• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / پلدختر کانون بحران سیل در لرستان

  تمرکز بر خرم آباد و فراموشی پلدختر

  پلدختر کانون بحران سیل در لرستان

   

  پلدختر در کانون خسارات ناشی از سیل روز دوشنبه پنجم فروردین قرار گرفته است . شهرستان پلدختر در حالی در جنوب لرستان بعنوان خروجی آب های این استان قرار گرفته است که سیل دیروز خسارات متعددی را به زیرساخت ها و ابنیه های این شهرستان وارد کرده است .
  با وجود تخریب جاده سراسری پلدختر – خرم آباد حد فاصل “دول گپ معمولان” و تخریب پل روستای افرینه که ارتباط پلدختر و خرم آباد را در این محور به طور کامل قطع کرده است و همچنین آسیب جدی به پل های روستای گل گل و قطع آب و برق در بیشتر روستاهای بخش مرکزی و معمولان پلدختر ، تخریب پل روستای پران پرویز و قطع آب و گاز و برق این روستا ، خسارات متعدد و جدی به زیرساخت های روستایی واشیان و روستاهای میانکوه شرقی و غربی و خسارات جدی به باغات جلگه و زیرآب رفتن بخش هایی از مناطق بابازید ،خرسدر ،وره زرد ، زیودار ، زورانتل ، جلگه خلج ،مورانی ،قطع آب آشامیدنی معمولان و در ورود آب به منازل شهری و روستایی این منطقه و خسارات جدی دیگر اما سیل پلدختر چنان در کانون توجهات مسئولین کشور قرار نگرفته است .

  چرا پلدختر با وجود خسارات جدی در سایه مرکز استان قرار گرفته و خسارات جدی حاصل از سیل در شهرستان پلدختر حتی در مصاحبه زنده تلویزیونی ظهر دوشنبه 5فروردین استاندار لرستان با شبکه خبر بیان نشد ؟ در خرم آباد به بهترین شکل ممکن استاندار لرستان به همراه مدیران ذیربط و مرتبط با بحران سیل مرکز استان را مدیریت کردند ، بازدیدهای میدانی مرتب و منظم ، حضور میدانی در نقاط آسیب دیده و یا در معرض آسیب شهر ، شناسایی ضعف های سیل زمستان سال گذشته ، مدیریت لحظه به لحظه و تصمیمات پیشگیرانه قبل از وقوع بحران از جمله نکات مثبتی بود که تیم مدیریتی استان به ریاست سید موسی خادمی برای مواجهه با سیل روز گذشته اتخاذ کرده و بحران در خرم آباد مدیریت شد .
  تمرکز مدیریت استان بر شهر خرم آباد ، پلدختر را در کانون بحران قرار دارد به طوری که این شهرستان با خسارات جدی مواجه و هم اینک در حوزه های زیرساختی نظیر راه و برق و آب و گاز و در برخی مناطق تلفن و ابنیه ها و پل های روستایی مشکلات جدی ایجاد شده است . به رغم بحران شدید حاصل از سیل در پلدختر اما استاندار لرستان در گفتگوی زنده تلویزیونی با شبکه خبر در ظهر روز دوشنبه با وجود اینکه بیان کرد مشکل جدی ما در پلدختر است هیچ اشاره ای به حجم خسارات و آسیب ها نکرده و شاید همین موضوع باعث شد تا چندان مدیریت بحران در کشور روی استان لرستان و پلدختر تمرکز نکند و حتی وزیر بهداشتی که قرار بود راهی لرستان شود راه خود را به سمت شیراز کج کند !!

   

   

  خلا اطلاع رسانی لحظه به لحظه فرماندار پلدختر و بیان حجم خسارات به رسانه های گروهی و محلی نیز مزید علت شد تا عملا پلدختر خسارت دیده ، دیده نشود . در کنار دیده نشدن پلدختر ، انتخاب عجیب سیروس ابراهیمی مشاور استاندار از سوی سید موسی خادمی نماینده عالی دولت در استان برای مدیریت بحران در پلدختر نیز یکی دیگر از نکات قابل تامل سیل دیروز پلدختر بود. او در حالی از سوی استاندار لرستان برای مدیریت بحران در پلدختر انتخاب شده بود که اطلاع چندانی از وضعیت پلدختر نداشته و بواسطه عدم مسئولیت اجرایی آن چنان با این موضوع متناسب نبود و در حالی که استاندار می توانست با انتخاب آقامیرزایی مدیر پلدختری بحران استانداری لرستان و یا یکی از معاونین خود یا مدیران کل پلدختری این موضوع را مدیریت کند کار را به فردی سپرد که اظهاراتش در جلسه مدیریت بحران پلدختر در خصوص انتقال چند بیمار اورژانسی به مرکز استان آن حاشیه را ایجاد و خبر و فایل اظهارات عجیب او به سرگرمی فضای مجازی و اشاره رسانه های مختلف تبدیل شده است .

   

  عباس دارایی/ سردبیر بلوطستان

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا