• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / قدرت نمایی رئیس اتاق برای دولت یا نارضایتی از شیوه برگزاری انتخابات ؟!

  دلیل روزه سکوت معاون اقتصادی استاندار در نشست دولت و بخش خصوصی چه بود ؟

  قدرت نمایی رئیس اتاق برای دولت یا نارضایتی از شیوه برگزاری انتخابات ؟!

   

   

  شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی لرستان12اسفند ماه  در حالی بدون حضور استاندار لرستان برگزار شد که سکوت  معاون اقتصادی استاندار لرستان و عدم اظهار نظر او در آن نشست بازتاب وسیعی در رسانه های استان پیدا کرد.

  به گزارش بلوطستان ،  رسانه های استان  عدم اظهار نظر گودرز امیری در آن جلسه را به ” روزه سکوت” تعبیر کرده بودند زیرا  معاون اقتصادی استاندار از ابتدا تا انتهای شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی  هیچ اظهار نظر و سخنرانی نداشت و جلسه مذکور  در واقع به گفت و گوی رئیس اتاق بازرگانی و اعضای بخش خصوصی تبدیل شده بود.

  خبرگزاری مهر 12اسفند در خبری با عنوان “مدیریت بحران‌زده لرستان/ از سرماخوردگی استاندار تا روزه سکوت معاون ” به طور کامل نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی را پوشش داده و یکی از رسانه هایی بود که سعی کرده بود عدم اظهار نظر گودرز امیری معاون اقتصادی استاندار را برجسته کند.

  خبرگزاری مهر که در پوشش اخبار دولت سعی می کند به سبک خود به حاشیه ها بپردازد در خبری که 12اسفند ساعت 22و 26دقیقه به عنوان خبر ویژه در خروجی صفحه اصلی خبرگزاری خود قرار داده بود اینگونه سکوت امیری را روایت کرده است :

  ” حسین سلاح ورزی رئیس اتاق بازرگانی خرم آباد در جریان بررسی هر یک از دستورکارهای جلسه از معاون استاندار لرستان می‌خواست تا اظهار نظر و صحبت کند اما گودرز امیری حرفی برای گفتن نداشت!

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان دیگر نماینده استاندار لرستان حاضر در جلسه بود که علی رغم وظایف ذاتی و حوزه کاری تحت پوشش خود مجبور به مدیریت جلسه شد و سعی کرد دستورکارها را پیش ببرد. معاون عمرانی استاندار گفت:  آقای امیری معاون اقتصادی استاندار لرستان در جلسه تشریف دارند و قاعدتاً من نباید صحبت کنم ،  استاندار لرستان دو سه روز است کسالت دارد و نمی‌تواند در جلسات حضور یابد”

  با گذشت 5روز از نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اخبار موثق حاکی از آن است که دلیل اصلی سکوت امیری معاون اقتصادی استاندار در آن نشست ، قرار گرفتن حسین سلاح ورزی رئیس اتاق بازرگانی خرم آباد در جایگاهی بوده است که می بایست استاندار قرار گیرد و در غیاب او ، امیری بعنوان جانشین استاندار و رئیس جلسه می بایست در آن جایگاه قرار بگیرد اما سلاح ورزی بدون توجه به این موضوع خود را در جایگاهی قرار داده بود که به عنوان محور و رئیس نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی جلسه را اداره کند.

  همین موضوع باعث شده بود تا گودرز امیری این کار را بی احترامی به دولت تلقی و در غیاب استاندار  که به دلیل سرماخوردگی شدید نتوانسته بود خود را به این جلسه برساند ،  او با سکوت و بدون توجه به موضوعات جلسه ، سالن جلسات اتاق بازرگانی خرم آباد را در پایان رسمی نشست ترک کند.

  انتخابات اتاق بازرگانی استان در حالی اوایل هفته جاری در اتاق بازرگانی خرم آباد برگزار شد که گفته می شود گودرز امیری معاون اقتصادی استاندار چندان از شیوه برگزاری انتخابات رضایت ندارد و این موضوع نیز به اعتقاد برخی بعنوان یکی دیگر از دلایل بی میلی امیری به اظهار نظر در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی لرستان بوده است .

  شیوه برگزاری انتخابات در کنار محدودیت حضور فعالان اقتصادی استان در انتخابات و پاره ای شرایط محدودیت کننده و هدایت انتخابات این اتاق به هدف تعیین شده که بتواند هیات رئیسه اتاق بازرگانی را در تقریبآ بدون تغییر حفظ کند گفته می شود از دلایلی است که  گفته می شود خوشایند معاون اقتصادی استاندار لرستان نبوده ، هر چند امیری رسمآ در این خصوص اظهار نظر نکرده است.

  در انتخابات اتاق بازرگانی خرم آباد از مجموع ۲۳۳ واجد شرایط رای دادن ۱۱۴ نفر دراین انتخابات شرکت کردند و نتایج انتخابات به گونه ای رقم خورد که همچنان هیات رئیسه بدون کمترین تغییر نسبت به گذشته حفظ شود.

  در حالی عدم رضایت امیری معاون استاندار لرستان از انتخابات اتاق بازرگانی خرم آباد از دید برخی یکی از عمده ترین دلایل سکوت او در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان عنوان می شود که این دسته اعتقاد دارند این انتخابات هنوز از سوی هیات نظارت بر آن تایید نشده  و سلاح ورزی به فاصله ای کوتاه پس از پایان انتخابات با هدف قدرت نمایی برای دولت در استان اقدام به برگزاری نشست شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی کرده و به همین دلیل امیری معاون لردگانی استاندار از وضع موجود در اتاق بازرگانی و همچنین نحوه قرار گیری سلاح ورزی در نشست و در حاشیه قرار گرفتن دو معاون اقتصادی و عمرانی استاندار و همچنین فرماندار خرم آباد رضایت نداشته و ترجیح داده است در جلسه روزه سکوت اختیار کند.

  در کنار این دو موضوع که بعنوان دلایل عدم اظهار نظر معاون اقتصادی استاندار در آن نشست عنوان می شود باید به موضوع دیگری نیز اشاره کرد و آن اینکه رابطه بین معاون اقتصادی استاندار و رئیس اتاق بازرگانی خرم آباد رابطه ای سرد است .  سلاح ورزی رئیس اتاق بازرگانی در همایش تجلیل از صادر کنندگان نمونه استان که آذرماه امسال در خرم آباد برگزار شد  با اظهارات تند، امیری را فردی بدون اشراف به موضوعات قلمداد کرده بود .  سلاح ورزی در آن همایش گفته بود :

  آقای امیری اشراف به موضوعات ندارد ، اینکه فرافکنی کنیم و آدرس غلط بدهیم و توپ را در زمین دیگری بداریم راهکار حل مشکلات استان نیست  ، امیری می گوید چرا اتاق بازرگانی به موضوعاتی که به آنها ربط ندارد ورود پیدا می کند ، اینکه حرف های کلی بزنیم که مشکلات استان حل نمی شود.”

   

   

  یک نظر

  1. دورود برآقای امیری و سکوت معنا دارشان…
   معمولا پاسخ بعضی ها سکوت است وخاموشی

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا