• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / امیری مردی برای تمام فصول

  افشین ترکارانی

  امیری مردی برای تمام فصول

   

  این روزها بحث جابجایی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و احتمال واگذاری آن به آقای گودرز امیری(معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع فعلی استانداری) به موضوع داغ محافل اداری، سیاسی و رسانه ای استان تبدیل شده و باتوجه به اهمیت و حساسیت این منصب و نقش سکاندار آن در اداره امور سیاسی استان بعنوان بازوی اصلی استاندار از یکسو، و گمانه زنی های زیاد درخصوص احتمال جلوس آقای امیری به این منصب از سوی دیگر، در این نوشتار سعی می شود تا مختصر شناختی از ایشان جهت تنویر افکار عمومی ارایه گردد.

  آقای امیری از دیار لرنشین چهارمحال و بختیاری، از فعالان شهیر اصلاح طلب و فردی استوار و راسخ در عقیده و عمل است که با کوله باری از تجربه در عرصه های مدیریتی، اکنون نیز کارنامه درخشانی در حوزه فعلی خود داشته و توانسته با تصمیمات مهمی چون لغو ماموریت مدیران برون سازمانی استانداری و استفاده و حمایت قاطع از پرسنل درون سازمانی بجای آنها، و… سبب جلب توجه و رضایت همگان گردد.

  اگر چه ممکن است این توصیفات برای خوانندگانی که شناخت کمتری از وی دارند مداهنه جلوه نماید، اما هرکسی که از نزدیک مختصر شناختی از ایشان داشته باشد پی به واقعیت موضوع و درستی این مطالب  خواهد برد.

  وی که شخصیتی پراگماتیستی داشته و از هرگونه شعارگرایی و شانتاژ تبلیغاتی به دور می باشد، در این مدت در لرستان با شناخت درست اقتضائات زمانی و مکانی تعامل بسیار خوبی با احزاب،گروهها و نخبگان سیاسی داشته و همواره کوشیده تا در کنار آنها، در جهت تقویت دولت و جایگاه سازمانی استانداری بکوشد.

  سرسختی و جسارت در قانون گرایی، شایسته سالاری و تقویت افراد همسو و همراه با دولت و نیز مقابله با رذایلی مانند طایفه گرایی، نخبه کشی و…از خصوصیات بارز  او می باشند.

    درکل باید گفت ایشان فردی کاردان ، متخصص و کارآمد، سیاس، راسخ در عقیده و عمل، صادق در گفتار و کردار، و اهل تعامل با سایر گروهها ی ذی نفوذ بوده و باتوجه به اثبات نقش او برای آقای استاندار در موقعیت فعلی خویش، اجماع نسبی افراد، احزاب و گروههای سیاسی درمورد وی، و درپیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی گزینه بسیار مناسبی برای معاونت سیاسی و امنیتی محسوب می شود؛ و به نظر می رسد بتواند تحولات بسیار مثبتی را در این حوزه ایجاد نموده و سبب رضایت خالق و خلق شود.

   

  افشین ترکارانی دکترای علوم سیاسی و تحلیلگر مسایل سیاسی

  *این مطلب بعنوان یادداشت میهمان و دیدگاه نویسنده در بلوطستان منتشر شده است.

   

  یک نظر

  1. جناب ترکارانی
   انشا”الله که جنابعالی از روی اخلاص ودلسوزی این مطالب را بیان نموده اید وبه امید وبرای قبسی نبوده باشد

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا