• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / اصولگرایان هم اصلاح طلب بشوند!

  علی گودرزیان ع پایدار

  اصولگرایان هم اصلاح طلب بشوند!

   

   

  مرام اصلاح طلبی بهترین، ممکن ترین، شایسته ترین، کم هزینه ترین مرام، برای یک کنشگر سیاسی قرن بیست و یکم است.اصلاحات یک گفتمان است و اصلاح طلبی یک ارزش اجتماعی است. اصلاح طلبان باید نقد شوند، متاسفانه اصلاح طلبی برای برخی ها عنوان نان و آب داری شده است اما مردم اصلاح طلبان راستین را احترام می کنند!

   امروز اگر می بینیم سرعت اصلاحات درکشور کند شده است اشکال کار درذات پروسه ی اصلاحات نیست! سخت گیری های بی موردی درمسیر اصلاحات پیش آمده است که به نظر می رسد اصلاحات از کارافتاده است و باید راه نوینی را کشف کنیم! لکن مگر راه دیگری سراغ داریم! راه یکی است و آن “اصلاحات” است!

  مایوس کردن مردم ازاصلاح طلبان و متهم کردن اصلاح طلبان راستین به منفعت طلبی و رانت خواری و ناکارآمدی، کارکسانی است که با اصلاحات بازارشان کساد می شود و متاسفانه دوستان ناشکیبا و سطحی نگر، ناآگاهانه به این سناریو دامن می زنند!

  هوشیاری، دقت نظر ، امید آفرینی و تلاش برای خدمت به مردم، وظیفه ی اصلاح طلبان است!اصلاح طلبان راستین، وفاداران واقعی به نظام جمهوری اسلامی هستند، آنان به سادگی از صحنه بیرون نمی روند زیرا خودرا صاحب نظام می دانند!

  همه ناگزیریم اصلاح طلب شویم! اصولگرایان هم باید مدعی اصلاحات شوند به جریان اصلاح طلبی بپیوندند البته وقتی اصولگرایان هم به جریان اصلاح طلبی بپیوندند از کلی گویی ها خارج می شویم و به مصادیق خواهیم پرداخت اولویت محور می شویم و دوزیست ها دستشان رو می شود!

  اصلاح طلبی، با منش و مرام ایرانیان عجین است. هم درفرهنگ سیاسی ما تعریف شده است و هم در دین ما ریشه دارد! امام حسین ع برای اصلاح دین و حکومت جدش به پاخاست. “مقام معظم رهبری” درفرازی، نقطه ی مقابل اصلاح طلبی را اصولگرایی ندانست و بر اصولگرای اصلاح طلب تاکید فرمودند نباید اصولگرایی نقطه ی مقابل اصلاح طلبی قراربگیرد این یک برداشت غیر اصولی و خسارت آور است.

   اصل نظام، یادگار ۱۵۰ سال مبارزه ی مردم است! در مسیراصلاحات هزاران نفر از اندیشمندان و هزاران انسان آزاده تا هزاران شهیدجنگ تحمیلی، ایثارگری ها کردند و جانفشانی هانمودند و خون های پاک هدیه کردند!

  امروز، کجی ها و ناراستی هاوجود دارد و برای هموارشدن ناهمواری ها ناگزیریم همه باهم هزینه بدهیم!اصلاح طلبان یک دوره ی هشت ساله تجربه ی مدیریت کشور را درپرونده ی کاری خوددارند و پاکترین و موفق ترین دولت را درحافظه ی تاریخ مدیریت کشور ثبت کردند و مردم فراموش نمی کنند!

  اگرخدای ناخواسته نظام ناکارآمد جلوه نماید بهتراست تقصیررا به گردن یک صنف نیندازیم همه بودیم! همه شریک جرمیم! بیخودی خودرا کنار نزنیم! باید همه اعتراف کنیم که تجربه نداشتیم به اینجا ختم شدیم! حالا هم به جای نق زدن و خودرا کنار زدن، تلاش کنیم و بایستیم و به مسیر درست بیندیشیم!!

  اگر هشت سال دربرابر دشمن متجاوز درجنگ ایستادیم سال ها باید با مقاومت های ریزو درشت درمسیر اصلاحات تلاش کنیم و دراین مسیر،هزینه بدهیم! مردم بارها به اصلاحات رای دادند! اگر روزی دراین کشور “رفراندومی” برگزارشود، شک نداریم ملت، بین “فروپاشی” و “محافظه کاری” و “اصلاح طلبی” به “اصلاحات” رای می دهند!

  اصلاح طلبی پروسه ای زمان براست “گفتمان اصلاح طلبی” با گذشت بیست سال قدیمی نمی شود! فرازها و فرودها خواهد داشت!بهتراست نسل بعداز خودرا برای برخوردی منطقی با ناهمواری ها، آماده و تربیت کنیم نه این که عصبیت را درآنان پرورش و نهادینه و آنان را پراز کینه و خشم و تنفرکنیم! بلکه ناگزیریم به آنان بیاموزیم که توسعه و رشد، مقوله هایی اجتماعی اند برای یک تغییر اجتماعی به فرهنگ، تاریخ، خاطرات، برداشت ها و دریافت های تک تک مردم، حافظه ی تاریخی، تحولات اجتماعی دنیا، سرعت علم و فناوری و…. نیازهست! چرا که “ساختن” سوختن می خواهد و “ویرانی” آنارشیست وآشوبیدن!

  تاروزی که گریزگاه های قانونیِ دزدی و اختلاسگری را نبندیم هم دزدی هست و هم اختلاسگری! دزدان و اختلاسگران و فاسدان، محصول سیستم های معیوب اند و اصلاحات باید معبرهای جرم خیز را پیدا کند و بندند!

  امروز بسیاری از کسانی که دراردوگاه اصولگرایان بودند به خاطر سرنوشت کشور و دلسوزی به آیندگان و حراست از دست آوردها و ارزش های انقلاب، بسیار قدرتمندتراز اصلاح طلبان به میدان آمده اندو از اصلاحات دفاع می کنند!اصلاحات آرمان همه ی کسانی است که به فرهنگ و دین این کشور پای بندند و ایرانی اسلامی مترقی و توسعه یافته می خواهند.

  علی گودرزیان / بلوطستان

  یک نظر

  1. خوب به خودتون عزت میزارید کافیه یکم بیاید تو جامعه ببینید چه بلایی سر مردم اوردید

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا