• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اخبار میانی / 4 نماینده حاضر ،5نماینده غایب / پلدختر سیل زده در جلسه ، مدافع نداشت

  نمایندگان لرستان در جلسه مدیریت بحران لرستان چه گفتند؟

  4 نماینده حاضر ،5نماینده غایب / پلدختر سیل زده در جلسه ، مدافع نداشت

   

   

  نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: فردا یک سوم دورود زیر آب می رود!. به گزارش بلوطستان مجید کیان پور در جلسه مدیریت بحران لرستان با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد:توقع بود رئیس جمهور به لرستان می‌آمد زیرا لرستان از پنجم فروردین درگیر سیل است. وی با بیان اینکه جان مردم دورود در خطر است،گفت: امشب مردم دورود جانشان در خطر است، برای فردا حداقل یک سوم شهر دورود زیر آب می‌رود.

  وی عنوان کرد: انتظار داشتیم آقای رئیس جمهور حضور می‌یافت، مردم لرستان یار روزهای سخت نظام هستند، توقع داشتیم رئیس جمهور به جای عبور از آسمان لرستان به لرستان سفر می‌کرد.

  وی بیان کرد:  اگر نگاه ملی روی مدیریت منابع آب کشور داشتیم و سدهایی که باید ساخته می‌شد لازم نبود در خوزستان حالت فوق العاده اعلام کنیم. کیان پور خطاب به جهانگیری گفت: فکری اساسی به حال ساختن سدهای لرستان کنید ، از شما خواهش داریم به سد بختیاری، معشوره، ماربره و چندین سد دیگر که نیاز ضروری لرستان نگاه ویژه ای شود.

  وی تصریح کرد: : الان در دورود هنوز نتوانسته‌ایم واحدهای مسکونی را تخلیه کنیم، چند روستا واقعاً مشکل داریم، نیاز به ابزار و امکانات داریم، سپاه کمک کرده است، اما واقعاً کم است و نیاز به کمک بیشتر داریم. کیان پور، گفت: از بستر رودخانه «تیره» دورود چندین لوله بنزین خوراک رد می‌شود که باید برای آنها برنامه ریزیشود.

  وی ادامه داد : روی آبخیزداری و بندهای خاکی می‌توانیم کارهای بهتری را با بودجه محدود انجام دهیم، وزارت نیرو تخصیص آب لرستان را نداده است، اگر داده بود امروز با این شرایط مواجه نبودیم. وی گفت: ما هنوز نتوانسته ایم مردم را از نقط خطرناک تخلیه کنیم،  اگر وزارت نیرو تخصیص آب لرستان را میداد اکنون این وضعیتمان نبود.

  آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا، بی وفا حالا که ما از پا افتاده‌ایم چرا!

   رستمیان نماینده دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: جا دارد بخاطر مدیریت خوب دکتر خادمی  استاندار لرستان از ایشان تشکر کنم . علی رستمیان با انتقاد از سفر دیرهنگام جهانگیری به لرستان، اظهار داشت: آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا، بی وفا حالا که ما از پا افتاده‌ایم چرا!

  وی عنوان کرد: بیشترین ظلم را در طول تاریخ وزارت نیرو به لرستان کرده است . رستمیان با بیان اینکه سدهای استان لرستان در خصوص سدهای استان های دیگر مثل استخرند، اظهار کرد:  چرا ابعاد سد معشوره اینقدر کم شده است؟

  وی گفت: لرستان جزو ۱۰ استان محروم بود که ما را حذف کردند، اگر در برهه‌ای بودجه توازن منطقه‌ای می‌دادند آن هم حذف شد. نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی با بیان  اینکه تمام ابنیه ما تخریب شده است، ادامه داد: در استان بیش از ۱۰۰ روستا تخریب شده است.

  رستمیان با بیان اینکه در مورد سد «ده پهلوان» خواهش می‌کنیم دستور در تسریع اختصاص بودجه بدهید، افزود: در مورد سد «تاج امیر» امسال سه میلیارد بودجه گذاشته‌اند که کم است.

  آمدنتان باید با نیامدنتان متفاوت باشد 

  محمد رضا ملکشاهی راد نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: آمدن با نیامدن متفاوت باشد. به گزارش بلوطستان محمد رضا ملکشاهی راد ؛ نماینده ی خرم آباد و چگنی در جلسه ستاد مدیریت بحران لرستان با بیان این مطلب اظهار کرد: جناب جهانگیری آمدن شما باید با نیامدنتان متفاوت باشد .

  وی با بیان اینکه همچنان منتظر رییس جمهور هستیم ،اظهار کرد:  صراحتا اعلام کنید چقدر میخواید به لرستان کمک کنید ؟وی گفت: شورای توسعه استان لرستان با ریاست معاون رئیس جمهور باید تشکیل شود . ملکشاهی راد گفت: مشکل ما با وزارت نیرو است و مسئله ی ما با وزارت نیرو باید ریشه ای حل شود .

  وعده ای بدهید که محقق شود

  دکتر محمد بیرانوندی دیگر نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: من امروز دیدم که شما (معاون اول رییس‌جمهور) سفر پرخطری را تجربه کردید، امروز مردم لرستان چشم‌به‌راه خروجی این جلسه هستند.

  وی افزود: اگر اتفاقی تا حال نیفتاده آن هم  باوجود سیلاب اخیر حاصل زحمات مدیریت‌ استان بود اما این نباید باعث شود که مورد توجه قرار نگیریم.

  بیرانوندی گفت: ما در سیلاب از حداقل امکانات بهره‌مند بودیم و انتظار داریم که تجهیزات مورد نیاز به لرستان هدیه گردد.

  وی عنوان کرد: ما هر ساله در خشکسالی ها از پنج استان پر اب بودیم اما استان ما میانگین کشت ابی ان نصف میانگین کل کشور است. وی با بیان اینکه شاید بیش از ۲۰ بار برای احداث سد بختیاری خدمت عزیزان مراجعه کردم ،افزود: سد کاکاشرف ، داربلوط و شبیخون اگر احداث شده بودند ضمن کاهش خسارات سبب منافعی می شدند.   وی بیان کرد: توقع داریم آنچه که به ما قول می دهید انجام دهید.

  عکس از مصطفی باقری

  3 نظر

  1. راهها بسته بودند بالگرد هم نبود

  2. نماینده ما اگرم می بود نمیدونست چی بگه.اهلیتی با مسائل سیل وبحران ندارد.فقط دنبال چیدمان دیوار حفاطتی خوداست

  3. مطالب عالی داری موفق باشید

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا