• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / ده محور جز اولویت های کاری وزارت خانه باشد

  دکتر ایرج عبدی نماینده ادوار مجلس در نامه ای به سرپرست وزارت بهداشت خواستار شد :

  ده محور جز اولویت های کاری وزارت خانه باشد

   

  دکتر ایرج عبدی نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس نهم با نگارش نامه ای خطاب به دکتر نمکی سرپرست وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی خواستار ئر اولویت  قرار گرفتن ده محور در راس اولویت های کاری این وزارت خانه شد . متن این نامه به شرح ذیل است :

  جناب آقای دکتر نمکی

  ضمن آرزوی توفیق جنابعالی در مسئولیت بهداشت ودرمان کشور ؛ لازم دانستم مسرت خود را بابت انتصاب فردی غیر جراح در راس وزارت بهداشت اعلام نمایم ؛ امید است این انتصاب یکی از تدابیر مهم و راهگشا در مسیر راهبری حوزه ی سلامت باشد . به نظر میرسد برای مدیریت چالش اصلی حوزه ی سلامت با توجه به حاکمیتی بودن بهداشت و درمان ، ناقص بودن بازار سلامت ، گرانقیمت بودن کالای سلامت ، محور قرار دادن موارد دهگانه ذیل جزء اولویت های کاری آن وزارت خانه باشد:

  ۱- چالش مدیریت متخصص سالارانه و تعارض منافع را به عنوان شرط لازم برای هر اصلاح اساسی در ان وزارت خانه مورد نظر جنابعالی قرار گیرد ، برای این منظور در معاونت های وزارت و روسای دانشگاهها و روسای بیمارستانها و کلیه فعالیت های ستادی ترجیحا از متخصصین بالینی استفاده نکنید ، اجازه دهید با توجه به هزینه ای که برای آموزش این عزیزان انجام شده است ، به کار تخصصی خود برسند ، پزشکان عمومی ، رشته های MBA و فارغ التحصیلات مدیریت مخصوصاً رشته های بهداشت و درمان بهترین گزینه برای همکاران شماست ، قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی در شرایط فعلی بهداشت و درمان یقینا کارایی مناسب ندارد.

  ۲_ دفترچه های بیمه اقشار مردم ، مجلس ، نفت و بانکها ، نیروهای مسلح روستائیان و عشایر را ازنظر عملکرد یکسان کنید ، همانند کارت های بانکی که به هر عابر بانکی مراجعه کنید خروجی یکسان است ، لازم است برای جبران فرانشیز بیمه پردازان از مکانیزم بیمه تکمیلی استفاده گردد.

  ۳_ یک سازمان بی طرف حد واسط برای بیمه ها و مراکز درمانی ایجاد کنید که کار قرارداد، نظارت و کنترل اسناد درمانی را انجام دهد.

  ۴- سرانه پرداخت حق بیمه درمانی را در کشور بین همه بیمه پردازان تامین اجتماعی – نیروهای مسلح ، نفت ، بانکها و کارکنان دولت یکسان کنید برای تشکیل بیمه پایه سازمانها و همسان سازی عملکرد بیمه ها این یک ضرورت است .

  ۵- ده درصد از اعتبارات وزارت بهداشت و درمان را به جای دریافت مستقیم به صندوق بیمه سلامت کشور واریز کنید تا از طریق مکانیزم بیمه به مراکز درمانی برگردد.

  ۶_تعرفه ها را برای مراکز درمانی خصوصی ، دولتی و خصولتی یکسان کنید و برای تامین کادر و درمان مناطق محروم از مکانیسم های دیگر استفاده کنید .

  ۷- برای مدیریت بیمارستانهای دولتی و عملکرد این بیمارستانها به شکل هلدینگ اقتصادی یک سازمان به نام سازمان بیمارستان همانند سازمان اورژانس زیر نظر مستقیم وزیر ایجاد نمایند.

  ۸_ برای همه مراکز درمانی اعم از خصوصی ، دولتی و عمومی غیر دولتی نظام ارجاع، نظام مراقبت های مدیریت شده و مدل ساده پزشک خانواده را اجرایی کنید و استفاده از خدمات بیمه ای مشروط به رعایت این نظامات باشد .

  ۹- امکان خدمات رایگان درمانی را برای بیماران خاص و سرطانی حتماً و حتماً در این کشور عملی کنید.

  ۱۰- نظارت ، نظارت ، نظارت وظیفه اصلی حاکمیتی شماست ، در تمام مراکز درمانی از نظر کنترل بازار ناقص درمان و ایجاد عدالت و علمی بودن ارائه خدمات نظارت و کنترل نمائید.

  و من الله التوفیق
  ایرج عبدی

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا