• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / معاون سیاسی امنیتی آینده استاندار لرستان باید چه ویژگی های داشته باشد ؟

  دیدگاه فعالان سیاسی اصلاح طلب در خصوص معاون سیاسی امنیتی آینده استانداری لرستان

  معاون سیاسی امنیتی آینده استاندار لرستان باید چه ویژگی های داشته باشد ؟

   

   

   

  عصر روز دوشنبه بالاخره پس از کش و قوس فراوان خبری که از ماهها پیش مبنی بر تغییر معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان در رسانه ها و فضای سیاسی استان منتشر شده بود محقق شده و حبیب اله خجسته پور با انتشار توئیتی از انتصاب خود به عنوان و معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان خبر داد .

  خجسته پور از 7آذر سال 95پس از یک دوره سه ساله حضور در فرمانداری خرم آباد به پیشنهاد بازوند استاندار وقت لرستان و حکم وزیر کشور بعنوان معاون سیاسی امنیتی استاندار جانشین سید سعید شاهرخی شد .

  در حالی خجسته پور از لرستان راهی سمنان می شود که هنوز  معاونت سیاسی امنیتی استانداری لرستان تعیین تکلیف نشده و خبرها نیز حاکی از فشار نمایندگان بر وزارت کشورمبنی بر انتخاب گزینه دلخواه برای این حوزه و همچنین قرار گرفتن استاندار لرستان در مسیری سخت برای انتخاب معاون سیاسی امنیتی خود است .

  فعالان سیاسی اصلاح طلب و برخی دبیران احزاب و تشکل های سیاسی اصلاح طلب دیدگاههای خود را در خصوص شاخص های مد نظر برای انتصاب فردی بعنوان معاون سیاسی امنیتی استاندار در گفتگو با بلوطستان مطرح کرده اند که در ذیل می می خوانید :

  کرم ملک آسا رئیس دوره ای احزاب و تشکل های سیاسی اصلاح طلب لرستان :

   معاون سیاسی امنیتی آینده استاندار باید برخاسته از بطن حامیان دولت و نیرویی اصلاح طلب باشد، چهره ای کاردان و رزو مه دار بوده و آشنا به ریز و بم مسائل استان باشد ، دارای ویژگیهایی چون اقتدار ، استقلال ، تعامل با سیاسیون و جریانات سیاسی ، پاکدست بودن بوده و در مقابل سهم خواهان وا ندهد و گمارده جریانات ناهمسو و مخالف دولت نباشد .

  سید مهدی موسوی دبیر حزب اعتماد ملی شاخه لرستان :

  معاون سیاسی آینده استاندار باید به فضای استان آشنا و ترجیحآ اصلاح طلب باشد باشد ، منصوب نمایندگان نباشد ، از بیرون استان نیرویی  بعنوان معاون استاندار بکار گمارده نشود زیرا تا بخواهد به فضای استان شناختی پیدا کند منویات مخالفین دولت و فرصت طلبان را تحت عنوان واقعیت های استان به او منتقل می کنند ، با فعالان سیاسی و احزاب اصلاح طلب به منظور توسعه سیاسی تعامل نزدیکی داشته باشد ،  استان شناس ،تبار شناس ،کیاس ، اهل تعامل ژرف اندیش عقلانی ، بومی و محلی باشد  و انتصابش باعث خشنودی و رضایت بدنه مردمی حامی اصلاح طلبان و دولت شود. پذیرفتنی نیست نمایندگان یکه تاز و نقش آفرین در تصمیم سازی و تصمیم گیری های استانداری بوده و حتی استاندار در انتخاب معاون خود نیز تصصمیم گیر نهایی نباشد لذا باید این وضعیت با انتخاب معاونی قوی و توانمند بهبود پیدا کند. ترجیحآ بومی باشد و اگر نیروی بومی حائز این شرایط نبود انتصاب یک نیروی غیر بومی اما آشنا به مسائل استان و مقتدر در تصمیم گیری و حائز شرایط مد نظر ثمر بخش خواهد بود.

  اردشیر بزن بیرانوند فعال سیاسی اصلاح طلب :

  نیرویی باید بعنوان معاون سیاسی امنیتی آینده استاندار انتخاب شود که به طور شفاف دارای دیدگاه سیاسی اصلاح طلبی باشد ، جریانات داخلی استان را بشناسد ، مدیران فرصت طلب را بشناسد و بر فضای مدیریتی استان بعنوان معاون استاندار به شیوه ای مسئولانه و نظا رتی مدیریت کند ، برآمده از خاستگاه اکثریت حامی دولت و نیرویی مقتدر و تصمیم گیری مستقل بوده و در امر برگزاری انتخابات با توجه به حواشی گذشته از جمله تقلب ساماندهی شده برگزار کنندگان انتخابات ریاست جمهوری 76 فردی توانمند و مقتدر باشد ، با توجه به اینکه در دوره دوم دولت روحانی شاهد حذف چهره های اصلاح طلب از مدیریت ها بودیم فرد مورد نظر باید به گونه ای عمل کند که عناصر بی اعتقاد به دولت و ضعیف در حوزه کاری یا همان دتنبل های مد نظر استاندار احساس امنیت نکرده و میراثی قابل اتکا برای حامیان اصلاح طلب دولت پایه گذاری شود.

  عباس سلطانی دبیر حزب ندای ایرانیان شاخه لرستان :

  مهم ترین شاخص مورد نظر از دیدگاه بنده برای انتصاب معاون سیاسی امنیتی آینده استاندار اصلاح طلبی و هویت سیاسی مشخص و رویکرد مبتنی بر همراهی با دولت بوده و اعتقاد دارم باید کسی معاون استاندار شود تا در این حوزه مهم با اقتدار در عمل و تصمیم گیری های درست و مدیریتی این حوزه را سامان داده و مسیر را روی ریل مد نظری قرار دهد که خواست اصلاح طلبان و حامیان دولت و بدنه اجتماعی اصلاح طلب است .

  فرشاد دهقان نژاد فعال سیاسی اصلاح طلب :

  فارغ از مباحثی نظیر بومی و غیر بومی ما به عنوان فعالان سیاسی اصلاح طلب از هر تصمیمی که استاندار در این حوزه بگیرد منوط به اینکه انتصاب  او ضامن استقلال دولت ، شایسته گزینی ، کارایی ، نشاط اجتماعی ،اقتدار دولت و در نهایت رضایت مندی قاطبه اصلاح طلبان حامی دولت باشد استقبال خواهیم کرد و آن را به فال نیک می گیریم ، انتصاب معاون سیاسی امنیتی استاندار باید پیام آور استقلال و اقتدار دولت به افکار عمومی باشد ، نمایندگان استان با سرگرم شدن در امورات غیر مرتبط ، استان را با چالش مواجه نکنند ، استاندار تسلیم فشارها و سهم خواهی ها نشود.

  مظفر امیدی فعال سیاسی اصلاح طلب :

  در انتصاب معاون سیاسی امنیتی استاندار باید فردی منصوب شود که انتصابش واجد شرایطی چون اقتدار در کار ، آشنایی با مسائل استان ، اصلاح طلبی ، انظباط کاری ، استقلال در تصمیم گیری بوده و حضورش در این مسند مهم ساختار و جایگاه این حوزه را رعایت کرده و شخصیتش با این جایگاه تناسبی داشته باشد . تسهیل گر آزادی های مدنی ، فعالیت احزاب ، میتینگ ها و مجری توانمندی برای برگزاری انتخابات آتی مجلس باشد .

  رضا جودکی نژاد فعال سیاسی و رسانه ای اصلاح طلب :

  عمق شناخت و چگونگی حمایت و استفاده از ظرفیت سرمایه های سیاسی واجتماعی  لرستان درراستای تاثیر بهینه بر روندتوسعه سیاسی درحوزه های انتخابیه مختلف استان بهترین ویژگی معاون سیاسی آینده استاندار محسوب می شود که باتوجه به انتخابات آتی مجلس وپیچیدگی های خاص لرستان  از هم اکنون باید بر روی آن تمرکزکرده و با قدرت  شرایط انسجام ، هم ‌افزایی وجهت گیری مشخص همه نیروهای حقیقی و صادق حامی دولت  درجهت  موفقیت قویترین و شاخص ترین کاندیداها درانتخابات  و دردست گرفتن فضایی مطلوب برحسب اصل تفکیک قوا در مختصات محلی  توسط آنان را ایجادکند.

  علی گودرزیان فعال سیاسی اصلاح طلب :

  معاونت سیاسی آینده استاندار  بهتراست از چهره های شاخص سیاسی- اجتماعی و فرهنگی، آگاه و عالم  به جریان های سیاسی و دنیای سیاست، دارای سعه ی صدر، اهل گفت و گو و کنش و تعامل با همه ی دستگاه ها، نمایندگان، نهادهای مدنی و مردم باشد.

  کرامت خانی پور فعال سیاسی اصلاح طلب و رئیس ستادمرکزی دکتر روحانی در پلدختر :

  یکی از مطالبات مردم از دولت بعنوان مجری انتخابات در سال ۹۸ برگزاری سالم انتخابات مجلس شورای اسلامی است بر این اساس از استاندار محترم استان لرستان انتظار می رود با انتخاب یک شخصیت توانمند، مقتدر ، آشنا به شرح وظایف خویش و وفادار به قانون و آرمانهای انقلاب اسلامی در جایگاه معاونت سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری ، با پاسخگویی به این مطالبه به حق مردم و کنشگران سیاسی، زمینه حضور موثر و بدون دغدغه ی آنان را در انتخابات پیشرو را فراهم آورد .  فراموش نکنیم فردا روز ، تاریخ در باره رفتار وعملکرد ما به قضاوت خواهد نشست.

  سجاد رضایی  فعال سیاسی اصلاح طلب و دبیر حزب اسلامی کار شاخه لرستان :

   شاخص هایی همچون همراهی با دولت و مقبولیت در بین اصلاح طلبان حامی دولت ، اقتدار در حوزه کاری ، استقلال در تصمیم گیری ،تعامل همه جانبه با احزاب و نیروهای سیاسی باید در انتخاب معاون سیاسی امنیتی آینده استاندار از سوی استاندار لرستان و تصمیم گیرندگان وزارت کشور مورد توجه قرار گیرد . به نظرم معاون سیاسی آینده لرستان باید با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس گمارده نمایندگان نباشد تا در برگزاری انتخاباتی سالم و بی حرف و حدیث مقتدر عمل کرده و همچنین مجموعه مدیران استان از او به عنوان معاون سیاسی امنیتی استاندار حساب ببرند .

  علی تیموری فعال سیاسی اصلاح طلب و  رئیس انجمن اسلامی معلمان لرستان :

  با توجه به ویژگی منحصر به فرد سیاسی استان ما و ترکیب مجمع نمایندگان استان که برخی از آنها به دنبال تبدیل کردن استانداری و فرمانداری ها به ستاد انتخاباتی خود هستند به نظرم باید فردی بعنوان معاون سیاسی امنیتی استاندار انتخاب شود که مطیع نمایندگان نباشد و نماینده دولت در حوزه سیاسی و امنیتی و اجتماعی باشد و سیاست های دولت را در این حوزه پیاده کند.

   فرج اله مومنی فعال سیاسی اصلاح طلب :

  تمام دغدغه ما در حوزه سیاسی برگزاری سالم و بی حرف و حدیث انتخابات آتی مجلس است زیرا تبلور واقعی اراده مردم در انتخابات ها انعکاس پیدا می کند و لزومآ باید کسی بعنوان معاون سیاسی امنیتی استاندار و برگزار کننده انتخابات ، منصوب شود که در این راستا با اقتدار و استقلال این دغدغه را برطرف کند. فردی باید در این حوزه بکار گمارده شود که فرمانداران بعنوان نمایندگی عالی دولت در شهرستان ها تابع سیاست ها و برنامه هایش بوده و مانع از یکدست شدن چینش های عوامل دخیل در انتخابات شده و توسعه سیاسی را تقویت کند.

  شهرام شرفی فعال سیاسی و رسانه ای اصلاح طلب  :

  شاخص های مهمی که معاون سیاسی امنیتی آینده استاندار باید داشته باشد اصلاح طلب بودن و کارآمدی در حوزه سیاسی ،امنیتی و اجتماعی است که بتواند تعامل پایدار و مستمری با نیروهای سیاسی ، دبیران احزاب و جامعه مدنی برقرار نماید و از بر نامه های دولت دفاع کند . همچنین این تجربه و توانمندی لازم را برای برگزاری انتخابات های آتی به صورت کاکلا قانون مند و بی طرفانه را داشته باشد .

  عباس دارایی فعال سیاسی و رسانه ای اصلاح طلب :

  اکنون پس از گذر از دوران خجسته پور   همه متوجه یک مشکل در کار دولت مستقر در استان شده اند که خجسته پور نتوانست و یا نخواست خود را درگیر رفع و یا کمک در رفع آن کند  و آن فوریت ترمیم کابینه در سطوح میانی مدیریتی و تغییر محسوس فرمانداران ضعیف استان و تکریم و حمایت از حامیان دولت است. اتفاق نظر ناظران این است که پاشنل آشیل دولت خادمی در لرستان  به صدر نشستن مدیران ناهمسو و به حاشیه کشاندن مدیران ستادی و همراه دولت بوده است امید می رود استاندار لرستان در این زمینه با شناخت و البته فارغ از هر گونه مماشات گام بردارد و فردی را در حوزه سیاسی امنیتی بکار گمارد که واجد ویژگیهای چون اقتدارو استقلال ، دیسپلین ، مقاوم و تزلزل ناپذیر در برابر فشارها و مدبر و توانا در برگزاری انتخابات آتی مجلس بوده و با جریانات سیاسی و احزاب و فعالان سیاسی و بدنه اجتماعی حامی دولت ارتباط گیری داشته باشد.

   

  5 نظر

  1. دولت مختص اصلاح طلبان نیست همه جریانهای معتدل و وفا دار به نظام دولتی به نام اعتدال وتدبیر تشکیل داده اند بنا نیست نماینده عالی دولت در استان مطیع بله قربان شما ها و بعضی دلال خرید وفروش پستها در استان باشد !

  2. رئیس جمهوریعنی چه !؟✍👌👳‍♂️🐟

  3. سیروس منصوری

   معاون استاندار نباید به ارای مردم خیانت کند . اگه دوست نداره که استان به تشنج کشیده شود باید فردی پاک دست انتخاب شود . واین پست به طور قطع باید در اختیار اصلاح طلبان باشد جرا که در طول زمان هیچگاه به آرای مردم خیانت نکردند . منصوری

  4. انتخابات بادیکتاتوری وخرافات منافات دارد!!!👌👳‍♂️

  5. رو مشکانی اصل

   به نظر بنده بهترین گزینه برای متصدی معا ونت سیاسی استانداری حاج علی اصغر اسفند یار ی یا ر دیرین امام راحل علیه السلام می باشد

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا