• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / جانمایی غلط ، حاصل تصمیمی اشتباه

  پارک بانوانی که بانوان پلدختری از آن استقبالی نمی کنند

  جانمایی غلط ، حاصل تصمیمی اشتباه

   

   

  پارک جانیازان یکی از بهترین فضاهای سبز شهر پلدختر بود که با تصمیم شورای شهر و شهردار سابق در اقدامی عجیب محصور شده و در اختیار بانوان قرار گرفته است .

  ایجاد پارک بانوان یکی از تصمیمات شورای شهر پلدختر در دوره گذشته بوده است که به جای ایجاد فضایی جدید ،یکی از بهترین فضاهای سبز شهر را اختصاصی کرده و در اختیار بانوان قرار داده اند بدون اینکه به تبعات ناشی از آن توجهی کنند.

  در سال 93از محل اعتبارات ماده 180اعتباری در حدود 250میلیون تومان برای ایجاد پارک بانوان به شهرداری وقت اختصاص یافت اما شهرداری به جای هزینه این اعتبار در محلی جدید اقدام به محصور کردن پارک جانبازان و محروم کردن بخش های زیادی از استفاده کنندگان این پارک کرده اند.

  این جانمایی نامناسب و تغیر کاربری پارک جانبازان باعث شده تا ساکنین  محله های کوی سازمانیها،خیابان های سلمان فارسی و رسالت ها که فاقد فضای سبز هستند ،نتوانند از فضای مطلوب و زیبای پارک جانبازان استفاده کنند و  این پارک  که تنها فضای سبز واقع در یکی از مناطق مرکزی شهر بشمار رفته بدون استفاده کننده قابل توجهی محصور باقی مانده است.

   

   

   

  همچنین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که در جوار این پارک قرار دارد با تبدیل پارک جانبازان به پارک بانوان و نصب نیوجرسی در بن بست قرار گرفته و محیط کنونی این کانون برای فعالیت های مرتبط چندان مورد رضایت کارکنان و ارباب رجوع به آن نیست .

  در حالی  قشر بانوان برای استفاده از فضایی تخصصی نیازمند پارکی هستند که از هر حیث محصور باشد که در پلدختر پیرامون این پارک ساختمان های قرار دارند که به دلیل چند طبقه بودن کاملا مشرف به فضای پارک بانوان هستند و این فضا ،فضایی مناسب برای استفاده بانوان نیست.

  این در حالیست که غالب بانوان در بوستان های ساحلی به فعالیت های ورزشی و پیاده روی در چهار فصل سال مشغول هستند و تعداد بسیار کمی الان برای تفریح و فعالیت ورزشی و سرگرمی راهی فضای کنونی پارک بانوان می شوند.

  پارک جانبازان یکی از بهترین فضاهای سبز پلدختر است که با دورنمای زیبا در یکی از بهترین نقاط شهر قرار گرفته و نباید این فضای زیبا که جلوه ای سبز و نمایان دارد محصور شود به بهانه اینکه بانوان صاحب فضایی تخصصی شوند.

  ضرورت دارد شهرداری پلدختر  فضای کانونی پارک بانوان ، که پیش از این افراد زیادی از آن استفاده می کردند  را از حصر دیواره های بتونی پیش ساخته خارج کرده و مجدد به کاربری عمومی سابق برگرداند زیرا این موضوع در حال حاضر خواست مردم است و اگر به دنبال ایجاد فضایی تخصصی برای بانوان هستند می توانند در نقطه ای دیگر فضایی برای بانوان احداث کنند .

   

   

  عباس دارایی/ بلوطستان

   

  3 نظر

  1. با سلام و خسته نباشید. قلم توانا و تخصصی شما راهگشای بسیاری از مشکلات شهر می شود اگر چشم بینا و گوش شنوایی باشد. به امید روزی که مشکلات شهرمان از لحاظ فرهنگی اجتماعی و اقتصادی مرتفع گردد . البته با انتخاب آگاهانه مردم و مدیریت قوی و توانمند

  2. با سلام و خسته نباشید. قلم توانا و تخصصی شما راهگشای بسیاری از مشکلات شهر می شود اگر چشم بینا و گوش شنوایی باشد. به امید روزی که مشکلات شهرمان از لحاظ فرهنگی اجتماعی و اقتصادی مرتفع گردد . البته با انتخاب آگاهانه مردم و مدیریت قوی و توانمند

  3. باسلام بنظرم میاد اون موقع خودتون (بلوطستان)هم از این کار حمایت کردید حالا انتقاد!

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا