• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / استانی شدن انتخابات به ضرر مناطق کوچک است

  نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی :

  استانی شدن انتخابات به ضرر مناطق کوچک است

   

  نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: با استانی شدن انتخابات ارکان قدرت و ثروت به مجلس راه می‌یابند.  به گزارش بلوطستان سید حمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: در بحث استانی شدن انتخابات، مجلس همچنان مصر است این مهم عملیاتی شود.

  وی ادامه داد: البته نظر نهایی این فرآیند بستگی به شورای نگهبان دارد و هنوز قانون انتخابات به طور کامل تصویب نشده است. کاظمی اضافه کرد: تاکنون از مجموع 70 ماده قانون انتخابات تنها 32 ماده آن تصویب شده است.  نائب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استانی شدن انتخابات به ضرر مناطق کوچک است. با توجه به اینکه ارتباطات نمایندگان با مردم تنگاتنگ است یقینا استانی شدن سبب می‌شود ارتباطات کمتر شود.

  وی گفت: هزینه استانی شدن انتخابات بالاست و برای کاندیداتور و دولت هزینه‌بر خواهد بود.  نماینده مردم پلدختر و معمولان عنوان کرد: در قانون اساسی به بحث حوزه انتخابیه اشاره شده است که استانی شدن انتخابات این ساختار و چارچوب را بهم می‌ریزد.

  کاظمی اظهار کرد: ساز و کار انتخابات باید به گونه ‎ ای باشد که ارتباط وکیل و موکل به حداقل برسد که با استانی شدن انتخابات این ارتباط به حداکثر می‌رسد.

  نائب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با استانی شدن انتخابات ارکان قدرت و ثروت به مجلس راه می‌یابند و قدرت نمایی می‌کنند و در امر انتخابات آنها شناخت را به مردم می‌دهند نه اینکه مردم با شناخت آنها را انتخاب کنند.

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا