• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / فرهنگی / پیامی درست با اشاراتی از جنس شناخت

  سرپرست فنی و حرفه ای لرستان با صدور پیامی خطاب به مردم مدیریت خود را آغاز کرد

  پیامی درست با اشاراتی از جنس شناخت

   

   

  سرپرست جدید آموزش فنی و حرفه ای لرستان با انتشار پیامی از مردم و افکار عمومی خواسته است او را در مسیر پیش رو بعنوان مدیر فنی و حرفه ای استان یاری دهند. این پیام که به نظر می رسد بی سابقه یا دست کم ، کم سابقه است از سوی مدیری صادر شده است که انصافا در حوزه کاری چهره ای شاخص و البته جوان و پیشگام است اما سالهاست در حوزه مدیریتی سالهاست پشت دیوار بلندی قرار گرفته که مطلعین از وضعیت فنی و حرفه ای لرستات کاملا اطلاع دارند که چه فعل و انفعالاتی در این دستگاه عظیم و تاثیر گذار در حوزه اشتغال انجام گرفته و چگونه برخی تصمیمات برای این استان به جای فرصت تبدیل به هزینه شدند.

  محمد رضا آذرخش را بیشتر چهره ای سیاسی و البته اصلاح طلب و حامی دولت می شناسند و همین نگاه باعث شد تا او با وجود اینکه قریب به دو ماه از انتصابش بعنوان سرپرست فنی و حرفه ای لرستان می گذشت با برخی فشارها و البته برخی بست نشینی ها در سازمان فنی و حرفه ای و وزارت کار در حالتی معلق به سر می برد و عملا بعنوان سرپرست رسمی این حوزه نه معارفه شده بود و نه حکمی رسمی به او تحویل داده بودند . پس از کش و قوس های فراوان بالاخره امروز او بعنوان سرپرست فنی و حرفه ای استان منصوب و معرفی شد و او بعنوان مدیر این دستگاه کار خود را آغاز کرده است . با وجود هویت مشخص سیاسی اما او از شاخصی مهم بهره مند است و آن اینکه در محیط کار چهره ای اهل فن و آشنا به موضوعات مرتبط با فنی و حرفه ای است .

  وی دارای 23سال سابقه کار در فنی و حرفه ای است ، رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خرم آباد، معاونت اداره آموزش وآزمون استان، رییس اداره آزمون فنی و حرفه ای لرستان ،  سرپرست حوزه معاونت سنجش وارزشیابی فنی و حرفه ای استان ، مسول آموزش کارکنان فنی و حرفه ای استان ، دبیرمسابقات ملی مهارت المپیادفنی، نماینده اداره فنی و حرفه ای  درکارگروههای اجتماعی و توانبخشی استانداری از جمله رزومه های آذرخش به شمار می رود ، ضمن اینکه او 25درصد جانبازی داشته و 13ماه داوطلبانه در جبهه های نبرد در جنگ هشت ساله حضور داشته و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشدمدیریت آموزشی است و همین نکات نشان می دهد او بیش از آنکه سیاسی ارزیابی شود چهره ای دارای رزومه و کارا در حوزه فنی و حرفه ای است.

  در پیام آذرخش خطاب به مردم چند نکته مهم به چشم می خورد که به نظر می رسد اگر او بعنوان مدیر فنی و حرفه ای روی آنها تمرکز کند و سایر دستگاهها نیز با او در مسیر ترسیمی همیاری داشته باشند می توان به وضعیت اشتغال لرستان در سایه آموزش درست و متناسب با بازار کار امیدوار بود.

  مدیر جوان فنی و حرفه ای لرستان در پیام خود بر نقش آموزش و پرورش در آموزش فنی و حرفه ای تاکید داشته و البته به درستی روی پایین آوردن سن آموزش های فنی و حرفه ای تمرکز کرده است که نشات گرفته از این نگاه درست و منطقی است که بیکاری در لرستان تشدید شده و قشر جوان بیش از هر قشر دیگری در معرض آسیب های ناشی از بیکاری هستند و با کاهش سن آموزش می توان به ایجاد شغل و شکل گیری بازار کاری درست و منطقی و متناسب با ظرفیت ها امیدوار بود.

  او همچنین به  آموزش صنوف، سربازان و مددجویان  نهادهای حمایتی و پیوند زدن مهارت با علوم نظری دانشگاهها اشاره کرد که نشان می دهد ایراد اصلی کار در فنی و حرفه ای لرستان را شناخته و می خواهد در محیطی منطقی و درست به نتایجی خوب و ثمر بخش برسد .

  عباس دارایی/ سردبیر پایگاه بلوطستان 

   

  پیام تشکر ‌سرپرست جدید آموزش فنی‌وحرفه‌ای لرستان در آغازین روزهای مدیریت؛

  همه باهم در راه توسعه گام برداریم…

  سلام وعرض ادب خدمت مردم شریف لرستان

  خدمت دوستان، همفکران،کنشگران ، همکاران  و توده شریف و نجیب مردم، مردمی که به عشق آنان وارد این عرصه شدم. درطول این سالها دلگرمی شما باعث تحمل سختی هاو برافروخته بودن شمع امیددر درونم بود.

  در پیامهای تبریکتان مرا همچون گذشته بیش از پیش وامدار سلامت نفس و بزرگواریتان کردیداماصدافسوس که شادی وسرورم دیری نپایید.کوچ فرشادیوسفوند  نشتری بود برزخم دلمان ، زخمی که بارفتن عنایت در دیواره دل لانه کرد و باکوچ بانوی امید و استادایرج کاظمی خونین تروعمیق ترشد. این حجم ازاندوه از نبودن سرمایه های اجتماعی این سرزمین براستی که تحملی عمیق وصبری پولادین می خواهد.

  امیدوارم که بعنوان برادری کوچک بتوانم به نمایه ودرکی درست ازتعهد، اخلاق و مردم داری این عزیزان داشته باشم. بدور از تمامی واژگان زیبا وروشنفکرانه و به دوراز اصلاح واصول  خاشعانه همه شمارا دعوت می کنم به اصلاح و ترسیم نقشه راه.

  دعوت به ساخت کارخانه تولید ایده وفکر، اینکه باهم مهارت وآموزشهای فنی را با نگاهی ژرفتر به اشتغال منتج کنیم. اینکه آموزش وپرورش را اصل بدانم واز اینکه خودم و مجوعه خدمتم را بخشی ازدامنه بزرگ تربیت فرزندان این سرزمین بدانم دستم نلرزد. همگی باید باورکنیم که آموزش وپرورش و فرزندانمان اولویت اول هرمدیر و هرشهروندی باشد. اینکه سن  مهارت آموزی را تقلیل دهیم ، اینکه مشاغل خانگی را باورکنیم، اینکه در جوار دانشگاه علوم نظری را به پنجه های بامهارت پیوند بزنیم و عادلانه فرصتی برابر برای آموزش صنوف، سربازان و مددجویان  نهادهای حمایتی فراهم آوریم. من صادقانه و با تمام وجودآماده خدمتم، مراهمچون گذشته ازراهنمایی های خودبی نصیب نگذارید.

  برادرکوچک شمامحمدرضاآذرخش

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا