• نشریه‌ی خبری-تحلیلی بلوطستان

  مدیرمسئول و صاحب امتیاز: محمد بساطی

  09169568480  📞

  baloutestan@yahoo.com ✉️

 • درباره‌ی اقوام زاگرسی لر، لک و کرد


  تاریخ نانوشته‌ی لرستان را در
  پرونده‌های بلوطستان بخوانید.
 • خانه / اسلایدر / طرح قاضی مدارس در کشور اجرا خواهد شد.

  طرح قاضی مدارس در کشور اجرا خواهد شد.

  اردشیر حسینی، دادستان دادگستری عمومی و انقلاب شهرستان کوهدشت سرشار از انرژی جوانی است و برخلاف برخی از افراد قوه‌ی قضا که ظاهری جدی و رسمی دارند فردی خوش‌برخورد و افتاده و پُرتلاش است. وی در گفتگویی اختصاصی‌اش با دو‌هفته‌ی آساره که به بهانه‌ی مبارزه با مواد مخدر انجام گرفت، به اهمیت و نقش بی‌بدیل رسانه‌ها در آگاه ساختن و فرهنگ‌سازی در همه‌ی ابعاد جامعه پرداخت و گفت: « در همه بخش‌ها بویژه در بحث مواد مخدر، رسانه‌ها باید با پرداختن به موضوع پیشگیری از وقوع جرم و خطرات مواد مخدر، مردم بویژه جوانان را از خطراتی که در کمین آنهاست آگاه سازند.» ایشان اطلاع‌رسانی به موقع در این رأستا را بسیار مفید و ارزشمند دانست و از تشکیل ستاد پیشگیری از وقوع جرم توسط قوه‌ی قضاییه خبرداد.وی همچنین تصریح کرد: در این زمینه طرح قاضی مدارس در کشور اجرا خواهد شد. حسینی با اشاره به اینکه در حال حاضر این طرح در استان تهران و مراکز استان‌ها اجرا می‌شود تصریح نمود: «قضات با مراجعه به مدارس بویژه دبیرستان‌ها، جوانان و اولیاء آنها را با این خطر خانمان‌سوز آشنا ساخته و به جوانان و خانواده‌های آنان اطلاع‌رسانی می‌کنند. با هم این گفتگوی کوتاه را مرور می‌کنیم

  77979423016855695442

  جناب آقای حسینی ضمن سپاس به خاطر فرصتی که در اختیار مخاطبان آساره (بلوطستان) گزاردید، لطفاً مهمترین معضلات و ناهنجاری بحث موادمخدر در شهرستان کوهدشت را بیان فرمائید؟ چه راه‌های برای پیشگیری از این معضل خانمان‌برانداز پیشنهاد می‌نمائید؟

  با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد و عرض سلام و درود به محضر مردم شریف شهرستان کوهدشت و تقدیر و تشکر از شما دست اندرکاران دوهفته‌نامه‌ی آساره که امکان این گفتگو را فراهم نمودید تا مطالبی را در خصوص مواد مخدر و خطراتی که مردم عزیز خصوصاً جوانان شهرستان را تهدید می‌کند را بیان نموده و به اطلاع برسانم.

  در بحث مبارزه با مواد مخدر قبل از هر چیز می‌بایست به موضوع پیشگیری از وقوع جرم اشاره نمود و مردم خصوصاً جوانان را از خطراتی که در کمین آنهاست آگاه سازیم. بخشی از این اطلاع‌رسانی به عهده رسانه‌ها و وسایل ارتباط جمعی است که در آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی بسیار اثرگذار هستند، خصوصاً اینکه اگر این اطلاع‌رسانی به موقع باشد، قطعاً اثرات مثبتی خواهد داشت.

  دستگاه‌های اجرایی شهرستان چه همکاری می‌توانند داشته باشند و چه انتظاری از رسانه‌ها و آموزش‌پرورش دارید؟

  بخش دیگر بر می‌گردد به همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی که می‌بایست مردم و جوانان را از خطراتی که در رابطه بروز بیماری‌های صعب‌العلاج و اشاعه آن تهدید می‌کند اطلاع‌رسانی و آشنا نمایند و بخش دیگر نیز به عهده دستگاه قضایی کشور است. طبق قانون اساسی یکی از وظایف این دستگاه پیشگیری از وقوع جرم بوده و در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌ی قضائیه این هدف دنبال می‌شود در این رأستا در کلیه دادگستری‌های کشور اقدامات لازم جهت تشکیل یک ستادتحت عنوان ستاد پیشگیری از وقوع جرم پیش‌بینی و در حال تشکیل است. علاوه بر آن و به جهت آگاه ساختن مردم خصوصاً جوانان و خانواده‌های آنان با خطرات احتمالی مواد مخدر که دائماً در کمین آن‌هاست طرح قاضی مدارس را اجراء نموده و در حال حاضر در استان تهران و مراکز استان‌ها قضات ما به مدارس همه مقاطع خصوصاً دبیرستان‌ها مراجعه کرده و جوانان و اولیاء آنها را با این خطرات آشنا نموده و به دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان اطلاع‌رسانی می‌نمایند که در شهرستان کوهدشت هم در آینده نه چندان دور و پس از طی مراحل قانونی این طرح اجراء خواهد شد که در جهت هر چه موفق‌تر شدن این طرح همکاری فعالان عرصه‌ی رسانه و خانواده‌ها را می‌طلبد.

  مطبوعات در این باره چه کمکی می توانند به دستگاه قضا بکنند؟

  همان‌طوری‌که اشاره شد معضلات جامعه باید در قالب اخبار و گزارش اطلاع‌رسانی شود و این امر کمک مهمی به دستگاه قضایی می‌نماید البته رعایت چارچوپ قانونی را باید گوش‌زد نمود تا انشاالله اثرات مطلوب آن در جامعه نمایان گردد.

  دادستانی شهرستان کوهدشت در زمینه ناهنجاری‌های اجتماعی از سوی افراد متخلف چه اقدماتی انجام داده است؟

  در بحث مبارزه با مواد مخدر در سطح شهرستان کوهدشت با همکاری مأمورین انتظامی و سپاه ناحیه کوهدشت و سربازان گمنام امام زمان (عج) و دادگستری و دادسرای این شهرستان اقدامات خوبی در جهت مبارزه با این سوداگران مرگ صورت گرفته و در همین رابطه چند تهیه و توزیع کننده‌ی عمده‌ی مواد مخدر متلاشی شده‌اند و متهمین دستگیر و روانه زندان گردیده‌اند و اشخاص معتاد در سطح شهرستان نیز جمع‌آوری و به مراکز ترک اعتیاد مجاز معرفی شده‌اند و کمپ‌های غیرمجاز و مراکز عرضه قلیان غیرمجاز که به مکان‌هایی جهت عرضه موادمخدر و همچنین فراهم نمودن بستر سایر جرائم تبدیل شده بودند با همکاری مأموران انتظامی جمع‌آوری و پملپ شده‌اند و مراکز عرضه مواد مخدر در سطح شهرستان بعضاً شناسایی و برخورد قانونی با آنان صورت گرفته است.

  آیا مردم نیز می‌توانند مجموعه‌ی شما را یاری دهند؟ اگر پیامی برای آن‌ها دارید بیان کنید؟

  ضمن تشکر از مردم فهیم شهرستان کوهدشت که همواره مشوقان خوب و همراهان باوفایی بوده‌اند از آن‌ها تقاضا داریم که همکاری و مساعدت لازم و هرچه بیشتر را در جهت معرفی این مراکز و افراد به نیروی انتظامی داشته باشند.

  درباره پدیده ناهنجار زورگیری و مزاحمین خیابانی که سبب احساس ناامنی در جامعه می شود چه کرده‌اید و در این خصوص چه نظری دارید؟

  الحمدالله تاکنون گزارشات قابل ذکر این چنینی نداشته‌ایم، اما قوه‌ی قضائیه به عنوان تامین کننده‌ی امنیت جامعه در ابعاد مختلف سیاسی اجتماعی اقتصادی فرهنگی … با هر گونه عمل و رفتاری که مخل نظم و امنیت باشد قاطعانه بر خورد می‌کند.

  در شهرستان کوهدشت هم ما تلاش می‌کنیم که محیط و جامعه‌ای امن داشته باشیم. جامعه باید امنیت داشته باشد مردم باید با خیال راحت زندگی نمایند. هر گونه بی‌نظمی و ناامنی قابل قبول نیست افراد شرور نباید امنیت و آسایش داشته باشند نباید مجال شرارت داشته باشند. دادستانی با کسانی که بخواهند منشأ شرارت و بی‌نظمی باشند قاطعانه و بدون اغماض برخورد می کند.

  سخن پایانی اگر باقی مانده بفرمائید.

  لازم است عرض کنم که دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کوهدشت ضمن اعلام همکاری با کلیه دستگاه‌های ذیربط بطور جدی و با قاطعیت تمام با سوداگران مرگ (مواد مخدر) برخورد نموده و می‌نماید و آن را از اهم وظایف خود می‌داند تا انشاالله در آینده شاهد جوانانی با نشاط و جامعه‌ای پویا و سالم و عاری از هرگونه مواد مخدر در سطح شهرستان باشیم. همچنین به خانواده‌های محترم مجدداً توصیه می‌گردد که از فرزندان و جوانان خود مواظبت نموده و آنان را با خطرات پیش رو و تبعات آن آشنا نمایند.

  یک نظر

  1. با سلام حسینی واقعا یک نعمت است برای شهرمان ویک انسانبه معنای واقعی کلمه

  پاسخ بدهید

  ایمیلتان منتشر نمیشود

  رفتن به بالا