• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / سهم هزار و 710میلیاردی لرستان از بودجه 98

  استاندار لرستان: لرستان سومین استان در افزایش بودجه است

  سهم هزار و 710میلیاردی لرستان از بودجه 98

   

  استاندار لرستان گفت: این استان رتبه سوم کشور را در بین استانهای کشور به جهت رشد بودجه سال 98 دارد.سید موسی خادمی در گردهمائی فصلی ائمه جمعه لرستان در دفتر نماینده ولی فقیه در این استان با بیان اینکه 17 هزار و 100 میلیارد ریال سال آینده در قانون بودجه برای این استان در نظر گرفته شده است ، بیان کرد: بخشی از این بودجه صرف حقوق 34 دستگاه اجرایی استان است.
  وی اظهار داشت: تعدادی از دستگاه های اجرایی نظامی و انتظامی، آموزش و پرورش و دانشگاه ها و قوه قضائیه حقوق را از بودجه ملی دریافت می کنند.خادمی ادامه داد: حدود سه هزار و 910 میلیاردریال از بودجه در نظر گرفته شده برای استان بودجه جاری می باشد.استاندار لرستان همچنین گفت: مابقی بودجه استان صرف امور عمرانی می شود که طرح های عمرانی نیز به 2 گروه تقسیم می شوند.
  وی افزود: برخی از طرح های عمرانی مانند احداث سدها و چهار بانده ها دارای بودجه ملی هستند و با ذکر نام طرح اعتبار در نظر گرفته شده است.خادمی ادامه داد: اعتبار این طرح ها سه هزار و 540 میلیارد ریال است که البته طرح های راه آهن و آزاد راه از منابع دیگری تامین می شوند.
  وی اظهار داشت: سهم لرستان از اعتبارات ملی 1.43 درصداست و نسبت به سهم جمعیت استان در کشور بودجه استان رقم کمی است.استاندار لرستان افزود: اعتبارات عمرانی لرستان در بودجه سال آینده از 2 هزار و 920 میلیارد ریال به سه هزار و 540 میلیارد ریال افزایش یافته و رشد 10.6 درصد داشته است.
  وی ادامه داد: بودجه جاری لرستان نسبت به سال گذشته رشد 19.75 درصد داشته است.استاندار لرستان همچنین گفت: اعتبار استانی لرستان که بین دستگاه های اجرایی توزیع می شود سال قبل هشت هزار و 600 میلیارد ریال بوده که الان به 9 هزار و 570 میلیارد ریال رسیده است.
  وی افزود: در بودجه عمرانی لرستان جایگاه هشتم کشور و به لحاظ رشد بودجه استان سوم کشور است.استاندار لرستان گفت: درآمد تعریف شده بری لرستان حدود پنج هزار میلیارد ریال است.

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا