• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / ظرف ده روز باید محل اجرای پل معلق پلدختر تعیین تکلیف شود

  استاندار لرستان:

  ظرف ده روز باید محل اجرای پل معلق پلدختر تعیین تکلیف شود

   

  استاندار لرستان گفت: ظرف ده روز باید محل اجرای پل معلق پلدختر تعیین تکلیف شود. به گزارش بلوطستان سید موسی خادمی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان با اشاره به اینکه پل قدیمی دره خزینه موقعیت خطرناکی داشت، گفت: تخریب این پل منجر به واکنش های مختلف در شبکه های اجتماعی شد، لذا تصمیم گرفته شد این پل احیا شود.
  خادمی با بیان اینکه ۸ تا ۹ ماه است حرف احیای پل را می زنیم و هنوز به نتیجه نرسیده ایم ،افزود: برخی گفتند مکان قبلی پل معلق دره خزینه ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر با پلدختر فاصله دارد، از آن طرف هم در ایلام است، زمان بهره برداری از آن هم محدود است و از اردیبهشت به بعد کسی آنجا نمی رود و لذا ورودی پلدختر برای احداث پل جدید بهتر است.
  وی اظهار کرد: احیا و بازسازی پل در مکان قدیمی آن نیازمند ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار بود و چون رقم بالایی نبود ما نیز موافقت کردیم: اما در ارزیابی های جدید و بر اساس طرح تهیه شده، نزدیک به دو میلیارد تومان اعتبار برای ساخت پل در مکان قدیمی آن نیاز است.
  استان ار لرستان تصریح کرد: ۸ تا ۹ ماه است این حرف را می زنیم و هنوز به نتیجه نرسیده ایم، بررسی شود که هزینه احداث پل در منطقه دره خزینه و در ورودی شهر پلدختر چقدر می شود و سازه آن چند متر خواهد بود و یک مقایسه کنید و به نتیجه نهایی برسید. وی بیان کرد: : ظرف ۱۰ روز این موضوع بررسی شود و نهایتا بین این دو به یک جمع بندی برسم.

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا