• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / وضعیت اقتصادی لرستان در شأن مردم این استان نیست

  دولتشاه فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد:

  وضعیت اقتصادی لرستان در شأن مردم این استان نیست

   

   

  جانباز اصلاح طلب، اصغر دولتشاه، گفت:«استان لرستان از جمله امن ترین استانهاست و نقش مهمی در دوران دفاع مقدس در صیانت از انقلاب و کشور داشته است و شایسته نیست الان وضعیت اقتصادی مناسبی نداشته باشد».

  وی در گفت وگو با چکیده خبر تشریح کرد:«برای انتصابات باید اولویت استفاده از نیروهای کارآمد و توانمند باشد و در شرایط برابر از نظر احراز شرایط فنی کار، بایستی اولویت این موضوع باشد که نیروهای بومی و کارآمد درون استان تقویت بشوند و خدای ناکرده اینگونه نشود که نیروهای بومی و کارآمد درون استان که از مهم¬ترین سرمایه های داخلی و ظرفیتهای مهم انسانی درون استان هستند به حاشیه رانده شوند».

  دولتشاه اظهار داشت:«متأسفانه استان لرستان که دارای نخبگان علمی، فرهنگی، هنری، اجتماعی و سیاسی متعددی است در زمینه توسعه و پیشرفت اقتصادی و صنعتی از جمله استانهای کمترتوسعه یافته است و از نظر شاخصهای اقتصادی همچون درآمد سرانه و نرخ بیکاری نیز وضعیت مناسبی ندارد و این وضعیت اصلاً در شأن مردم این استان نیست».

  دولتشاه که برادرش نیز از شهدای دوران دفاع مقدس است، بیان داشت:«خدمت به مردم مهم¬ترین وظیفه مدیران است و این خدمت، فقط در سطح شعار و گفتار درمانی محقق نمی شود بلکه باید برنامه محور بود و به مردم گزارش داد چه برنامه ای برای کاهش نرخ بیکاری در استان قرار است اجرا بشود؟ یا به مردم گزارش داد که چه برنامه هایی برای رونق تولید و اشتغالزایی در استان لرستان قرار است اجرا کنیم؟».

  اصغر دولتشاه، افزود:«مدام جلسات متعددی در سطوح مدیریتی مختلف برگزار می شود و باید درباره خروجی جلسات به مردم گزارش داد و البته ارزیابی کرد که مصوبات هر جلسه¬ای تا چه مرحله ای اجرا شده اند و به صورت پیوسته به بازخورد تصمیمات در جامعه توجه کرد».

  فعال سیاسی اصلاح طلب و عضو شورای اصلاح طلبان استان لرستان، ادامه داد:«در سطح گفتار و شعار، همه بیان می کنیم که مشکلات چه هستند؛ اما در سطح عمل، مدیران، بایستی راهکارها و برنامه های عملیاتی خود برای برون رفت از وضعیت فعلی استان لرستان را تشریح کنند و به مردم گزارش کاری ارائه کنند».

  رزمنده دوران دفاع مقدس از استاندار لرستان خواست با برخی انفعالهای عملکردی و بعضی کم کاری های مدیریتی برخورد نماید.اصغر دولتشاه تصریح کرد:«از ارکان مهم صیانت از راه شهیدان این است که به مردم خدمت کنیم؛ گره گشایی و حل مشکلات از مهم ترین رسالت های فعلی مدیران است و کم کاری و عدم برنامه ریزی و برنامه نداشتن یا انفعال و محافظه کاری مدیریتی در برخی سطوح مدیریتی، به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست زیرا مردم، کار و برنامه می خواهند؛ آن هم کاری که در سطح عمل باعث کاهش مشکلات بشود و آینده نگری در آن لحاظ شده باشد».

  وی، تشریح کرد:«استان لرستان ظرفیتهای متعددی برای پیشرفت دارد اما مهم ترین مشکل آن  بعضی کم کاریها و برخی سوء مدیریتهاست». اصغر دولتشاه تصریح کرد:«فرهنگ مطالبه گری را باید در سطح مردم و نخبگان استان تقویت نمود و همانگونه که در دوران دفاع مقدس شاهد مشارکت فراوان مردم بودیم الان هم باید به مردم به ویژه جوانان، خدمت بیشتری نمود و میدان بیشتری به جوانان داد».

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا