• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / همه برای انجام کارها فارغ از نقدهایی که دارند به دولت کمک کنند/استاندار شخصیتی برنامه محور و بدون هیاهوست/اقدامات انجام گرفته در رومشکان بی سابقه بوده است

  فرماندار رومشکان در گفتگوی نوروزی با بلوطستان مطرح کرد:

  همه برای انجام کارها فارغ از نقدهایی که دارند به دولت کمک کنند/استاندار شخصیتی برنامه محور و بدون هیاهوست/اقدامات انجام گرفته در رومشکان بی سابقه بوده است

   

  فرماندار رومشکان گفت: از همه کسانی که دل در  گروی انقلاب و پیشرفت ایران و مردم داری دارند انتظار می رود برای پیشبرد برنامه های دولت کمک کنند . نورالدین درمنان در گفتگوی نوروزی با بلوطستان اظهار کرد:  سال 98 با تدبیر مقام معظم رهبری بعنوان سال “رونق تولید ” نامگذاری شده است و همه باید برای تحقق منویات رهبری در سال جدید تلاش کنیم .

  ویبا تاکید بر ضرورت اهتمام جدی مدیران برای تحقق شعار سال 98 اظهار کرد: در استان جهت تزریق روحیه نشاط و امید به مردم در کنار نقدهایی که می شود باید  دستاوردها و خدمات دولت که خدمات نظام اسلامی است هم گفته شود. وی عنوان کرد: برخورد با محبت به مردم و تکریم ارباب رجوع باید در اولویت قرار گرفته شود زیرا مهم ترین آیتم در ارزیابی مدیران میزان رضایت مندی مردم از آنهاست .

  فرماندار رومشکان استاندار لرستان را شخصیتی برنامه محور و بدون هیاهو  توصیف کرد و گفت: دکتر خادمی شخصیتی هوشمند ،صادق و برنامه محور و بدون هیاهو است و پاسخگویی به مطالبات مردم را در صدر برنامه های خود همواره به فرمانداران و مدیران دولتی توصیه کرده و بر تحقق آن تاکید ویژه ای دارد.

   درمنان گفت: ارتقای رومشکان از بخش به شهرستان ، مهم ترین خدمت نظام جمهوری اسلامی به مردم این منطقه بود  وی تصریح کرد: پس از تبدیل بخش رومشکان به شهرستان آهنگ توسعه و پیشرفت شهرستان ملموس تر بوده است. وی عنوان کرد: امنیت مطلوبی در شهرستان رومشکان برقرار است و این امنیت مطلوب فضا و زمینه را برای سرمایه گذاری در این شهرستان فراهم کرده است . درمنان افزود: رومشکان بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن دارای 39هزار و 58نفر جمعیت است که از این تعداد حدود 16درصد در شهر و 84درصد جمعیت آن نیز در روستاها ساکن هستند.

  وی بیان کرد:  مردم رومشکان  68شهید را در دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده و این شهرستان دارای 200جانباز و آزاده سرافراز است.فرماندار رومشکان با بیان اینکه نرخ سواد در رومشکان 88درصد است ،گفت: در حوزه آموزش رومشکان دارای 8هزار و 98دانش آموز با احتساب دوره پیش دبستانی در قالب 138آموزشگاه دولتی و غیر انتفاعی و  61فضای آموزشی و 566کلاس درس است . وی عنوان کرد: در حوزه آموزش عالی نیز این شهرستان دارای 300دانشجو و یک دانشکده فنی و حرفه ای سما وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی خرم آباد است.

  فرماندار رومشکان با تشریح اقدامات انجام گرفته در بخش های مختلف این شهرستان گفت: در حوزه آب و فاضلاب روستایی اقدامات خوبی در شهرستان رومشکان انجام گرفته است . نورالدین درمنان اظهار کرد: آبرسانی به 14روستای بخش سوری با اعتباری بالغ بر 2میلیارد تومان عمده ترین کار آبفای روستای در شهرستان رومشکان بوده است .

  وی افزود: عزیزآباد ، خاصی آباد ،پادروند ،مرادآباد ، رومیانی ،چغابور ،نظر علیوند ،مهکی ،سفید خانی ،اسدآباد ،چغاسبز ،توحید سوری ،ولیعصر و روماوند روستاهایی هستند که در قالب این طرح به آنها آبرسانی شده است .

  وی عنوان کرد: اجرای شبکه داخلی و نصب انشعابات روستاهای مذکور به طول 50کیلومتر ، اجرای فنداسیون و نصب مخزن هوایی خاصی آباد و ساخت 2مخزن 100مترمکعبی در روستاهای پادروند و روماوند بخش دیگری از اقدامات خوب آب روستایی در رومشکان بوده است .

  فرماندار رومشکان گفت : در حوزه ارتباطات و مخابرات هم گام های بسیار خوبی در شهرستان رومشکان برداشته شده است . وی اظهار کرد: توجه به نیازهای ارتباطی باعث شده که در سالهای اخیر جهش بزرگی در زمینه فن آوری مخابرات در رومشکان صورت گیرد . وی عنوان کرد: در حال حاضر شهر چغابل و تمام روستاهای تابعه تحت پوشش تلفن همراه ، تلفن ثابت و اینترنت 3gو4gهستند.

  درمنان گفت: زیرساخت های مخابراتی شهر چغابل به شبکه فیبر نوری ارتقا یافته و کلیه ادارت شهرستان به ابن شبکه متصل بوده و هم اکنون در رومشکان هیچگونه مکاتبه کاغذی صورت نمی گیرد و در حال توسعه زیرساخت ها و بهینه سازی سیستم دبیرخانه هوشمند هستیم .

  وی بیان کرد: طی قراردادی که اخیرآ با شرکت مخابرات استان منعقد کرده ایم به زودی عملیات راه اندازی سامانه نظارت و پایش تصویری در شهر چغابل به منظور ایجاد مدیریت متمرکز در نقاط هدف ، افزایش ضریب امنیت اجتماعی و پیشگیری از سرقت و قابلیت ردگیری متخلفین آغاز خوهد شد .

  درمنان گفت: تعویض اینترنت 2gبه به 3gو4gبا نصب 6آنتن مخابراتی با اعتبار 20میلیارد ریال ، افزایش پهنای باند اینترنت سطح شهرستان از 2مگابایت به 100مگابایت ،افزایش دکل های btsشهر چغابل و دوراهی بازوند از 18به 36متر جهت پوشش بیشتر شبکه و تقویت آنتن دهی شهرستان با اعتباری بالغ بر 2میلیارد و 300میلیون ریال و تعویض کابل مسی با فیبر نوری در شهر چغابل با هدف ارتقای زیرساخت های مخابراتی از مهم ترین اقدامات در حوزه مخابرات شهرستان رومشکان بوده است که در دو سال اخیر در دستور کار قرار گرفته بود .

   

  فرماندار رومشکان گفت: شهرستان رومشکان در بخش پرداخت تسهیلات اشتغالزایی بنیاد برکت در استان لرستان و کشور رتبه نخست را کسب کرد. وی بیان کرد: بواسطه کسب مقام نخست رومشکان در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی بنیاد برکت ، استاندار لرستان و رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام “ره ” به طور ویژه از فرمانداری این شهرستان تقدیر کردند.

  فرماندار رومشکان با تشریح اقدامات انجام شده در حوزه برق گفت: خدمات ارائه شده در حوزه برق رومشکان چشمگیر بوده است . نورالدین درمنان اظهار کرد: اجرای خط انتقال (شبکه فشار متوسط ) به طول 49کیلومتر ، با اعتباری بالغ بر سه میلیارد تومان ، با اتمام کار 9روستا برق دار می شوند. درمنان گفت: علاوه بر برق رسانی به این روستاها ، حدود 7هزار و 500هکتار از اراضی منطقه آبی خواهند شد که تحولی بزرگ در حوزه کشاورزی شهرستان ایجاد خواهد کرد.

  وی بیان کرد: در سال 96،هزار و 520تیربرق از شرکت توزیع برق استان دریافت نموده ایم که از این تعداد 480تیر برق جهت تامین برق معابر روستایی و شهری فاقد شبکه فشار ضعیف و  هزار  و 40عدد تیر برق جهت اجرای پروژه خط انتقال برق شبکه متوسط به منطقه وریان استفاده شده است .

  فرماندار رومشکان  با اشاره به ارتباط برق رومشکان و کوهنانی گفت: از پست 63کیلو وات رومشکان به طول 6کیلومتر با اعتبار 300میلیون تومان این ارتباط برقرار شده است که علاوه بر تامین برق منطقه عالین آباد رومشکان ، در صورت قطع برق در شهرستان از شبکه برق بخش کوهنانی به عنوان جایگزین استفاده خواهد شد .

  درمنان گفت: بهره برداری از پست 20/63کیلو وات رومشکان و رفع ضعف ولتاژ و نارضایتی عمومی مشترکین ناشی از افت ولتاژ و تامین برق مناطق فاقد شبکه فشار ضعیف با احداث 5/9کیلومتر شبکه با کابل خود نگهدار بخش دیگری از خدمات مهم  در حوزه برق رومشکان بوده است .

  وی افزود: اصلاح شبکه های فرسوده و قدیمی و اصلاح شبکه های واقع در مسیر اجرای طرح های هادی روستایی جهت تعریض معابر عمومی و بهبود پروفیل ولتاژ از دیگر فعالیت ها در برق رومشکان بوده است .

  فرماندار رومشکان به اقدامات حوزه راه نیز اشاره کرد و  گفت:جاده دسترسی عالین آباد از توابع شهرستان رومشکان به بخش کوهنانی کوهدشت با مشارکت بنیاد برکت و راه و شهرسازی لرستان در حال اجراست .  وی افزود : عملیات اجرایی و ساخت ابنیه و پل ها انجام شده است و فاز دوم نیز با مشارکت و راه و شهرسازی لرستان در حال اجراست که با تمام عملیات زیر سازی آسفالت مسیر انجام خواهد شد .

  وی افزود: این مسیر 17کیلومتر است که با پایان اجرای این پروژه مسیر ارتباطی رومشکان به بخش کوهنانی باز و در واقع بخش سوری رومشکان از بن بست خارج می شود.  فرماندار رومشکان با بیان اینکه چهار خطه بازوند به سوری 45درصد پیشرفت فیزیکی دارد ،گفت: 2کیلومتر اول مسیر آسفالت شده و 4کیلومتر دوم نیز آماده است و 6کیلومتر از محور نیز ساب بیس آن اجرا شده است .

  درمنان افزود: اصلاح تعیین حریم مسیر از بابازید تا روستای ولیعصر رومشکان  بعنوان مطالبه جدی اهالی حریم راه رومشکان به طول 20کیلومتر که قبلا به علت حریم 68متری از آکس جاده مشکلاتی برای فعالیت های اقتصادی و کسب و کار و ساخت و ساز مردم رومشکان ایجاد کرده بود با هماهنگی بنیادمسکن و راهداری بر اساس واقعیت های منطقه رفع مشکل شده و در حال مراحل نهایی است .

  فرماندار رومشکان اظهار کرد: از 28کیلومتر جاده منطقه وریان (حاشیه رودخانه سیمره )ز20کیلومتر راه شکافی ،شن ریزی و بهسازی و 15پل ارتباطی و 7آب نما با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 400میلیون تومان در مسیر اجرایی شده است . وی تصریح کرد: راه شکافی و بهسازی فاز اول جاده دسترسی منطقه بن هر با اعتباری بالغ بر 400میلیون تومان توسط امور عشایر رومشکان انجام گرفته است .

  وی با اشاره به انجام روکش آسفالت محور چغابل – دوراهی بازوند با اعتباری بالغ بر 3میلیارد تومان گفت: پروژه بهسازی و آسفالت محور ولیعصر – زیرتنگ سیاب به مبلغ 4میلیارد تومان نهایی شده و اجرایی خواهد شد .

  فرماندار رومشکان با اشاره به حوزه ورزش نیز گفت: ورزش رومشکان با تکمیل زیرساخت های در دست ساخت ورزشی جهش محسوسی پیدا خواهد کرد. نورالدین درمنان اظهار کرد: به دنبال افزایش سرانه ورزشی در رومشکان هستیم زیرا در حال حاضر سرانه ورزشی این شهرستان فقط 33و نیم سانتی متر است .

  وی با اشاره به ساخت مجموعه ورزشی شهدای رشنو در این شهرستان گفت: این پروژه در سال 94در زمینی اهدایی اهالی  به مساحت 18 هزار متر مربع کلنگ زنی شده است. درمنان افزود: این پروژه شامل زمین چمن مصنوعی و سالن چند منظوره بانوان است که در حال حاضر زمین چمن مصنوعی حدود 70 درصد و سالن بانوان نیز 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

  وی گفت: رومشکان در فوتبال دارای استعدادهای خوبی است ضمن اینکه در رشته هایی نظیر کشتی ،تکواندو و بوکس دارای ظرفیت های مستعدی است که اگر زیرساخت فراهم شود شاهد جهش محسوسی در ورزش این شهرستان خواهیم بود.

  درمنان با اشاره به اقدامات مهم انجام گرفته دربخش بهداشت و درمان گفت:  حوزه ومشکان در حوزه بهداشت و درمان در حال تحول است . وی عنوان کرد : شهرستان رومشکان دارای 3مرکز بهداشتی درمانی ،یک مرکز سلامت شهری ،17خانه بهداشت روستایی و 10پزشک عمومی است .

  وی افزود: پروژه های حوزه بهداشت و درمان رومشکان مشمول طرح 100هزار متر مربع خیرین سلامت بوده و در دست ساخت هستند . درمنان پروژه های این حوزه را دارای پیشرفت فیزیکی خوب عنوان کرد و گفت: مرکز درمان بستر شهر چغابل 45درصد پیشرفت فیزیکی دارد . فرماندار رومشکان تصریح کرد: پایگاه سلامت رومیانی و زیست پزشک این شهرستان نیز از دیگر اقدامات انجام گرفته در این حوزه بوده اند.

  درمنان گفت: ساخت چندین باب خانه بهداشت روستایی ، مرکز جامع سلامت روستایی ولیعصر ، مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری ، آزمایشگاه مرکزی و ساختمان اداری شبکه بهداشت رومشکان از جمله پروژه های  در دست ساخت شهرستان در بخش بهداشت و درمان هستند.

  فرماندار رومشکان گفت: ناحیه صنعتی شهرستان رومشکان در دهه فجر سال گذشته کلنگ زنی شده است . وی افزود: این شهرک 44هکتار وسعت دارد که فاز عملیاتی آن 20هکتار خواهد بود و اعتبار آن نیز یک میلیارد و 500میلیون تومان است .

  وی بیان کرد: از سال 95تا کنون ادارات امور مالیاتی ،ثبت و اسناد ،بنیاد مسکن ،صمت ،هلال احمر ،آب منطقه ای و صندوق کارآفرینی امید در شهرستان رومشکان مستقر شده اند که استقرار این ادارات گامی مهم در راستای توسعه اداری این شهرستان به شمار می رود.

  وی با بیان اینکه تمام روستاهای رومشکان از نعمت گاز برخوردارند ،اظهار کرد: شهرستان رومشکان اولین شهرستان سبز لرستان شناخته شده است . فرماندار رومشکان گفت: طرح هادی همه روستاهای شهرستان تهیه و از نظر بهسازی روستایی از میانگین استانی و کشوری بالاتر هستیم.

  وی ادامه داد: در 11روستای بخش مرکزی پروژه هایی در راستای بهسازی ،شن ریزی و جدول گذاری با اعتباری بالغ بر 1میلیارد و 500میلیون تومان اجرا شده و آسفالت 61هزار متر مربع از معابر روستایی در این بخش با اعتباری بالغ بر 10میلیارد تومان در دست اقدام است .

  فر ماندار رومشکان گفت: در 18روستای بخش سوری نیز اقدامات خوبی در راستای توسعه روستایی انجام گرفته به طوری که مجموع این کارها با اعتباری بالغ بر 2میلیارد تومان بوده که اجرا شده اند. وی بیان کرد: آسفالت 42هزار متر از معابر روستایی در این بخش هم با اعتباری بالغ بر 7میلیارد تومان انجام گرفته یا دردست اقدام است .

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا