قبل هدایت می نماید.زمانی که جریان مغلوب دوم خرداد 76 از شکست انتخابات دوره هفتم به خشم آمده بود، در اولین گام انتقامی، بی محابا برکرباسچی و مدیران اصلاح طلب شهرداری تهران تاختند!
  کرباسچی که ازموثرترین چهره های اصلاح طلب در پیروزی سید محمد خاتمی به شمار می رفت در مقابل آن همه هجمه و فشارهای پیدا پنهان سرخم نکرد،محاکمه شد،زندان رفت، اما قاطعانه بر مسیر اصلاح طلبانه اش اصرار ورزید وچنان شد که دادگاه محاکمه کرباسچی،برگ افتخار اردوگاه اصلاح طلبی در تاریخ چهل ساله انقلاب شد.
  بهر حال آوردگاه تقابل« فاتحان و مغلوبان انتخابات 29 اردیبهشت 96» میدان سهل و آسانی نیست و شباهت هایی به پیروزی دوم خرداد 76 دارد.فراموش نمی کنم سه روز بعد از انتخاب نجفی توسط شورای اصلاح طلب پنجم تهران، درساختمان کوثر ریاست جمهوری به دیدارش رفتم.در آن ملاقات به صراحت عرض کردم بعداز 14سال یک شهردار اصلاح طلب دوباره می خواهد به ساختمان بهشت برود. طبیعی است که توپخانه افراطیون بیکار نمی نشیند و باید برای چهارسال آماده باشید تا آماج حملات همه جانبه آنان قرار گیرید.
  ضمن اینکه 227روز قبل که دکترنجفی قبول مسولیت کرد بر بیماری خویش اشراف داشت و این سیاستمدار با هوش مطلع بود که فرو بردن انگشت در لانه زنبور چه تبعاتی دارد؟افکار عمومی و قاطبه اصلاح طلبان انتظار داشتند نجفی در این کارزار بماند تا پروڑه شفاف سازی از مفاسد مالی شهردار قبل محقق گردد.

  علی نظری سردبیر روزنامه مستقل

  یک نظر

  1. اتفاقا انتقادهای زیادی بر نجفی وارد بود خصوصا استفاده کردنش از مدیران قالیباف اصلاح طلبان را سرخورده کرد و حالا که ایشان استعفا داده اند اصلاح طلبان شروع به تمجید از وی کرده اند.خلاصه کلام اینکه اصلاح طلبان نباید زیر بار شهردار شدن یک کارگزار بروند..غیر از کرباسچی که یک استثنا بود دیگر کارگزارن نشان داده اند مرد روزهای سخت نیستند!!

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا