• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / طلب حق آبه لرستان یک مساله سیاسی نیست

  حجت اسدی

  طلب حق آبه لرستان یک مساله سیاسی نیست

   

   

  پس از سخنان انتشار یافته ی اخیر دکتر مرادپور معاون عمرانی استاندار لرستان و نقل قول از معاون وزیر نیرو درباره عدم پیگیری حق آبه از سوی نمایندگان سابق لرستان بحث های متفاوتی را در فضای مجازی برانگیخت .

  پس از حدود یک هفته ملکشاهی راد نماینده دوره هشتم و دهم (فعلی) مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی به عنوان مصداق بارز این مثل شده است  که ( حرف رو بنداز زمین صاحبش برمی دارد)

  وی در واکنشی دور ازانتظار، سخنان آقای مرادپور را سیاسی کاری عنوان نمود ، دور از انتظار از این جهت که طلب حق آبه لرستان یک مساله سیاسی نیست و شفاف سازی کم کاری نمایندگان گذشته نیز برای اطلاع شهروندان کمک به روشن شدن دلایل عقب ماندگی کنونی ماست.

  باز شدن دلایل عقب ماندگی لرستان در جهات بسیار زیادی قابل کنکاش است و البته نمایندگانی که وعده ی بسیار داده اند و عمل بسیار کمی داشته اند نیز سهم بسزایی در این امر دارند.آنچه که اکنون در خلال گذر زمان قابل ارزیابی می باشد عدم وفاداری نمایندگان به وعده هایشان است.هر نماینده ای که از روشن شدن این مسائل گله دارد می تواند با نشان دادن کارنامه خود در دفاع از مردم چه در سطح ملی و چه استانی زنگار از این آیینه کدر بزداید.

  از آنجا که آقای ملکشاهی راد بر جایی که روزگارانی آیت اله مدرس بر آن تکیه زده بود جلوس فرموده و اینکه تاکید میکرده اند : سیاست ما عین دیانت ماست؛ لذا باید قضاوت کرد که سخنان مراد پور در طلب حق آبه لرستان به دین نزدیک تر است یا عدم پیگیری نمایندگان در دوره های پیشین و مخصوصاً دوره هشتم مجلس

  سخنان مشاور مطبوعاتی ملکشاهی راد در خطاب قرار دادن معاون عمرانی استان لرستان با لفظ «توزرد» به اخلاق نزدیک تر است؟ یا طلب حق آبه،به سیاست و دیانت نزدیک تر است؟!

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا