• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / خسارت‌ها باید جبران شوند، از نظر درآمدکشور در سخت‌ترین شرایط قرار داریم

  عذرخواهی معاون اول رئیس جمهور از مردم لرستان

  خسارت‌ها باید جبران شوند، از نظر درآمدکشور در سخت‌ترین شرایط قرار داریم

   

  معاون اول رئیس جمهور گفت : خسارت‌ها باید جبران شوند. به گزارش بلوطستان دکتر اسحاق جهانگیری معاون رئیس جمهور در جلسه ستاد بحران لرستان با بیان این مطلب اظهار کرد: خسارت ها باید جبران شود ولی یک واقعیتی را باید بگوییم ما از نظر درآمدکشور در سخت‌ترین شرایط قرار داریم و الان فروش نفت ما کاهش پیدا کرده است. وی عنون کرد: الان هم این سیل آمده حتما باید خسارت های سیل جبران شود و در جلسه های دولت به ریز بحث های خسارتهای سیل صحبت کرده‌ایم و گفته ایم در بحث زندگی مردم ، آنچه که خسارت دیده اند باید زندگی آنها تامین شود و سرپناه مردم تعمیر و احداث شود.

  وی بیان کرد: گفته ایم در وسایل زندگی وام‌ های قرض‌الحسنه ۴درصد داده شود و بخشی از وسایل نیز توسط نهادهای عمومی تامین شود. معاون اول رئیس جمهور گفت:  در بحث تعمیرات واحدهای مسکونی شهری و روستایی اگر تعمیر می خواهد کمک بلاعوض و وام قرض‌الحسنه داده شود. وی بیان کرد: در بحث خسارات زمین های کشاورزی ، باغات و دامداری‌ها نیز کمک بلاعوض و وام های قرض‌الحسنه داده خواهد شد جهانگیری افزود: در مورد بحث سدسازی در لرستان باید بگوییم ان سدهایی که تامین مالی شده است حتمن باید ساخته شود.

   

   

  وی گفت: یک دوره ای به سدسازی کشور جفا شد و به هرکسی که در بحث سدسازی کاری کرده بود توهین شد،اما حالا دیده شده سدهایی (کرخه ، دز …) که برخی سیلاب ها را در یک روز کنترل کرد ، اگر این سدها نبود چه اتفاقی می‌افتاد و کسانی که این سدها را ساختند باید دستشان را بوسید. وی گفت:  باید در بحث سدسازی مطالعات دقیق باشد و حتما من به شما قول می‌دهم که مسائلی که گفته شد پیگیری شود.

  وی گفت: کانون بارندگی‌ها غرب و جنوب غرب کشور بود، ما تلاش کردیم که وزرا حتمأ به استان‌های اصلی سفر کنند و به منظور روحیه‌دهی، کار و اعلام وضعیت به دولت در کنار مدیران باشند.

  معاون اول رئیس جمهور گفت: رئیس‌جمهور علاقمند به  حضور در لرستان بود، در دولت کسی نیست که بین مردم لرستات و مردم استان‌های دیگر تفاوتی قائل شود.  وی عنوان کرد: در اینچنین شرایطی پای کار ایستادن مدیران مسئله‌ی مهمی است، مدیران مسئولیت قبول می‌کنند که در روزهای سخت خود را نشان دهند و این قابل قبول نیست که مدیری در روزهای سخت میدان را خالی کند.

  وی گفت: یکی از دستاوردهای سیلاب همدلی بین دولت و مردم و نیروهای نظامی و نهادهای غیردولتی بود. جهانگیری با بیان اینکه اولویت ما این است که در این شرایط تلفات جانی نداشته باشیم، افزود: مدیریت بحران جزو مهم‌ترین ویژگی‌های مدیران است، هیچ دستگاهی حق ندارد که در صورت داشتن امکانات و دستور استاندار مبنی بر انتقال آن امکانات از دستور استاندار سرپیچی کند. وی گفت: اگر تاخیری در حضور در لرستان بوده از طرف دولت از تمام مردم لرستان عذرخواهی می‌کنم ، دولت هیچ‌گاه مردم لرستان را فراموش نکرده است.

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا